Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот Мади Ранчева » 15 Авг 2014, 10:46

Напоследък търся повече рецепти в интернет, нещо което може да разнообрази менюто ни, но странно как попадам все на едно сложни модерни храни, които се опитвам да разгадая, какво всъщност трябва да се получи. Накрая в повечето случаи се оказват обикновени палачинки, вид сладки или солена пита - нищо особено, просто по-различна рецепта за приготвяне на нещо просто, разбира се и с едно необикновено име :!: :D
duggies.jpg
duggies.jpg (31.25 KiB) Прегледано 809 пъти

Като тези донати, например, нали така се казваха :oops:

Идеята ми за тази темичка е да сложим всички непознати за нас имена на модерни храни, които да си ги обясним по не толкова модерен начин :lol: ще помогнете ли в разгадаването на необикновените имена?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот MGB » 15 Авг 2014, 10:52

На мен ми е била странна разликата между френските креп и нашите си палачинки, едните са по-тънки, но то и тук се правят под всякаква форма и дебелина, само дето на дебелите казваме катми, но май и тестото е друго, но и американските палачинки са дебели, не съм сигурна, помогнете в обяснението :!:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот julianne » 21 Авг 2014, 11:02

Добре де, знаете ли какво е маршмелоу и как се приготвя в домашни условия, доста популярно е разбирам, но до сега май не съм виждала никъде :?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот S_Milenska » 28 Ное 2014, 11:50

julianne написа:Добре де, знаете ли какво е маршмелоу и как се приготвя в домашни условия, доста популярно е разбирам, но до сега май не съм виждала никъде :?


Да, има рецепти за маршмелоу бонбони :))) Правеха се с пудра захар и мляко май,ама как точно не помня ;)
А иначе за палачинките и катмите- тестото е различно, едното е с мая, другото е с прясно мляко, пък американските палачинки са с подобно на тестото за палачинка тесто, само че по-гъсто и същото се ползва и за гофрети :lol: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот mix_twix » 05 Фев 2015, 11:20

Смешни са ми и на мене, то си е манджа от където го погледнеш, но има някакво си име! Като донътите, точно, ами кажи му поничка, нищо няма да му се случи :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2015, 13:40

Мен по-скоро ме хваща яд като започнат да им слагат едни имена..само да са модерни, вече и на палачинките започнаха да им казват пенкейк, макар че няма нищо общо!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот Pipilota » 12 Фев 2015, 11:27

Много мразя като започнат да се използват излишни думи за неща, които са си нашите ;) като рязането на жулиени, не можеш ли да кажеш режеш с пръчки, ал-денте и тем подобни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот Lollipop » 12 Фев 2015, 12:13

Pipilota написа:Много мразя като започнат да се използват излишни думи за неща, които са си нашите ;) като рязането на жулиени, не можеш ли да кажеш режеш с пръчки, ал-денте и тем подобни.

Мда, жулиени наистина етъпо, но и аз го използвам ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот Anka » 13 Фев 2015, 16:24

Е някои храни си нямат алтернативно име, както маршмелоу бонбоните, как ще им казваме - бонбони от пудра захар ли? :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Да разгадаем всички модерни храни… или поне имената им :)

Мнениеот Kremiliya » 04 Мар 2015, 14:27

Не знам защо слагат някакви непознати имена, вече, дори вместо франзела му казват багета ли как там се води :)) какъв е смисъла?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта