Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот debi_6 » 04 Апр 2014, 01:29

Добър ден, имам запитване за МЦ. На 10.03 приех лекарство за спешна контрацепция Levonelle съдържащо Levonorgestrel (1500 mcg). Това се случи 1-2 дни преди очаквана овулация. На 15.03 получих кръвотечение, а бе едва 13тият ми ден от МЦ. Течението наподобяваше менструация, траеше 4дни. Искам да попитам възможно ли е да е било менструация или е страничен ефект от хапчето? Също така имам закъснение от около 5 дни, направих тест за бременност surecheck 3 седмици след рисковия контакт и той беше отрицателен, напълно ли е точен теста или трябва да направя и кръвен?
debi_6
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2014, 01:18

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 04 Апр 2014, 10:30

debi_6 написа:Добър ден, имам запитване за МЦ. На 10.03 приех лекарство за спешна контрацепция Levonelle съдържащо Levonorgestrel (1500 mcg). Това се случи 1-2 дни преди очаквана овулация. На 15.03 получих кръвотечение, а бе едва 13тият ми ден от МЦ. Течението наподобяваше менструация, траеше 4дни. Искам да попитам възможно ли е да е било менструация или е страничен ефект от хапчето? Също така имам закъснение от около 5 дни, направих тест за бременност surecheck 3 седмици след рисковия контакт и той беше отрицателен, напълно ли е точен теста или трябва да направя и кръвен?

Здравейте,
след като сте приели хапче за спешна контрацепция е нормално цикълът Ви да се разстрои. Не се тревожете всичко ще си дойде на мястото. Не е необходимо да правите други тестове за бременност, защото хапчето си е свършило работата.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Ели Спасова » 04 Апр 2014, 14:38

Здравейте, Д-р Михнев! Казвам се Елка Спасова и бих искала да дадете съвет на дъщеря ми (20 г.), която иска да отложи месечия си цикъл поради планирано пътуване чрез прием на "Оргаметрил". Бихте ли казали кога трябва да започне приема на хапчетата и в какво количество, и дали това крие някакви рискове за здравето? Благодаря предварително.
Ели Спасова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2014, 14:21

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот strawberry_ » 06 Апр 2014, 14:49

Добър ден, д-р Михнев.
Това, което ме притеснява е засилващото се течение, с тъмен цвят, което се появи около овулацията ми, стартиращо с капки и съсиреци, а сега се засилва и сложих превръзка. Предполагам, че хормоните ми са се разбъркали миналия месец, защото имах екстремно тежък менструален период с пропускане на работен ден.
Имам история с подобно течение преди 8 години, ми бяха изписали противозачатъчни, но не помогнаха и спрях да ги пия, и цикъла ми се възстанови към нормалното положение.
Какво бихте ме посъветвали да направя в случая, освен преглед при специалист разбира се?
Благодаря предварително.
strawberry_
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2014, 14:25

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Апр 2014, 17:12

Ели Спасова написа:Здравейте, Д-р Михнев! Казвам се Елка Спасова и бих искала да дадете съвет на дъщеря ми (20 г.), която иска да отложи месечия си цикъл поради планирано пътуване чрез прием на "Оргаметрил". Бихте ли казали кога трябва да започне приема на хапчетата и в какво количество, и дали това крие някакви рискове за здравето? Благодаря предварително.

Здравейте,
лекарството трябва да се предпише от гинеколог. Не е коректно от тук да назначавам каквото и да било. Нека дъщеря Ви да посети гинеколог.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Апр 2014, 17:15

strawberry_ написа:Добър ден, д-р Михнев.
Това, което ме притеснява е засилващото се течение, с тъмен цвят, което се появи около овулацията ми, стартиращо с капки и съсиреци, а сега се засилва и сложих превръзка. Предполагам, че хормоните ми са се разбъркали миналия месец, защото имах екстремно тежък менструален период с пропускане на работен ден.
Имам история с подобно течение преди 8 години, ми бяха изписали противозачатъчни, но не помогнаха и спрях да ги пия, и цикъла ми се възстанови към нормалното положение.
Какво бихте ме посъветвали да направя в случая, освен преглед при специалист разбира се?
Благодаря предварително.

Здравейте, съветвам Ви да отидете на преглед при гинеколог. Не бих могъл да дам съвет, тъй като не съм запознат с Вашия случай.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот skarlet71 » 08 Апр 2014, 10:52

Здравейте!
Бихте ли ми съдействали с информация по следния въпрос:

Преди около две седмици буквално "пламнах", със силно парене, сърбеж и бяло течение без миризма.
Гинекологът ми каза, след изследване с микроскоп че имам гъбички. Назначи ми лечение - КАНЕСТЕН глобули 200 мг.http://apteka.framar.bg/11004516/%D0%BA ... BC%D0%B3-3

На въпроса ми дали партньорът ми трябва да се лекува, каза че НЕ. При него дори да имало гъбички за четири-пет дни нещата щели да отшумят от самосебе си.
Аз обаче се притеснявам да не стане така, че аз да се излекувам, а после той отново да ми ги предаде.

Не съм боледувала, не съм пила антибиотици. От къде се взеха тези гъбички?

Четох доста в нета и информацията дали се предават по полов път или не е доста противоречива.
Уж по последни изследвания не се предава.
Вярно ли е това?

Освен това очевидно при мен проблемът не се повлиява от тези глобули. Понеже на 4 ден от лечението ми дойде се наложи да спра с поставянето. На входа на влагалището обаче е все така зачервено и болезнено.

Какво да правя?
skarlet71
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2014, 10:51

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 08 Апр 2014, 19:18

skarlet71 написа:Здравейте!
Бихте ли ми съдействали с информация по следния въпрос:

Преди около две седмици буквално "пламнах", със силно парене, сърбеж и бяло течение без миризма.
Гинекологът ми каза, след изследване с микроскоп че имам гъбички. Назначи ми лечение - КАНЕСТЕН глобули 200 мг.http://apteka.framar.bg/11004516/%D0%BA ... BC%D0%B3-3

На въпроса ми дали партньорът ми трябва да се лекува, каза че НЕ. При него дори да имало гъбички за четири-пет дни нещата щели да отшумят от самосебе си.
Аз обаче се притеснявам да не стане така, че аз да се излекувам, а после той отново да ми ги предаде.

Не съм боледувала, не съм пила антибиотици. От къде се взеха тези гъбички?

Четох доста в нета и информацията дали се предават по полов път или не е доста противоречива.
Уж по последни изследвания не се предава.
Вярно ли е това?

Освен това очевидно при мен проблемът не се повлиява от тези глобули. Понеже на 4 ден от лечението ми дойде се наложи да спра с поставянето. На входа на влагалището обаче е все така зачервено и болезнено.

Какво да правя?

Здравейте,
довършете лечението. Вижте как ще е. Аз бих препоръчал лечение и при двамата партньори.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот exilensse » 08 Апр 2014, 20:14

Здравейте,
искам да ви помоля да ме посъветвате какво да направя. Имам болки ниско долу в корема, и такива, които отиват надолу към влагалището, много е странно и болезнено.Отделно си имам дискомфорт, зачервяване и лек оток. Бях на преглед, казаха, че всичко е наред. Имам малка раничка, дори казака , че е силно казано раничка. Много е малка, винаги съм I група на цитонамазките. Две поредни микробиологии са наред. Не знам какво се случва...прилагам последната микробиология и ПКК със CRP. Лекаря каза, че левкоцитите са вследствие на това, че ми се взе секрет непосредствено след цикъл, на другия ден и няма нищо притеснително,но тези грам (-) бактерии, те дали изискват лечение и дали може да е от тях?
Вагинален и цервикален секрет
Заден свод: епителни клетки, малко LB, 7-10 leuco, Гр (-) бактерии
Цервикс: Слуз, епителни клетки, Lb, 15-20 leuco, 5-6 ly, LyPl
Изолирани микроорганизми: (-) отр. растеж на патогенни микроорганизми
Myciplasma hominis: (-) отр.
Ureaplasma urealyticum: (-) отр.


(WBC) 3.6 x 10^9/L (4.0-10.0)
Lymph# 1.4 x 10^9/L (0.8-4.0)
Mid# 0.5 x 10^9/L (0.1-1.5)
Gran# 1.7 x 10^9/L (2.0-7.0 )
Lymph% 0.392 (0.200-0.400)
Mid% 0.125 (0.030-0.150)
Gran% 0.483 (0.500-0.700)
Хемоглобин (HGB) 93 g/l (ж.120-180)
Еритроцити RBC 4.21 x 10^12/L (3.50-5.50)
Хематокрит (HCT) 0.304 (0.370-0.540)
MCV 72.1 fL (80-100.0)
MCH 22.1 pg (27.0- - 34,0)
MCHC 306 g/L (320-360) Нисък!
RDW-CV 0.176 (0.110-0.160)
RDW-SD 42.4 fL ( 35.0-56.0)
Тромбоцити (PLT) 294 x 10^9/L (150-400)
MPV 9.5 fL (6,5-12,0)
PDW 15.5 (9.0-17.0)
PCT 2.79 % (1.00-3,50)
P-LCC-110 (50-125)
P-LCR – 0.374 (0.150-0.500)
Glucosa 6.11 mmol/l (3.30-6.10)
CRP 0.3 mg/L <=6.0
А дали за дискомфорта не допринася и кръвната захар, което е висока? Благодаря предварително!
exilensse
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Апр 2014, 20:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот bibonti » 08 Апр 2014, 20:36

Здравейте, Д-р Михнев. Имах установена дисплазия след цитонамазка -CIN1/LSIL (PAP2b s HPV high risk 59) и след биопсия CIN2 (юли 2013), не предприех препоръчителната конизация, тъй като съм нераждала и имах огромни притеснения от този тип интервенция. Ходила съм на трима онкогинеколога за колпоскопия, единия ми каза че щом не желая такива интервенции и поради възрастта ми 32, бих могла да забременея и да ме наблюдават. Започнах да се самолекувам чрез натуротерапия и след 3 месеца цитонамазката ми беше - без дисплазия, PAP I, но все още с HPV (ноември 2013), направих отново колпоскопия и ми беше препоръчано отново биопсия и цервикално абразио, но отказах и продължих да се самолекувам. С приятеля ми решихме да имаме дете, спряхме да ползваме презервативи и забременях, за мое учудване много бързо (след изказвания за поликистоза и трудно забременяване), сега съм 6-та седмица. Направих си отново цитонамазка сега 04.2014г. За мое съжаление излезе отново - PAP2B - CIN1/LSIL, HPV, но със следния резултат:
Забележка: Койлоцити без атипизъм, паракеретотични клетки, много бинуклеари, единични "голи" ядра с вероятен ендоцервикален произход. За проследяване!
Всички цитонамазки са течно-базирани. До сега не съм имала толкова обстоен резултат и се притесних какво значи всичко това.
Може те ли да ми кажете какво значи този резултат и какво бих могла да направя по време на бременността?
bibonti
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2014, 20:09

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта