Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания
Правила на форума
Добави отговор

Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

20 Авг 2014, 11:18

От край време започвам някакви диети, след което ги изоставям, почти никога не стигам до край, а дори и да стигна, няма особен резултат. Затова си задавам този въпрос от известно време, дали при диетите всичко е въпрос на воля и по-скоро нейната липса при провала им?!

Как смятате, дали има и нещо, което ни влияе физически? Дали липсата на определени витамини, например, ни карат да ни се яде едно или друго нещо, с което да провалим диетата си? Или си е просто инстинкт, който не можем да преодолеем, като тази котка... :mrgreen:
diet-for-the-cat.jpg
diet-for-the-cat.jpg (25.04 KiB) Прегледано 1540 пъти

Всичко ли опира до волята ни, когато става въпрос да променим и определено да намалим количеството храна, което обикновено приемаме?

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

20 Авг 2014, 11:23

вчера точно ми изскочи някаква такава статия, че бактерии в червата ни всъщност са виновни за провала на диетите ни, за мен това си е някаква доза успокоение, все пак :lol:

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

28 Авг 2014, 13:29

Ха ха, прочетохте ли статията отдолу, няма нищо общо волята, а чревните бактерии, които храним според техните вкусови предпочитания, така че повече няма да се тревожа :!: аз нямам нищо общо с нарушаването на всяка следваща диета, бактериите са! :D

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

25 Ное 2014, 16:58

Много зор са тези диети, аз сякаш почти винаги мога да се проваля, че се и провалям де, за съжаление. Не мога изобщо да устискам на диета :(

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

28 Ное 2014, 10:46

Разбрахме кои са виновниците вече :mrgreen: Да му мислят!

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

16 Яну 2015, 17:45

Обкръжението е също много важно, ако сте сред хора, които ядат повече на вас ще ви е невъзможно дори да спазвате диета. :lol:

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

19 Яну 2015, 16:50

Мисля, че наистина само волята проваля, всяко друго условия може да бъде пропуснато! :)

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

23 Мар 2015, 12:35

Смятам, че и подкрепата, която получаваме от околните е много важна, за да се справим с килограмите. ;) Винаги, когато съм на диета сама се провалям, а ако имам компания, нещата са по-лесни а и има конкуренция. Разбира се ако получава и по някой друг комплимент от половинката, то успехът ми е в кърпа вързан! :mrgreen:

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

23 Мар 2015, 14:05

Rali_hr написа:Смятам, че и подкрепата, която получаваме от околните е много важна, за да се справим с килограмите. ;) Винаги, когато съм на диета сама се провалям, а ако имам компания, нещата са по-лесни а и има конкуренция. Разбира се ако получава и по някой друг комплимент от половинката, то успехът ми е в кърпа вързан! :mrgreen:

И според мен е по-важно това, което се случва около нас, отколкото диетата точно. С други думи - ако ни подкрепя семейството ще се справим по-добре със сигурност. :)

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

23 Мар 2015, 17:08

Мисля, че само воля ви липсва, как някои се справят, а други не, да си измисляйте оправдания на които да се осланяте за неуспеха си. :!:
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4, 5