Мини зайче в домашни условия

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Greenfly » 29 Авг 2011, 19:15

Абе, аз моя го опазих от теб вече яко години. Но май има раздел за рецепти.
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Margo » 30 Авг 2011, 09:02

Basista написа:Заешкото с каква гарнитура върви всъщност?

На дали можеш да изкараш кой знае колко месо от тази мила животинка :lol: Според мен трябва първо да го угоиш малко и тогава яж.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Greenfly » 01 Сеп 2011, 21:45

То Мини пухчовците, квото изпапкат и го издрискват. Моя много обича бадеме и лещници и понякога отказва. Няма естествен начин да наедрее. Малчугана и за булион не става :D
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Greenfly » 01 Сеп 2011, 21:52

ама като види кабел и само преминава и е срязан на няколко места. Безжични мишки и на Коледа задълже ще сте без лампички на елхата
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Margo » 16 Сеп 2011, 10:11

Преди години имах зайче, но обикновено, бяло. Зайчето ми умря внезапно и остави 3 бебета слепички. Трябваше да ги храня изкуствено с адаптирано бебешко мляко, а кучето ми ги топлеше. Бяха толкова мила картинка. Искам да попитам
какво трябва да се дава на съвсем малки зайчета?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Greenfly » 21 Окт 2011, 15:09

Трябва да питаш някой ветеринар или в някоя ветеринарна аптека, аз не съм гледал съвсем малко зайче.
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот bobito » 19 Апр 2012, 10:06

Оххх, много са сладички декоративните зайчета и се замислям дали да не си вземем едно вкъщи. Не знам обаче дали ще понесе "ласките" на малката, защото тя е свикнала да мачка кучето, а тази малка душичка :lol: Една приятелка гледаше зайче вкъщи, но то почина, защото го бяха оставили на терасата и настина, получи някакво възпаление горкичкото и не успяха да го спасят. Знам, че са много капризни и са податливи на болести, но ще взема да се информирам малко повече и тогава ще отидем до магазина. Сладки са, а и са подходящи за отглеждане в апартамент, затова се спряхме на тях.

dekorativno-zaiche.png
dekorativno-zaiche.png (613.92 KiB) Прегледано 308 пъти
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот tweety » 19 Апр 2012, 11:52

И аз искам да имам такова зайче, но се опасявам, че ако прилича на домашните зайчета и често се разболява ще е голямо преживяване. Лошото е, че повечето ветеринари са специализирали лечение на кучета, свине, крави и все такива, а много малко на подобни екзотични животинки.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Мини зайче в домашни условия

Мнениеот Silvi » 04 Май 2012, 11:39

Преди да решите да отглеждате мини зайче трябва да знаете,че зайчето не е никак тихо животно то е способно да рови цял ден и с това да ви влуди. Ако решите да отглеждате повече от едно зайче, нека да са от един пол, тъй като няма да забележите колко бързо ще порасне домашният ви любимец и през 3-4 месеца ще започнете да се чудите къде да слагате малките. Не излагайте зайчето си на резки температурни промени. Пускайте зайчето да се разхожда поне веднъж на ден по 10-15 минутки и поне първите няколко месеца го наблюдавайте постоянно тъй като рискувате да се сдобиете с напишкан килим, изгризани кабели, изядени тапети и т.н. И нещо, която никога не трябва да забравяте:
НИКОГА, АМА НИКОГА не къпете зайчето. Може да му мокрите ушичките по малко, когато е топло, като внимавате да не му влезе вода в ушите или да му миете лапите, но не повече.Зайчето се ужасява от вода, ще помисли, че умира, а от стрес като нищо малкото зайче да умре. То само си има начини да се почиства.Галете и се радвайте на домашния си любимец, но не го гушкайте тъй като те са много страхливи животинки и по-добре не ги тормозете.не извеждайте зайчето на вън тъй като то не е кученце и няма как да бъде ваксинирано, за това е изключително уязвимо към паразити и стомашни болести.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта