Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот donni » 20 Авг 2014, 11:18

От край време започвам някакви диети, след което ги изоставям, почти никога не стигам до край, а дори и да стигна, няма особен резултат. Затова си задавам този въпрос от известно време, дали при диетите всичко е въпрос на воля и по-скоро нейната липса при провала им?!

Как смятате, дали има и нещо, което ни влияе физически? Дали липсата на определени витамини, например, ни карат да ни се яде едно или друго нещо, с което да провалим диетата си? Или си е просто инстинкт, който не можем да преодолеем, като тази котка... :mrgreen:
diet-for-the-cat.jpg
diet-for-the-cat.jpg (25.04 KiB) Прегледано 1390 пъти

Всичко ли опира до волята ни, когато става въпрос да променим и определено да намалим количеството храна, което обикновено приемаме?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Bambaa » 20 Авг 2014, 11:23

вчера точно ми изскочи някаква такава статия, че бактерии в червата ни всъщност са виновни за провала на диетите ни, за мен това си е някаква доза успокоение, все пак :lol:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот MerryPop » 28 Авг 2014, 13:29

Ха ха, прочетохте ли статията отдолу, няма нищо общо волята, а чревните бактерии, които храним според техните вкусови предпочитания, така че повече няма да се тревожа :!: аз нямам нищо общо с нарушаването на всяка следваща диета, бактериите са! :D
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 16:58

Много зор са тези диети, аз сякаш почти винаги мога да се проваля, че се и провалям де, за съжаление. Не мога изобщо да устискам на диета :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2014, 10:46

Разбрахме кои са виновниците вече :mrgreen: Да му мислят!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот mix_twix » 16 Яну 2015, 17:45

Обкръжението е също много важно, ако сте сред хора, които ядат повече на вас ще ви е невъзможно дори да спазвате диета. :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 16:50

Мисля, че наистина само волята проваля, всяко друго условия може да бъде пропуснато! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Rali_hr » 23 Мар 2015, 12:35

Смятам, че и подкрепата, която получаваме от околните е много важна, за да се справим с килограмите. ;) Винаги, когато съм на диета сама се провалям, а ако имам компания, нещата са по-лесни а и има конкуренция. Разбира се ако получава и по някой друг комплимент от половинката, то успехът ми е в кърпа вързан! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот Lili_pili » 23 Мар 2015, 14:05

Rali_hr написа:Смятам, че и подкрепата, която получаваме от околните е много важна, за да се справим с килограмите. ;) Винаги, когато съм на диета сама се провалям, а ако имам компания, нещата са по-лесни а и има конкуренция. Разбира се ако получава и по някой друг комплимент от половинката, то успехът ми е в кърпа вързан! :mrgreen:

И според мен е по-важно това, което се случва около нас, отколкото диетата точно. С други думи - ако ни подкрепя семейството ще се справим по-добре със сигурност. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Само воля ли ни липсва при диетите, защо се проваляме?

Мнениеот dinkog » 23 Мар 2015, 17:08

Мисля, че само воля ви липсва, как някои се справят, а други не, да си измисляйте оправдания на които да се осланяте за неуспеха си. :!:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта