Съвети за подвързване на стари книги?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот niya_mazova » 07 Май 2014, 16:29

Много обичам да си купувам стари книги, вкъщи вече има колекция. Най-големият проблем е, че се разпадат с всяко следващо бърсане на прах (не, че се случва толкова често :oops: ) положението става все по-зле! Иска ми се да подвържа по някакъв начин старите книги, но и едновременно с това да запазя вида, който имат до този момент! :idea:

Проблемът идва от това, че хартиените корици са скъсани, а са облечени отгоре с черен плат, който също не е в много добро състояние, дайте ми съвети как да ги подвържа :roll: , така че, хем да си запазят вида на антика, хем да не се разпадат!

Имате ли предложения, съвети как може да се подвържат старите книги? :? Дали продават такива стикери букви, за да мога да ги преналепя и да се освежат? :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Съвети за поправяне на стари книги?

Мнениеот dejavu » 07 Май 2014, 16:34

Много се съмнявам да успееш да запазиш плата и да го реставрираш по някакъв начин! Спомням си, когато сме били деца с тапети си поправяхме учебници и книги, а със сигурност има в книжарниците такива лепящи букви! Другия вариант е да ги занесеш на книговез, не зная дали и къде има, трябва да се разтърсиш, там със сигурност ще ти направят така, както искаш! ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот Golfie » 07 Май 2014, 20:14

Най-добрият начин да запазиш стари книги е да не ги късаш :) Но ако е фатално, тогава потърси помощ от професионалист.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот Kaya » 19 Яну 2015, 11:22

Ако искаш да изглеждат толкова автентично то трябва да се обърнеш наистина към някой професионалист иначе си мисля, че може да ги намажеш с ц200 за да залепнат пак плата на картона. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот Andrey » 19 Яну 2015, 17:35

Не мисля, че има как да ги запазиш, особено ако са от най-старите и най-раздърпаните.. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот red_eyes » 30 Дек 2015, 13:39

Зависи дали само кориците са им проблем, ако е така не е много страшно с добро лепило би се оправило, но ако и страниците са се разлетели, то ще е по-сложно, ще се чете, но няма да изглежда много добре...
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот Актерс » 06 Юни 2017, 21:53

Аз имам същите интереси и увлечения. Купувам си опърпани "хайванчета" с интелектуална стойност от някой уличен продавач и ги подвързвам 100% ръчно - правя си ги уникати. Мога да пратя снимки, ако ми пишете на имейла (akters@mail.bg). Мога да науча всекиго да подвързва, доколкото е възможно без специална техника; имам също и хубави винилни листове за подобна цел. Обадете ми се на имейла и ако сте от София - ще се видим да обсъдим идеята. За уроците пари НЕ взимам.
Актерс
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юни 2017, 21:45

Re: Съвети за подвързване на стари книги?

Мнениеот Andrey » 08 Юни 2017, 11:10

Актерс написа:Аз имам същите интереси и увлечения. Купувам си опърпани "хайванчета" с интелектуална стойност от някой уличен продавач и ги подвързвам 100% ръчно - правя си ги уникати. Мога да пратя снимки, ако ми пишете на имейла (akters@mail.bg). Мога да науча всекиго да подвързва, доколкото е възможно без специална техника; имам също и хубави винилни листове за подобна цел. Обадете ми се на имейла и ако сте от София - ще се видим да обсъдим идеята. За уроците пари НЕ взимам.

Браво, много готино, ще качиш ли някоя снимка тук да видят всички? А и да те питам,след това какво правиш с книгите, продаваш ли ги или ги запазваш?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron