Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 05 Окт 2011, 12:44

tedycute написа:Здравейте, имам въпрос във връзка с контрацепция и по - специално приема на Ясмин.
Интересува ме влияе ли приемът на храни и напитки непосредствено с хапчето или в големи дози върху ефективността му - чувала съм за кисели храни, алкохол, кафе, газирани напитки, но нищо достатъчно конкретно. В този ред на мисли аналогичен е въпросът ми относно едновременният прием на Ясмин и витамин Ц - има ли негативно взаимодействие и ако има, то в какви дози витамин Ц е "Безопасен" ( имайки впредвид, че приемам Ясмин вечер, а витамини - евентуално през деня, но в по-големи дози).
Благодаря Ви предварително за отделеното време!


Здравейте, за да бъдат ефективни Ясмин, ще Ви посъветвам да се въздържате от употребата на голямо количество алкохол до 2 часа след приема. Другите храни и напитки, както и витамин С, нямат отношение.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Oscillococcinum при бременност

Мнениеот ivetappv » 05 Окт 2011, 13:10

Здравейте искам да попитам мога ли да приемам осцилококцинум по време на бременност и безопасен ли за плода? В листовката на медикамента пише,че не са провеждани тестове за бременни,но медиците го препоръчват?!? Каква е профилактичната доза и дозата за лечение?Благодаря предварително.
ivetappv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2011, 13:06

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот rosi » 05 Окт 2011, 19:29

Здравейте,на майка ми й откриха миомен възел с големина 7 см, тя е на 46 г. Има болки в яйчниците, кръста и коремната област. Изписаха й болкоуспокояващи и й казаха че след 2 седмици, когато се поуспокои болката ще я оперират. Покрива ли се тази операция от НЗОК и как протича следоперативния период. Благодаря Ви !
rosi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2011, 19:20

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот tedycute » 05 Окт 2011, 20:41

Dr Anton Mihnev написа:
tedycute написа:Здравейте, имам въпрос във връзка с контрацепция и по - специално приема на Ясмин.
Интересува ме влияе ли приемът на храни и напитки непосредствено с хапчето или в големи дози върху ефективността му - чувала съм за кисели храни, алкохол, кафе, газирани напитки, но нищо достатъчно конкретно. В този ред на мисли аналогичен е въпросът ми относно едновременният прием на Ясмин и витамин Ц - има ли негативно взаимодействие и ако има, то в какви дози витамин Ц е "Безопасен" ( имайки впредвид, че приемам Ясмин вечер, а витамини - евентуално през деня, но в по-големи дози).
Благодаря Ви предварително за отделеното време!


Здравейте, за да бъдат ефективни Ясмин, ще Ви посъветвам да се въздържате от употребата на голямо количество алкохол до 2 часа след приема. Другите храни и напитки, както и витамин С, нямат отношение.
Поздрави



Благодаря Ви за бързия отговор. Що се отнася до приема на алкохол, по принцип не употребявам и се интересувам дали приемът на чаша вино или едно малко питие на празнични поводи би могло да повлияе негативно върху Ясмин (като се приемат в непосредствена близост по отношение на времеви интервал, т.к. пия хапчето вечер)?
Поздр
tedycute
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Окт 2011, 22:53

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот tedycute » 05 Окт 2011, 23:08

Искам да Ви попитам и относно съвместната употреба на Ясмин с Ленуксн (есциталопрам), което се приема ежедневно, и с Ривотрил (клоназепам), което се приема при нужда - интересува ме влияят ли по някакъв начин върху ефективността на Ясмин (до момента не успявам да намеря подобни данни в Интернет)?
tedycute
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Окт 2011, 22:53

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот siolina » 06 Окт 2011, 13:37

Здравейте д-р Михнев ,
на 28 години съм, на 26 родих нормално 1 то си дете, след контролния преглед ми откриха миниатюрна миома и ми казаха, че за сега няма проблем.
Въпросът ми е искам да имам 2 ро дете ще ми попречели миомата да забременея и имали някъкав риск за плода ако забремения с миома?
Все още не съм правила опити да забременея, а миомата не ми е създавала проблеми.Благодаря за вниманието.
siolina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Окт 2011, 13:32

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Окт 2011, 15:08

tedycute написа:Искам да Ви попитам и относно съвместната употреба на Ясмин с Ленуксн (есциталопрам), което се приема ежедневно, и с Ривотрил (клоназепам), което се приема при нужда - интересува ме влияят ли по някакъв начин върху ефективността на Ясмин (до момента не успявам да намеря подобни данни в Интернет)?

Здравейте отново,
препоръчително е да не взимате едновременно Ясмин и споменатите лекарства. Добре е между приема на едните и другите да има интервал от 1-2 часа.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Окт 2011, 15:13

siolina написа:Здравейте д-р Михнев ,
на 28 години съм, на 26 родих нормално 1 то си дете, след контролния преглед ми откриха миниатюрна миома и ми казаха, че за сега няма проблем.
Въпросът ми е искам да имам 2 ро дете ще ми попречели миомата да забременея и имали някъкав риск за плода ако забремения с миома?
Все още не съм правила опити да забременея, а миомата не ми е създавала проблеми.Благодаря за вниманието.

Здравейте,
дали ще имате проблеми със забременяването и износването на плода зависи от това къде е миомата. Необходим е преглед! Ако желаете, заповядайте в кабинета ми.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Oscillococcinum при бременност

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Окт 2011, 15:16

[quote="ivetappv"]Здравейте искам да попитам мога ли да приемам осцилококцинум по време на бременност и безопасен ли за плода? В листовката на медикамента пише,че не са провеждани тестове за бременни,но медиците го препоръчват?!? Каква е профилактичната доза и дозата за лечение?Благодаря предварително.[/quote
Здравейте,
по време на бременност се препоръчва да се избягва употребата на лекарства. За съжаление няма как да ви консултирам за профилактичната и лечебната доза на този препарат, тъй като не съм хомеопат.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Окт 2011, 15:31

rosi написа:Здравейте,на майка ми й откриха миомен възел с големина 7 см, тя е на 46 г. Има болки в яйчниците, кръста и коремната област. Изписаха й болкоуспокояващи и й казаха че след 2 седмици, когато се поуспокои болката ще я оперират. Покрива ли се тази операция от НЗОК и как протича следоперативния период. Благодаря Ви !

Здравейте,
НЗОК има такава клинична пътека, зависи обаче къде ще се оперира майка Ви (в смисъл дали лечебното заведение има сключен договор със Здравената каса). Протичането на следоперативния период зависи от вида на операцията - отворена или лапароскопска.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта