Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот Коцева » 01 Окт 2014, 16:36

Кожата ми от около година започна да се държи много странно, през лятото не използвам кремове, тъй като много бързо започна да се омазнява, когато стане по-хладно мигновено ми излизат лишеи около устата. :? Ако слагам крем на цялото лице, останалата кожа се омазнява, а лишеите около устата бавно, бавно завяхват.

Не помня скоро да съм имала чиста и здрава кожа, като момичето от снимката,
123.png
123.png (176.8 KiB) Прегледано 1317 пъти
а като си спомня, че преди години, дори не съм се сещала, че може да имам проблеми с нея, направо ми се плаче :cry:
Видно е, че заради хормони или нещо друго типа на кожата ми се променя, но сега като зная, че зимата, ако не използвам ежедневно кремове, кожата на лицето ми става цяла в лишеи, чак се плаша :shock: Затова се сетих, че отрано би трябвало да подготвя кожата си за по-студеното време, но не зная как, чух разни добри отзиви за филърите, но малко се опасявам.

Предполагам, че хидратиращи продукти биха свършили работа, но как да ги избера, при положение, че повечето хидратиращи омазняват :( подготвяте ли и вие по някакъв начин кожата си за по-студеното време и как го правите, на кремове или на маски разчитате, дали тези неща могат да се заменят с филъри? :?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време?

Мнениеот dessiblond » 01 Окт 2014, 16:41

за твоя случай мисля, че са много подходящи филърите, вярно, че е неприятно, тъй като се поставят с убождане - инжекция, но пък от друга страна наистина ще има ефект. Освен, че попълват бръчки, хидратират кожата, така че няма да се чудиш какъв крем да си сложиш и къде ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот BeenieGal » 10 Окт 2014, 12:00

Абе вие луди ли сте, да се бодете, за да се подготвите за зимата :D :D :D :D леле до къде стигнаха нещата!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот slavka » 13 Окт 2014, 14:16

Кожата ми е по-скоро суха, може и от възрастта да е, преди години беше нормална. Сега се старая да слагам по-мазен крем, особено при вятър. Не по-малко и следвам съвета на зъболекаря ми, макар и с друга цел, завивам лицето с шал при студ и вятър. Това предпазва и помага при артрит на челюстите / не ви плаша, но има и такава болест/.
slavka
 
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Окт 2014, 16:36

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот Harmony » 13 Окт 2014, 15:44

slavka написа:Кожата ми е по-скоро суха, може и от възрастта да е, преди години беше нормална. Сега се старая да слагам по-мазен крем, особено при вятър. Не по-малко и следвам съвета на зъболекаря ми, макар и с друга цел, завивам лицето с шал при студ и вятър. Това предпазва и помага при артрит на челюстите / не ви плаша, но има и такава болест/.

Често и моята кожа изсъхва на места, особено през зимата. Миналата година нямах проблеми, но и зимата беше доста по-мека, но тази година не знам какво ще е, какви по-мазни кремове ползваш?
Що се отнася до шала, идеята е добра, но го правя само в наистина мразовитите дни!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот S_Milenska » 02 Дек 2014, 13:51

Зехтинът овлажнява много добре, може вечер да се мажете със зехтин, аз го ползвам когато ми изсъхне много кожата :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот Slavena » 21 Мар 2015, 21:44

И такава лудост ли има, да се бодеш, защото щяла зима да дойде... ужас направо!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот Mon_ton » 22 Мар 2015, 12:04

Slavena написа:И такава лудост ли има, да се бодеш, защото щяла зима да дойде... ужас направо!

Вече има всичко и за мен е твърде крайна процедура, но поянгако може и да няма друг варинат, явно. :( Чудя се тези процедури дали са подходящи и за по-малки? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот borkova » 11 Ное 2015, 17:24

Някой вече зазимил ли се е с филъри, мислите ли да го правите?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как да подготвим кожата за по-студеното време? Възможно ли е това да се случи с филъри?

Мнениеот Lyomi » 30 Дек 2016, 16:00

Късно ли е вече за такова нещо вече? Кажи - речи зимата си мина :lol: .
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта