Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Finger » 23 Мар 2012, 16:16

Здравейте, д-р Михнев, днес бях на гинекологичен преглед и гинеколожката ми каза, че имам малка кистичка на левия яйчник.Преди време имах и на двата, но след лечение се пукнаха и сега се е появила само тази. Трябва ли да се притеснявам за нещо и каква е причината да се появяват кистите? Има ли начин да се избавя завинаги от тях.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Esse » 24 Мар 2012, 16:17

Здравейте, малко съм изплашена от прочетени статии из интернет !
Моят проблем е: Цикълът ми винаги е бил и е редовен. Имала съм леки аномалии при смяната на сезоните т.е. два пъти годишно и предимно са: или ще ми дойде два пъти за един месец или ще ми закъснее с две седмици. От 3 седмици спортувам редовно (тичане упражнения) и смених рязко режимът си на хранене (ям4-5 пъти на ден и приемам много месо, млечни продукти и т.е. балансирано хранене) не се пренатоварвам... правя го за здраве, но от 4-5 дни се появи едно постоянно зацапване. Първоначално сметнах, че е нормалната менструация и ходех 2 дни с големите превръзки, но не е. Менструално е със същия мирис, но е такова сякаш съм в последните дни на цикъла.
Да се тревожа ли? ... и друг път съм тренирала, но не ми се е случвало, възможно ли е да бъде от режима на хранене...от липса на желязо...от какво?
Esse
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2012, 16:15

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 26 Мар 2012, 09:02

Finger написа:Здравейте, д-р Михнев, днес бях на гинекологичен преглед и гинеколожката ми каза, че имам малка кистичка на левия яйчник.Преди време имах и на двата, но след лечение се пукнаха и сега се е появила само тази. Трябва ли да се притеснявам за нещо и каква е причината да се появяват кистите? Има ли начин да се избавя завинаги от тях.


Здравейте,
не мисля, че трябва да се притеснявате. Вашата лекарка вероятно добре е огледала яйчника и кистичката и след като не е назначила допълнителни изследвания, вероятно предполага че е нещо функционално и може да изчезне при следващия ви цикъл. Добре е да се направи контролен ехографски преглед, за да се види дали кистата нараства.


Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 26 Мар 2012, 09:19

Esse написа:Здравейте, малко съм изплашена от прочетени статии из интернет !
Моят проблем е: Цикълът ми винаги е бил и е редовен. Имала съм леки аномалии при смяната на сезоните т.е. два пъти годишно и предимно са: или ще ми дойде два пъти за един месец или ще ми закъснее с две седмици. От 3 седмици спортувам редовно (тичане упражнения) и смених рязко режимът си на хранене (ям4-5 пъти на ден и приемам много месо, млечни продукти и т.е. балансирано хранене) не се пренатоварвам... правя го за здраве, но от 4-5 дни се появи едно постоянно зацапване. Първоначално сметнах, че е нормалната менструация и ходех 2 дни с големите превръзки, но не е. Менструално е със същия мирис, но е такова сякаш съм в последните дни на цикъла.
Да се тревожа ли? ... и друг път съм тренирала, но не ми се е случвало, възможно ли е да бъде от режима на хранене...от липса на желязо...от какво?


Здравейте,
без преглед няма как да разберем защо се получава така. Добре е да отидете на гинеколог. До тогава просто не четете в Интернет, защото се натоварвате излишно с разни страхове. Разчитайте на компетентното мнение вашия лекар.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот deniz_kadir » 26 Мар 2012, 11:01

Здравейте
Д-р Антон Михнев

Какви са рисковете при аборт и дали е вярно че, след аборт вероятността да се забременее е доста нисък.

Желая Ви успешна седмица !
deniz_kadir
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:47

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 27 Мар 2012, 09:13

deniz_kadir написа:Здравейте
Д-р Антон Михнев

Какви са рисковете при аборт и дали е вярно че, след аборт вероятността да се забременее е доста нисък.

Желая Ви успешна седмица !


Здравейте,
самата манипулация крие рискове като всяка оперативна намеса. Възможни са разкъсване на маточната шийка, перфорация на матката и др. Анестезията също носи определени рискове.
Понякога след аборт се забременява много лесно. Ако не желаете бременност, вземете необходимите мерки.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот stanimira ivanova » 28 Мар 2012, 09:44

Здравейте,

реших да ви послушам и и не сгреших.Скоро ми излязоха резултатите от микробиологичното изследване.Ето това е резултата:

Изолирани микроорганизми:
1. ЛИПСВА МИКРОБЕН РАСТЕЖ.
2. Candida spp. - НЕ СЕ ИЗОЛИРА.
3.
Бактериурия: бакт./ml
(сигнификантна, съмнителна, несигнификантна)
Вид материал:
Влагалищен секрет
Атнибиограма 1 2 3 1 2 3


Микроскопски препарат:
ПАВАЖ ОТ СЕГМЕНТОЯДРЕНИ ЛЕВКОЦИТИ, АНАЕРОБНИ КОКИ И КОКОБАКТЕРИИ, НАМАЛЕН БРОЙ ЛАКТОБАЦИЛИ, EДИНИЧНИ СЪМНИТЕЛНИ ЗА Т. vaginalis, ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ И ПАРАБАЗАЛНИ КЛЕТКИ. КАСАЕ СЕ ЗА АНАЕРОБЕН КОЛПИТ.

Предписаха ми една опкаковка Флажил глобули и една на хапчета (3х1) и като приключа лечението Флоражин през 2 дни.Въпроса ми е правилно ли ми е лечението според резултата.Тези коки и кокобактерии ме притесняват. И хубаво ли е да пия някакъв пробиотик,пък и да ползвам интимния сапун на Флоражин по време лечението,за да не си докарам гъбички?
stanimira ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2012, 09:31

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 29 Мар 2012, 09:29

stanimira ivanova написа:Здравейте,

реших да ви послушам и и не сгреших.Скоро ми излязоха резултатите от микробиологичното изследване.Ето това е резултата:

Изолирани микроорганизми:
1. ЛИПСВА МИКРОБЕН РАСТЕЖ.
2. Candida spp. - НЕ СЕ ИЗОЛИРА.
3.
Бактериурия: бакт./ml
(сигнификантна, съмнителна, несигнификантна)
Вид материал:
Влагалищен секрет
Атнибиограма 1 2 3 1 2 3


Микроскопски препарат:
ПАВАЖ ОТ СЕГМЕНТОЯДРЕНИ ЛЕВКОЦИТИ, АНАЕРОБНИ КОКИ И КОКОБАКТЕРИИ, НАМАЛЕН БРОЙ ЛАКТОБАЦИЛИ, EДИНИЧНИ СЪМНИТЕЛНИ ЗА Т. vaginalis, ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ И ПАРАБАЗАЛНИ КЛЕТКИ. КАСАЕ СЕ ЗА АНАЕРОБЕН КОЛПИТ.

Предписаха ми една опкаковка Флажил глобули и една на хапчета (3х1) и като приключа лечението Флоражин през 2 дни.Въпроса ми е правилно ли ми е лечението според резултата.Тези коки и кокобактерии ме притесняват. И хубаво ли е да пия някакъв пробиотик,пък и да ползвам интимния сапун на Флоражин по време лечението,за да не си докарам гъбички?


Здравейте,
радвам се, че съм Ви бил полезен. Доверете се на Вашия гинеколог и следвайте указанията му. Няма нищо тревожно, бързо ще се оправите! Пробиотика и интимния сапун са въпрос на лични предпочитания.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Maya » 31 Мар 2012, 01:04

Здравейте д-р Михнев!


Интересува ме какъв специалист е най добре да лекува Хламидия гинеколог, ревматолог....... или някакъв друг или няма никакво значение?

Според вас може ли кръвния тест за хламидия да прихване реакция от някои други бактерии/вируси/паразити без да има хламидия, и да се получи фалшив положителен резултат.
А може ли имунитета да е направил реакция по някакви други не особени известни причини без да има проблем с някакви паразити в повишено количество и резултата да е пак положително фалшив.
Изобщо какво Ви е мнението за кръвния тест?

Да, резултата ми е положителен. А защо толкова не искам да повярвам. Защото ако заразата е само по полов път, няма от къде да дойде.
Всъщност имала съм уж хламидия регистрирана преди 4-5 години, пити са антибиотици и многократни отрицателни тестове на IgM и IGA.
Moже ли ей така от нищото без да идва по полов път да се възобнови на ново, ако е имало преди време хламидия.
Maya
 
Мнения: 14
Регистриран на: 31 Мар 2012, 00:41

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот delfi_87 » 01 Апр 2012, 13:12

Здравеите д-р Михнев. Казвам се Иванка на 25г сам на 28.01.2012 ми направиха операция по спе6ност/миома на кра4е с размери 5см на 5см/.След това цикала ми доиде с леки отклонения.Но друго ме тревожи раната ми все о6те не е заздравяла и ме боли, не много силна болка но постоянна.Нормално ли е или трябва да потарся лекар? :?: :?: :?:
delfi_87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Мар 2012, 21:02
Местоположение: STARA ZAGORA

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта