Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Malina » 12 Юни 2017, 15:25

Микровълновата е сравнително безопасен уред за използване, освен ако сами не решим да направим някоя глупост. Ако решим да си сложим батерии в микровълновата,например, не може да очакваме нещо прекрасно да излезез като резултат.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Lollipop » 19 Юли 2017, 11:37

Н е съм имала инциденти, освен че веднъж си топлих вътре доматена манджа, а знаете тя как експлодира, когато се загрее. :lol: След това само с капак, за да може да си пльокана спокойствие вътре.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Kaya » 19 Юли 2017, 14:29

За мен също е учудващо как може някои хора да имат инциденти с микровълновата. След като яденето става толкова горещо там, как може да му хрумне на някой да сложи пластмасова чиния (виждала съм дори да се използват еднократни пластмасови чинийки) и да се топли в тях.. Как да не се разтопи?! Особено че при микровълновата често се получава така, че имаш студена храна в гореща чиния..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Malina » 19 Юли 2017, 15:32

Странно ми е на мен, че се запалва метала, примерно, ако реша да стопля нещо в метална чиния не може, така ли?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот fawla » 20 Юли 2017, 09:08

Виждала съм как се слагат такава кутия в микровълновата http://opakovka.bg/site/wp-content/uplo ... 0-.jpg.jpg и после се чудят що се била разтопила. Може ли някой да е такъв идиот, винаги се чудя? Та тя дори се разтопява някой път, когато се сипва храна в нея.. и после как го ядат това от тази кутия.. :shock:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2017, 10:00

И аз съм нямала инциденти с микровълновата, никога никакви проблеми не съм имала с този уред. :roll: Не знам кой какви проблеми може да има или е имал.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Elica » 31 Окт 2017, 11:38

Скоро реших да сложа маслото в микровълновата за 10 скеунди, да се отпусне, за да си намажа филийка. изненадах се, когато взеха да излизат искри от маслото. :lol: Оказа се, че има метални нишки в опаковката... аз си мислих, че всичко е хартия..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот fawla » 01 Ное 2017, 12:57

каков ми се случи, бях изненадана. Извадих от хладилника едни наденички и ги сложих в микровълновата. След малко се чу "ПУК" чинията се разцепи! Не го очаквах, случвало ли ви се е? сега, ако изкарвам нещо от хладилника го прехвърлям в друга чиния, за да не се счупи.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта