Под каква форма да използвате джинджифила за профилактика срещу простуда и вируси?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот djudjanka » 26 Сеп 2013, 12:46

Как се подготвяте за студените месеци, приемате ли хранителни добавки и витамини или залагате на качествената храна през цялата година?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот slavova_75 » 04 Фев 2014, 12:20

Ако умеем да се храним правилно и здравословно, можем да се предпазим от простудни заболявания, но и витамини от време на време на се излишни :)
slavova_75
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Фев 2014, 14:42

Re: Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот djudjanka » 04 Фев 2014, 12:57

Напоследък джинджифилът е много актуален, използвате ли го? Аз го добавям към готвени ястия или в комбинация с мед, лимон и орехи.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот draga.mihova » 04 Фев 2014, 14:03

djudjanka написа:Напоследък джинджифилът е много актуален, използвате ли го? Аз го добавям към готвени ястия или в комбинация с мед, лимон и орехи.

Е, на къде без джинджифил, но когато се готви с него не се ли губят свойствата му или се добавя накрая, за да се запазят до колкото е възможно?
Аз си варя корен пресен джинджифил на чай, добавям канела, мед и черен пипер (когато вече съм настинала), оказва се много добро средство ;) за съжаление на децата им идва в повече лютото :(
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот krasyto » 11 Фев 2014, 14:58

draga.mihova написа:
djudjanka написа:Напоследък джинджифилът е много актуален, използвате ли го? Аз го добавям към готвени ястия или в комбинация с мед, лимон и орехи.

Е, на къде без джинджифил, но когато се готви с него не се ли губят свойствата му или се добавя накрая, за да се запазят до колкото е възможно?
Аз си варя корен пресен джинджифил на чай, добавям канела, мед и черен пипер (когато вече съм настинала), оказва се много добро средство ;) за съжаление на децата им идва в повече лютото :(


За първи път чувал за профилактика с джинджифил, но мисля да пробвам, че като гледам тази година грипа е кошмарен :(
krasyto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Фев 2014, 14:53

Re: Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот lussy » 04 Мар 2014, 14:54

krasyto написа:
draga.mihova написа:
djudjanka написа:Напоследък джинджифилът е много актуален, използвате ли го? Аз го добавям към готвени ястия или в комбинация с мед, лимон и орехи.

Е, на къде без джинджифил, но когато се готви с него не се ли губят свойствата му или се добавя накрая, за да се запазят до колкото е възможно?
Аз си варя корен пресен джинджифил на чай, добавям канела, мед и черен пипер (когато вече съм настинала), оказва се много добро средство ;) за съжаление на децата им идва в повече лютото :(


За първи път чувал за профилактика с джинджифил, но мисля да пробвам, че като гледам тази година грипа е кошмарен :(

Ох, в момента джиджифиловите рецепти са пропили навсякъде, както и пазарите и по-големите магазини като Била, как си го пропуснала :lol: :lol:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Профилактика на простудните заболявания

Мнениеот pepa1974 » 04 Мар 2014, 17:24

Специално с джинджифил мъжът ми си излекува кашлицата.Настърган джинджифил на ренде, объркан с мед и по една лъжица от тази смес, колкото пъти решите. Друга профилактика е чесънът в сурово състояние, но по явни причини само вечер.Колкото до качествената храна, много ми се иска да си вярвам, че консумираме такава, но като пример ще дам едни пържолки, купени от Лидъл- уж чисто бон филе, 600гр опаковката, но когато ги приготвих на тефлонов тиган без грам мазнина се свиха драстично.Как са обработени преди това в плика да са огромни, розови и пресни, а след печенето да се свият до хапка?е как да консумирам качествена храна, като нямам гаранция, коя е такава.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Под каква форма да използвате джинджифила за профилактика срещу простуда и вируси?

Мнениеот luchia@marco » 24 Сеп 2014, 10:26

Виждам, че много от познатите ми започнаха да публикуват статии за джинджифила и ползите от него и споделят, че реално дава много добър ефект.

Намислила съм тази есен да започна една профилактика срещу простуда и вируси от рано и избрах да е с джинджифил. разбрах, че се продава под формата на корен и сух като подправка
ginger.jpg
ginger.jpg (42.1 KiB) Прегледано 9667 пъти
Никога до сега не съм ползвала и не зная коя форма е по-подходяща да се използва с цел профилактика, затова се допитвам тук.

Също се интересувам по какъв начин се използва сухата форма на джинджифила и по какъв начин се използва корена? :?
Предполагам, че корена се вари, но колко време, запарва ли се след това, а сухия джинджифил само като подправка в храната ли се слага? :?
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Под каква форма да използвате джинджифила за профилактика срещу простуда и вируси?

Мнениеот mangusta » 24 Сеп 2014, 10:36

Чувам, че някои хора добавят малко сух джинджифил към чая или топлата вода с мед и лимон, която пият сутрин. Тъй като сутрин не мога да се откажа от кафето, пия вечер чай от джинджифил, малко след вечеря, тъй като ако се изпие късно действа стимулиращо и има опасност да си побудуваш. :D Иначе, ако е корен режа го на ситно и го варя докато пусне цвят, след това запарвам за половин, ако е сух слагам половин чаена лъжичка и по-малко понякога към чая, който съм си направила ;) наистина ефекта на профилактика, който има джинджифила срещу настинка и вируси е изпитан многократно! ;)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Под каква форма да използвате джинджифила за профилактика срещу простуда и вируси?

Мнениеот red_eyes » 24 Сеп 2014, 11:20

Не зная дали при мен преумората оказва влияние, но често пия чай от джинджифил преди да си легна и не съм забелязвала да будувам :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта