Дразнене в окото, без чуждо тяло

Дразнене в окото, без чуждо тяло

Мнениеот Anunnaki » 14 Авг 2014, 19:18

Здравейте! Казвам се Кирил и съм на 27 години. Преди около седмица започна едно дразнене в окото ми. Като го поразгледах и разбрах, че се е зачервило от вътрешната страна на горния клепач. Самото зачервено място не е по-голямо от 3x3 mm. Като си затворя окото и започна да си го въртя, усещам много неприятно чувство, все едно нещо остро ми дращи по окото. Минаха дни, а не се оправя. Преди 2 дни ме удари един летен вирус и имах почти 39 градуса температура. Тогава дразненето спря, но вчера когато температурата ми спадна, изведнъж пак започна. Не знам какво да правя, чувствам се много некомфортно. Мисля, че няма чуждо тяло в окото ми. Моля ви, помогнете! :)
Anunnaki
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2014, 19:04

Re: Дразнене в окото, без чуждо тяло

Мнениеот FramarLekari » 15 Авг 2014, 11:38

Здравейте, Anunnaki!

Зачервено и раздразнено око може да се дължи на различни причини, включително попадане на чуждо тяло, конюнктивит, алергия и т.н.

Много често чуждото тяло в окото може да не се вижда, особено ако е попаднало под клепача, нито пострадалият да е усетил момента на попадане на обекта в окото. Имате ли професионална предиспозиция за подобни инциденти - например чуждо тяло под формата на метални стружки, дървени стърготини, парченца стъкло, песъчинки?

Повече информация за чуждо тяло в окото може да прочетете тук:
Чуждо тяло във външното око мкб T15
Попадане на чуждо тяло във или през око или естествен отвор мкб W44

Освен зачервяването и дразненето, имате ли други оплаквания - като прекомерно сълзене, болка, фотофобия, прекалено мигане, замъглено зрение? Имали ли сте наскоро контакт с човек с възпалително очно заболяване?


Препоръчваме Ви консултация с офталмолог, за да се уточни диагнозата и евентуално лечение! Успех!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Дразнене в окото

Мнениеот Anunnaki » 17 Авг 2014, 10:52

Не съм имал контакт с болни, доколкото знам. Когато си затворя окото и започна да го движа, тогава изпитвам дразнене и болка. Чувството е все едно нещо ми дращи в окото.
Anunnaki
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2014, 19:04

Re: Дразнене в окото

Мнениеот FramarLekari » 17 Авг 2014, 12:33

Anunnaki написа:Не съм имал контакт с болни, доколкото знам. Когато си затворя окото и започна да го движа, тогава изпитвам дразнене и болка. Чувството е все едно нещо ми дращи в окото.


Много вероятно е по описаната от Вас симптоматика да имате чуждо тяло в окото. Препоръчително е да отидете на преглед при очен специалист.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Дразнене в окото, без чуждо тяло

Мнениеот Krum » 24 Ное 2014, 13:57

Много често ми се случва да ми влезе мигла в окото и да се дразни така, а миглата все още да е на клепача ми, просто се е подгънала, много неприятно.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron