Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот Ginger » 09 Юли 2014, 13:13

Последна фаза от ремонта - кухнята, просто е по-близо до входната врата, затова и оставихме нея за накрая. Харесала съм идеалният плот, направо мечта, но имам дилема, какви котлони да избера. Предложиха ми 2 индукционни + 2 керамични или 4 керамични, а нямам как и кои да избера.

Много се надявам, някой който използва индукционни котлони, но вградени, а не от единичните, да сподели дали е доволен, съответно дали ще може да ми го препоръча :roll:

Общо взето май зная повече за негативите, от колкото за позитивите на индукционния котлон - трябва да купувам нови съдове, след като отлепя съда от котлона той престава да работи, а следващия път щом сложиш съда трябва да изчакаш 90 сек. :? :shock: От друга страна нямам идея как се почистват, до колко е лесно и дали не залепва повече, от колкото на керамичния плот? :? а до колкото и чух не стават за палачинки, понеже аз ги мятам във въздуха и като ми загасне котлона ще има да ги правя с часове :?

Много се надявам някой използващ индукционен котлон да ми помогне и евентуално да ми изтъкне причините, подари които е наистина удобен и си струва!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот Грохот » 09 Юли 2014, 13:18

Майка ми има такъв котлон и е доволна или поне казва така, защото от както го има й се налага да готви по-често :lol: но за чистенето и аз знам, че е доста по-лесно от керамичен плод, понеже веднъж е годината, когато реша да готвя, след мен е война, а след това трябва да си чистя. Предполагам, че защото не се нагрява затова и не залепва толкова и се чисти лесно, а на мен най-много ми харесва да варя в него, понеже загрява адски бързо ;)
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот Blueberry » 09 Юли 2014, 13:27

Какви са тези керамични плоДове? :roll:
Аватар
Blueberry
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2014, 16:48

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот xrisy_vd » 09 Юли 2014, 13:41

Аз бях с керамичен плот в квартирата, много трудно се почистваше, то не бе с препарат за стъкла, после сухи кърпи, хартиени салфетки и пак замазан. Другото, което е още на първото готвене около тенджерата се надигнаха някакви балони, котлона беше чисто нов, не знам какво се случи и покритието покафеня, като изгорял беше. Е да пак се приготвяше ядене на него, но вече си имам едно на ум. Леля ми е с индукционни котлони- 4 на брой, определено видях плюсовете, като изключим, че съдовете са скъпи, на котлона му трябваше едно забърсване само.
За себе си, тъй като ми предстои обзавеждане на кухня съм решила 2 индукционни задължително. Аз мога и да не мятам палачинките :D
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот magda » 09 Юли 2014, 14:22

Blueberry написа:Какви са тези керамични плоДове? :roll:

такъв за трошене на зъби сигурно :D :D :D ех, значииии...
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот Ginger » 09 Юли 2014, 14:30

magda написа:
Blueberry написа:Какви са тези керамични плоДове? :roll:

такъв за трошене на зъби сигурно :D :D :D ех, значииии...

Ще ме изядете, бе хора, разсеяна съм доста тези дни, признавам си без бой! :oops: :mrgreen:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот Ginger » 09 Юли 2014, 14:36

xrisy_vd написа:Аз бях с керамичен плот в квартирата, много трудно се почистваше, то не бе с препарат за стъкла, после сухи кърпи, хартиени салфетки и пак замазан. Другото, което е още на първото готвене около тенджерата се надигнаха някакви балони, котлона беше чисто нов, не знам какво се случи и покритието покафеня, като изгорял беше. Е да пак се приготвяше ядене на него, но вече си имам едно на ум. Леля ми е с индукционни котлони- 4 на брой, определено видях плюсовете, като изключим, че съдовете са скъпи, на котлона му трябваше едно забърсване само.
За себе си, тъй като ми предстои обзавеждане на кухня съм решила 2 индукционни задължително. Аз мога и да не мятам палачинките :D

Аз просто по друг начин трудно ги обръщам :D няма значение, де. Имах питанка относноооо... съдовете, какви трябва да бъдат, пише на самите съдове, че стават за индукционни котлони или...?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот djudjanka » 09 Юли 2014, 15:02

Нямам наблюдения върху индукционните котлони, но съм чувала добри отзиви. В момента ползвам керамични котлони и не съм доволна, при тях съдът трябва да е с равно дъно, за да се долепя максимално до плота, за да се използва ефективно топлината. Ако имам избор бих предпочела газови или индукционни.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот sofi_black » 09 Юли 2014, 15:44

djudjanka написа:Нямам наблюдения върху индукционните котлони, но съм чувала добри отзиви. В момента ползвам керамични котлони и не съм доволна, при тях съдът трябва да е с равно дъно, за да се долепя максимално до плота, за да се използва ефективно топлината. Ако имам избор бих предпочела газови или индукционни.

Зависи от размера на газовия, живяла съм в квартири, където котлона беше тип туристически газов и не беше лесно, добре, че имах ел. кана, иначе сега съм с такъв, който има голяма плоча и е направо към фурната, доста съм доволна, а и толкова рядко зареждам газ :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Някой използващ индукционен котлон – ще ми го препоръчате ли?

Мнениеот Steni » 10 Юли 2014, 10:10

Използвам индукционен котлон от 2г и съм много доволна.Вградения плот е от 2 индукционни и 2 керамични и ползвам почти само индукционните.Загряват много бързо, ако ти се случи да изкипиш храната не загаря по плата , защото е студен.Спокойно можеш да обръщаш спокойно палачинките котлона няма да изключи.На пазара има вече всякакви тенджери и тигани за индукционни котлони.Последно си купих тенджера на една турска фирма, която се оказа доста добра и 3 пъти по-евтина от старите ми на FAGOR. Препоръчвам ти да си го купиш няма да съжаляваш.
Steni
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2014, 10:02

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron