Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот mix_twix » 22 Яну 2016, 16:19

Абе търсят ли се оправдания се намират, много хора има, които са на диета и готвят и семействата им живеят нормално не се влияят от тяхната диета, всичко е воля тва е истината.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Мар 2016, 13:46

Смятам, че за една диета най-важното, което трябва да се случи това е да си съзрял за нея и да си готов да го направиш. Ако ти куца момента с желанието, истинската мотивация, истинската нужда и узряването в тази идея, то всяка започната диета ще се проваля.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот black » 10 Мар 2016, 15:51

Според мен е като при цигарите - или искаш да се отървеш, или не искаш, всичко е от волята.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юли 2017, 15:17

И воля ми липсва, а ис ъм лакома. Имам ли проблем, веднага посягам към хладилника, хваща ли ме съклета, пак бъркам вътре. Старая се поне да вадя повече плодове и зеленчуци, но ден два ми се получава и пак всичко отива по дяволите. Най-добре бях, кгоато пушех.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот proffinka » 29 Сеп 2017, 12:28

Има много силен психологически фактор когато човек е на диета и е нормално хората с по-слаба психика да не успяват.
Както казват и по-горе някои успяват други не.
В крайна сметка опитите са безплатни и трява да са успешни само 1 път.
След това ако човек е достатъчно сериозен ще е изградил навици и няма да се върне към предишното си положение както се случва в много от случаите.
Аватар
proffinka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 29 Яну 2016, 19:22

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Kaya » 29 Сеп 2017, 12:34

Най-лесно се отслабва, когато се превъзмогне мисълта за диета и стане наистина начин на живот. Запознах се с една жена, която разбра, че има проблем с инсулина и за нея спасение беше изключването на въглехидратите. Тя седна, изяде всичко любимо -чипс, мусака, печени картофи, ориз и т.н. и каза, че е яла за последно. 3 години по-късно не е докоснала от тази храна. Уникално силна жена, не знам аз дали бих могла да направя нещо такова.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот fawla » 30 Ное 2017, 12:26

Воля и инат, да си иска човек да си отслабне трябва да се постарае, с цената на всичко, и най-вече да се откаже от лакомията си.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Jully » 30 Ное 2017, 13:04

И виля и инат липсва, човек трябва да е сигурен в това, което иска и да го защитава на 100%, иначе просто не може да се получи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Niya » 17 Май 2019, 10:21

Вероятно донякъде зависи и от диетата. В смисъл, че всеки организъм понася различно различните храни. Обаче си има общовалидни правила за нещата, от които се пълнее. Другото е само в нас - силна воля и постоянство.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Кери » 08 Юли 2019, 08:55

Най-вероятно и за всеки организъм различен хранителен режим върши работа, но да - най-важни са волята и постоянството.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта