Синдром на Мениер- търся повече информация за болестта

Синдром на Мениер- търся повече информация за болестта

Мнениеот linabor » 04 Окт 2014, 22:28

Здравейте!
В следствие на какво се получава синдрома на Мениер и как се живее с това?
Близо от около месец съм с подобни симптоми,потвърдени от оторинолог. За това време получих около 7/8 кризи,като всяка следваща е по-силна, три пъти транспортирана с Бърза помощ,като последния път съм била под наблюдение цяла нощ и с вливки на глюкоза след 5 часово повръщане. В момента съм загубила част от слуха си на дясното ухо-каква е възможността за възстановяването на слуха и какви превантивни мерки се предприемат за предотвратяване на последващи кризи?
Благодаря за отделеното време и внимание!

PS: Ще съм благодарна и ако някой ми даде по-подробна информация за MENIQ, относно ефективността му при синдром на Мениер

Бъдете здрави!
linabor
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2014, 22:12

Re: Синдром на Мениер- търся повече информация за болестта

Мнениеот FramarLekari » 07 Окт 2014, 15:19

Здравейте, linabor!

Болестта на Мениер, наричана още ендолимфатичен хидропс, е заболяване на вътрешното ухо, което повлиява слуха и баланса в различна степен. Характеризира се с пристъпи на световъртеж, шум в ушите и загуба на слуха.

Състоянието засяга хората по различен начин. То може да варира по интензивност.

Признаците на болестта са вариабилни, не всички страдащи от това състояние изпитват едни и същи симптоми. Въпреки това, за класически симптоми на болестта на Мениер се считат следните четири симптома:
    атаки на вертижен синдром, които могат да бъдат тежки, непредсказуеми и причиняващи недееспособност и да продължават от няколко минути до часове, но като цяло не по-дълги от 24 часа
    флуктуираща, прогресивна, едностранна или двустранна загуба на слуха, обикновено в по-ниските честоти
    едностранен или двустранен шум в ушите
    усещане за пълнота или натиск в едното или двете уши

Болестта на Мениер е свързана с ендолимфатичен хидропс, излишък на течност във вътрешното ухо.

Смята се, че някои промени в хранителния режим и начина на живот намаляват честотата и тежестта на симптомите. Препоръчва се ограничение в приема на сол и избягване на консумация на алкохол, кофеин и цигари, всяко от което може да влоши симптомите на Мениер.

Болестта на Мениер има вариабилна прогноза поради непредсказуемото си протичане.

Подробна информация за синдрома на Мениер може да прочетете тук:
Болест на Meniere мкб H81.0

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта