Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот southern_sun » 07 Окт 2011, 16:27

Здравейте, др. Михнев,
Преди две години ми откриха кисти на двата яйчника, десния беше с киста от 5 мм, а левия -поликистозен.Проведох курс на лечение с Регулон, два пъти по 6 месеца. След лечението лекарката ми каза, че кистите са намалели до минимума, но за да се предотврати едно следващо появяване трябва да се замисля за една евентуална бременност. Вече имам едно дете, но не съм планирала второ.Вашето мнение какво е? Освен това от време на време усещам болка от дясно, същата като преди да ми бъде поставена диагнозата. Възможно ли е да са се появили отново?
Мерси предварително :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот siolina » 08 Окт 2011, 15:16

Д-р Михнев много благодаря за отговора.
siolina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Окт 2011, 13:32

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 10 Окт 2011, 09:22

southernsun написа:Здравейте, др. Михнев,
Преди две години ми откриха кисти на двата яйчника, десния беше с киста от 5 мм, а левия -поликистозен.Проведох курс на лечение с Регулон, два пъти по 6 месеца. След лечението лекарката ми каза, че кистите са намалели до минимума, но за да се предотврати едно следващо появяване трябва да се замисля за една евентуална бременност. Вече имам едно дете, но не съм планирала второ.Вашето мнение какво е? Освен това от време на време усещам болка от дясно, същата като преди да ми бъде поставена диагнозата. Възможно ли е да са се появили отново?
Мерси предварително :)


Здравейте,
без преглед няма как да се разбере дали имате кисти на яйчниците. Съветвам ви да отидете на преглед. Ако желаете, заповядайте при мен. Що се отнася до евентуална бременност, решението трябва да го вземете лично.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот galetobsl » 24 Окт 2011, 12:48

здравейте имам един проблем от 5 месеца правим опити за бебе и цикала ми винаги си идваше на време но този месец трябваше да ми дойде на 18 но още го няма и вчера правих тест след обяд и беше - Искам дапопитам дали е възможно теста да греши?Да кажа също че нямам симптоми за цикал
galetobsl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Окт 2011, 12:45

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Окт 2011, 11:07

galetobsl написа:здравейте имам един проблем от 5 месеца правим опити за бебе и цикала ми винаги си идваше на време но този месец трябваше да ми дойде на 18 но още го няма и вчера правих тест след обяд и беше - Искам дапопитам дали е възможно теста да греши?Да кажа също че нямам симптоми за цикал


Здравейте,
разбирам трепетите и вълненията, които изпитвате, породени от голямото желание за бебе. Възможно е понякога теста да не отчете ранната бременност. Съветвам ви да изчакате ден-два и да повторите теста с първата сутрешна урина. Желая ви успех!
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот galetobsl » 25 Окт 2011, 11:09

много ви благодаря д-р Михнев а ако отида на лекар дали ще може да севиди нещо но видеозона
galetobsl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Окт 2011, 12:45

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 26 Окт 2011, 11:58

galetobsl написа:много ви благодаря д-р Михнев а ако отида на лекар дали ще може да севиди нещо но видеозона


Здравейте,
зависи на колко седмици е бременността. Бих ви препоръчал да изчакате 10 дни закъснение на менструацията и тогава да посетите акушер-гинеколог.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот nnn1n » 10 Ное 2011, 18:14

Здравейте, д-р Михнев!
На 43 години съм. Имам 2 големи деца. Никакви проблеми при зачеване, износване и т.н.
След като един месец вместо цикъл имах само зацапване и отидох на АГ специалист ми откриха кисти на яйчниците при прегледа с ехограф. Лекуваха ги с Примолут Нор 5 - 3 месеца. По 10 дни сутрин и вечер от 15 ден след цикъл. През тези 3 месеца имах цикъл.

Сега ми е следващия цикъл, първи след лечението с Примолут Нор 5. Имам само зацапване вече 5 ден. Нямам нормален цикъл.
Можете ли да ми кажете:
1. Може ли заради 3 месечиния прием на Примолут Нор 5 да получа повишено кръвно налягане? Качих до 160/110 като обикновено имам кръвно налягане 110/70 - 120/80. И в момента пия предписани от кардиолог хапчета Lodoz.

2. каква може да е причината или какви са причините за възникване на кисти на яйчниците?

3. Вероятно кистите са ми фоликулярни. С какво / как бих могла да бъда излекувана ? АГ лекарят ми каза, че заради възрастта ми не ми предписва контрацепвити???? Какъв е проблемът? Преди 4 години отново имах кисти. И тогава пих примолут, но също така ми се наложи да пия и от хапчетата за спешна контрацепция (Escapelle). Възможно ли е заради тях да съм се избавила от кистите. И защо сега не е добре да пия контрацептиви??? И как да се отърва от тия кисти?

Благодаря Ви!
nnn1n
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Ное 2011, 17:50

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Даниела Стоянова » 14 Ное 2011, 12:05

Здравейте, д-р. Михнев, тъй като ми предстои изследване за проводимостта на тръбите искам да ви попитам като специалист в тази област как точно се прави тази манипулация, болезнена ли е, поема ли се от здравната каса, ако има запушване на тръбите какво се предприема след това? Благодаря предварително!
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 16 Ное 2011, 10:49

Даниела Стоянова написа:Здравейте, д-р. Михнев, тъй като ми предстои изследване за проводимостта на тръбите искам да ви попитам като специалист в тази област как точно се прави тази манипулация, болезнена ли е, поема ли се от здравната каса, ако има запушване на тръбите какво се предприема след това? Благодаря предварително!


Здравейте Даниела,
има няколко варианта за изследване проходимостта на тръбите: хистеросалпингография (т. нар. цветна снимка), сонохистерографията (хидротубация), диагностична лапароскопия.
При т. нар. цветна снимка, посредством вкарване на специална контрастна течност в кухината на матката и тръбите, се прави анализ на тяхното рентгеново изображение. Хидротубацията се извършва под ултразвуков контрол като в маточната кухина се вкарва стерилен физиологичен разтвор с гъвкав и пластичен катетер, поставен в шийката на матката. Най-добри диагностични предимства има лапароскопския оглед. Провежда се под пълна анестезия.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта