Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот M.Tasheva » 29 Сеп 2014, 15:02

Чух, че има и такъв - домашен пластилин, понеже детето ми все още лапа не само мухи, но и всичко, което му се изпречи на пътя исках съвет как да приготвя този домашен пластилин. Имаме за съжаление такъв от магазина, но преди да сглоби нещо, първата й работа е да го вкара в устата си, затова сега е прибран, далеч от очите и ръцете й.

В детската градина не зная как се спогаждат, но не съм разбрала там да е лапала пластилин или не са я видели, затова ми се искаше да направя вкъщи домашен, така че да съм спокойна, че поне няма да се отрови :evil:
plast.jpg
plast.jpg (30.61 KiB) Прегледано 1394 пъти

Не мога да си представя какво по-различно трябва да съдържа от едно тесто, но явно има нещичко, много се надявам да ми кажете рецепта, а също и с какви бои мога да го оцветя, също и къде да ги открия :? тъй като не съм виждала по магазините :?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот Nightmare » 29 Сеп 2014, 15:05

Нямам идея, наистина, какво друго освен тестото трябва да съдържа, предполагам, нещо което ще му попречи да се развали, а бои за храни има в по-големите супермаркети, не е трудно да откриеш :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот babakrasi » 29 Сеп 2014, 15:46

ПЛАСТЕЛИН-БИО
За 1 топка:1ч.ч.брашно
½ ч.ч сол
2п.лимонтузу
В 1ч.ч . вода със разтворимо степче

Смесваме всички съставки.В 2-3 с.л. олио в тиган с незалепващо покритие слагаме сместта на тих огън и бъркаме докато стане на тесто.Ако има нужда се премесва с малко брашно до меко тесто.Съхраняваме в найлонови торбички.Трайността му е 2-3 месеца.
Така правя няколко топки с различни цветове и....воала ето ви безопасен пластелин.Степчетата може да замените с натурални оцветители-сок от цвекло,от магданоз и каквото друго се сетите!
babakrasi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 15:36

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот dejavu » 29 Сеп 2014, 16:29

Хехе, наистина къде забравихме степчетата, супер е рецептата ти, много благодаря и аз като майка на дете, което лапа всичко попаднало му в ръцете! :) :) :)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 13:23

Не се ли втвърдява много този пластелин??? :roll: После като постои сигурно е като камък твърд..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2014, 15:29

babakrasi написа:ПЛАСТЕЛИН-БИО
За 1 топка:1ч.ч.брашно
½ ч.ч сол
2п.лимонтузу
В 1ч.ч . вода със разтворимо степче

Смесваме всички съставки.В 2-3 с.л. олио в тиган с незалепващо покритие слагаме сместта на тих огън и бъркаме докато стане на тесто.Ако има нужда се премесва с малко брашно до меко тесто.Съхраняваме в найлонови торбички.Трайността му е 2-3 месеца.
Така правя няколко топки с различни цветове и....воала ето ви безопасен пластелин.Степчетата може да замените с натурални оцветители-сок от цвекло,от магданоз и каквото друго се сетите!

Моля те кажи не стаав ли твърд като престои? Знаем какво се случва с едно изсъхнало тесто :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2015, 19:10

Добре де, а въпросния пластелин, който си купувме защо пък да е толкова вреден? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот Pipilota » 06 Мар 2015, 11:06

Ще пробвам още довечера да направя домашен пластелин, да видим какво ще се получи ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот LaCoquine » 22 Апр 2015, 15:49

Kremiliya написа:
babakrasi написа:ПЛАСТЕЛИН-БИО
За 1 топка:1ч.ч.брашно
½ ч.ч сол
2п.лимонтузу
В 1ч.ч . вода със разтворимо степче

Смесваме всички съставки.В 2-3 с.л. олио в тиган с незалепващо покритие слагаме сместта на тих огън и бъркаме докато стане на тесто.Ако има нужда се премесва с малко брашно до меко тесто.Съхраняваме в найлонови торбички.Трайността му е 2-3 месеца.
Така правя няколко топки с различни цветове и....воала ето ви безопасен пластелин.Степчетата може да замените с натурални оцветители-сок от цвекло,от магданоз и каквото друго се сетите!

Моля те кажи не стаав ли твърд като престои? Знаем какво се случва с едно изсъхнало тесто :roll:

Мисля, че би трябвало лимонтузуто да го държи еластичен, поне не виждам каква друга функция може да изпълнява :idea: :roll:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Домашен безвреден пластилин – как да го направя?

Мнениеот Леля Живка » 22 Апр 2015, 16:07

Тези деца в наши дни и пластелин ли вече не могат да пипат?
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта