Има ли ефект от ваксините срещу ротавируси, щом всяко трето дете се прибира болно?

Има ли ефект от ваксините срещу ротавируси, щом всяко трето дете се прибира болно?

Мнениеот MerryPop » 14 Авг 2014, 12:56

Не съм ваксинирала детето си против ротавируси, но явно няма и смисъл от това.
shot-cf6adea69fba304030f8a312294ba1a1f8538cae.jpg
shot-cf6adea69fba304030f8a312294ba1a1f8538cae.jpg (46.48 KiB) Прегледано 575 пъти

Всяко второ семейство, което е било на море с децата се оплаква, че са се прибрали болни от морето. Интересно ми е дали това е нов вирус, който е мутирал и не може да се защитиш с ваксината срещу него или ваксината просто не действа, поради тази причина децата масово се разболяват от гадните ротавируси!

Статистиката, която четох преди малко също показва, че всяко трето дете се прибира болно от море, каква обаче е причината, според вас, как бихме могли да предпазим детето си от ротавируси, така че да се приберем спокойни и здрави?!
Вие изпитали ли сте ефекта от ваксините срещу ротавируси, смятате ли, че действат?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Има ли ефект от ваксините срещу ротавируси, щом всяко трето дете се прибира болно?

Мнениеот donni » 14 Авг 2014, 13:03

и аз не съм ваксинирала детето, не мисля и да го правя, тази година и без това ще пропуснем морското удоволствие, надявам се да го опазя!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Има ли ефект от ваксините срещу ротавируси, щом всяко трето дете се прибира болно?

Мнениеот FramarLekari » 15 Авг 2014, 12:17

Здравейте, MerryPop!

Ротавирусът е водеща причина за тежък остър гастроентерит сред децата в световен мащаб. Ротавирусното заболяване предизвиква тежка водниста диария, често придружена от повръщане, висока температура и болки в корема. Това може да доведе до дехидратация, особено при бебета и малки деца. Заболяването е силно заразно. Микробът може да остане жизнеспособен за дълго време върху замърсени повърхности, което способства за повишения риск от заразяване при деца.

Ваксинирани и неваксинирани деца могат да развият ротавирусно заболяване повече от веднъж, тъй като има различни видове ротавирус и нито ваксината, нито естествената инфекция осигуряват пълен имунитет от бъдещи инфекции.

И все пак, преди въвеждането на ротавирусната ваксина, този патогенен микроорганизъм е бил сред водещите причини за заболеваемост, смъртност и хоспитализация на деца по целия свят. Проучвания за ротавирусната ваксина показват, че тя може да предотврати около 74 % от ротавирусните инфекции. По-важното е, че може да предпази от 98 % от тежки инфекции и 96 % от хоспитализациите поради ротавирус.

Проучвания в Азия и Африка са установили, че ваксината драстично е намалила тежката заболеваемост сред децата в развиващите се страни, в които се срещат по-голямата част от смъртните случаи, свързани с ротавирус. Ротавирусната ваксина е лицензирана в повече от 100 страни, но само 31 държави са въвели рутинна ротавирусна ваксинация от 2011. Честотата и тежестта на ротавирусните инфекции са намалели значително в страни, които са действали според препоръката за въвеждане на ротавирусната ваксина.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта