Енергията на починали близки запазва ли се около нас?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Енергията на починали близки запазва ли се около нас?

Мнениеот sofi_black » 09 Юли 2014, 16:02

На мой близък приятел скоро баща му почина и снощи ми се обади да отида при него или да се махне по най-бързият начин от апартамента, но не и сам. Беше страшно изплашен и не знаеше какво да прави, взех такси и отлетях при него. Когато влезнах целия трепереше и едва ми обясни какво е станало.

Каза ми, че е видял на стената сянката на голям човек, която се е смалила до размерите на бебе, помислил си е, че му се привижда, но малко по-късно чашата му с кафе, която е стояла на масата е започнала да се движи към него. :shock: :shock: :shock: :shock: Те не се разбираха много с баща си, най-вече баща му беше груб с него, тъй като приятелят ми много е напомнял на майка си, а на него не му е било приятно, затова е бил и винаги отхвърлян.

Мислите ли, че енергията на починалите ни близки се запазва и в зависимост от това какви са били чувствата помежду им, то тя действа върху нас? Доста се опасявам отговорът да не е положителен, понеже това означава, че тази енергия, която е преместила чашата, било то на наш починал близък или на друг човек се е запазила и ще продължи да плаши и изнервя. :(

Вие усещали ли сте присъствие или енергия около вас, която като че ли се е запазила по един или друг начин, на ваш починал близък, както в този случай?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Енергията на починали близки запазва ли се около нас?

Мнениеот julianne » 09 Юли 2014, 16:06

По принцип не вярвам на подобни неща, но срещам все повече хора, които казват, че ги е сполетяло подобно преживяване, за щастие мен - не, не зная кое е вярно и кое не, но е важно да се премахне стресът до колкото е възможно :idea:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Енергията на починали близки запазва ли се около нас?

Мнениеот zlobub » 09 Юли 2014, 20:03

http://reiki.newage.bg/%D0%BF%D1%80%D0% ... D1%8F.html

Може приятелят ти да пробва това. Дано помогне!
А ето как изглежда символът, за който се пише в статията:
https://www.google.bg/search?q=%D0%A1%D ... B300%3B375
zlobub
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2014, 20:00

Re: Енергията на починали близки запазва ли се около нас?

Мнениеот Съни » 22 Ное 2018, 10:37

Аз лично не вярвам в това.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Енергията на починали близки запазва ли се около нас?

Мнениеот Glow » 31 Яну 2019, 14:58

Аз лично не вярвам нито в прераждането, нито в присъствието на тнакива сили и енергия около нас. Хората сме тленни същества, приключва живота ни, и това е. Едни се раждан, други - умират.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта