Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот S_Milenska » 16 Фев 2015, 16:58

Pipilota написа:Единственото, което ме притеснява е, че финансите няма да ми стигнат, ако работната седмица е толкова кратка. А другото е, че определено ще ме мързи повече и ще се ошишкаме яко :))

Да, със сигурност ще качим няколко килца, ако по цял ден сме у дома ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот Snejna » 16 Фев 2015, 17:45

S_Milenska написа:
Pipilota написа:Единственото, което ме притеснява е, че финансите няма да ми стигнат, ако работната седмица е толкова кратка. А другото е, че определено ще ме мързи повече и ще се ошишкаме яко :))

Да, със сигурност ще качим няколко килца, ако по цял ден сме у дома ;)

Но ще си има и плюсове - повече време със семейството, повече почивка, по-малко стрес, няма да е лошо! НО и повече разводи, нали знаете, че след почивките обикновено хората се развеждат повече хахахах :lol: :lol: :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот Lili_pili » 17 Фев 2015, 11:05

Наистина ще ми се отрази на килограмите, и сега когато съм почивка през седмицат апонякога хапвам толкова стабилно, че почва да ми липсва работата, не мисля, че ще е добре.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот mix_twix » 17 Фев 2015, 12:18

Със сигурност ще се чувствам много по-отпочинал и много по-добре, но в един момент сигурно ще ми омръзне :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот Pipilota » 07 Яну 2017, 20:22

Да си призня, много бих била щастлива, но по-скоро ако почивните дни седмично са 3, а работните 4. Тея 2 почивни дни в наши дни не вършат никаква работа, все не стигат, на фона на толкова работа през седмицата. Спокойно може да се работи по 4 дни седмично и три да се почива, ама държавата не мисли така, намен ми звучи супер, ще имам повече вмеме за да науча нещо ново, да си намеря хоби, или нещо подобно, все неща, за които сега нямам време с това работно време :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Яну 2017, 21:06

Pipilota написа:Да си призня, много бих била щастлива, но по-скоро ако почивните дни седмично са 3, а работните 4. Тея 2 почивни дни в наши дни не вършат никаква работа, все не стигат, на фона на толкова работа през седмицата. Спокойно може да се работи по 4 дни седмично и три да се почива, ама държавата не мисли така, намен ми звучи супер, ще имам повече вмеме за да науча нещо ново, да си намеря хоби, или нещо подобно, все неща, за които сега нямам време с това работно време :)

Подкрепям с две ръце, няма да се връщам назад в темата, но напоследък и аз мисля, че нямам време за хобита и подобни полезни занимания. сякаш всичко е дните, в които переш, дните, в които готвиш, няколко часа да се видиш с роднините, ако успееш с някой приятел. После се чувствам затъпяла и то немалкО!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот irka » 11 Яну 2017, 15:02

Тридневна ми се струва малко, бая малка заплата ще се взима :grin: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот Snejna » 21 Фев 2017, 14:47

3 дни седмично е малко, но 4 дни седмично за мен е най-удачното, вече 5-те дни изморяват много и всички го изпитваме това, а почивните два дни също не са най-хубавото нещо, което може да ни се случи. :mrgreen: Общо взето на 3 почивни се навивам, ще имам повече време за семейството си, за хобита, за почивка, няма да съм така изморена и всичко да ми е досадно на работа.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот ramimni » 28 Фев 2017, 10:13

Четиридневна звучи по-добре, макар че имам опасения, че след време може и тя да ни изглежда дълга и уморителна :lol: , то угода няма.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как ще се промени животът ви, ако работната седмица е 3-дневна?

Мнениеот Rali_hr » 29 Мар 2017, 12:30

3 дена самолко, но 4 дена са си страхони, така наистина има дни за почивка, два почивни често идват малко, особено през лятото, на човек му се пътува и му се преживяват различни неща. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта