Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот tamarin4e » 01 Авг 2012, 10:43

Здравейте, имам няколко въпроса,който ме тормозят и започвамдиректно:
Миналия месец усетих леки болки и зацапване седмица след цикъла,веднага отидох и на преглед и се видя че имам задъжан фуликул(навярно от предишния цикъл) 27мм.Започнах лечение с противозачатъчни и след месец пак на преглед-кистата си е там и е със същите размери.Лекарката каза да продъжа по същея начин с противозачатъчните.Седмица след като пак ги пия ми дойде отново,обадих и се и тя ми каза да започна да ги пия не само вечер , а сутрин вечер заедно с витамин С за да спра цикъла.И сега вече тотално съм объркана:Може ли кистата да се е спукала и затова да имам втори цикъл?Лекарката ми каза че след като свършат хапчетата(след около 7 дни ) пак ще имам цикъл и тогава да отида-нормално ли е това? Благодаря за отделеното време.
tamarin4e
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2012, 10:21

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Krems » 01 Авг 2012, 16:22

Здравейте. Тъй като наскоро ми се наложи да пия Зинат и Микомакс, а взимам противозачатъчни Ясмин, възможно ли е да се намали тяхното действие и евентуално за колко време?
Krems
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Авг 2012, 16:13

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Elly » 02 Авг 2012, 00:20

Здравейте отново ! Нека да припомня- на 25.07 трябваше да ми дойде менструацията, но вече сме 2.08 и ми закъснява с 7 дни. На 31.07 бях на преглед-прегледаха ме с вагинален видеозон и лекаря каза, че всичко е наред и че лигавицата на матката е задебелена , което означавало, че скоро трябва да ми дойде. Не каза до колко дни. Вие има те ли мнение по въпроса , съдейки по подобни или еднакви такива случаи?
Каза ми да изчакам до края на тази седмица и ако и тогава няма нищо , да започна да пия Оргаметрил - 2х1 за 10 дни. Сутрин х1 и вечер х1 , преди или след храна , как се пие ? Да изчакам ли края на седмицата ? Тази доза силна ли е , като се има предвид , че досега не съм прибягвала до медикаменти ? Моля , отговорете ми изчерпателно и подробно.
Elly
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Апр 2012, 10:04

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот milenka » 02 Авг 2012, 12:16

Добър ден д-р Михнев! Искам да Ви попитам мога ли да си изпия последните хапчета от сумамед-а, докато сам в цикъл? Защото днес ми дойде, а днес ми е 14-тия ден и имам да пия 2 хапчета от по 500мг, или както в случая нямаше - взех 4 от по 250мг. Въпроса ми е - мога ли да си ги изпия, въпреки че съм неразположена?
milenka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Авг 2012, 12:09

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот snezhana.daskalova » 03 Авг 2012, 16:30

Здравейте д-р Михнев ,

започнах да приемам Ясмин за втори път.Предишният път го пиех около година с цел регулиране на цикъла, нямах никакви оплаквания нито нежелани ефекти. Сега обаче дори не съм завършила първия блистер и от самото начало имах гадене , световъртеж и най-лошото - получих два нервни пристъпа за една седмица - започва с аритмия и задух и завършвам в болницата, където ми поставиха диагноза Невроза. въпросът ми е дали има връзка между контрацептивите и неврозата ? и ако да означава ли че ако прекратя приема на Ясмин тези пристъпи ще отшумят?
благодаря предварително
snezhana.daskalova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2012, 16:21

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот desii_qnkova » 04 Авг 2012, 22:41

казвам се деси и съм на 22 година миналата година през май родих момиченце от първа нормална бременност. Тази година отслабнах значително правех си изледвания на щитовидната жлеза всичко беше в норма на генеколог ходя редовно но от 3 месеца имам зацапване преди цикъл и болки при полов акт също много болезнен цикъл,и от тогава усещам някаква бучка на лявата гърда, правих си цитоннамазка всичко е наред,лекарката ми каза че имам някаква кистичка която се пукала и пия logest, A за гърдата мастодинон, но никакво подобррение. Моля кажете ми какви др изследвания да си направя опасни ли са тези пукащи кисти? Много съм притеснена а и имали връзка това и с гърдата? Също много килограми губя немога да си ги върна никога не съм била толко слаба възможно ли е да е от това?
desii_qnkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2012, 22:26

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 05 Авг 2012, 22:05

Radostttt написа:Здравейте , може ли да ми кажете какви изследвания се правят преди предписването на противозачатъчни? 20 години ранна възраст ли е за започването на техния прием.
Благодаря !


Здравейте,
съветвам Ви задължително да посетите гинеколог. Лекарят ще Ви прегледа и ще Ви разпита за общото Ви здравословно състояние. Едва тогава, ще прецени дали пероралната хормонална контрацепция е подходяща за Вас. Съответно ще Ви предпише най-подходящият медикамент.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 05 Авг 2012, 22:14

tamarin4e написа:Здравейте, имам няколко въпроса,който ме тормозят и започвамдиректно:
Миналия месец усетих леки болки и зацапване седмица след цикъла,веднага отидох и на преглед и се видя че имам задъжан фуликул(навярно от предишния цикъл) 27мм.Започнах лечение с противозачатъчни и след месец пак на преглед-кистата си е там и е със същите размери.Лекарката каза да продъжа по същея начин с противозачатъчните.Седмица след като пак ги пия ми дойде отново,обадих и се и тя ми каза да започна да ги пия не само вечер , а сутрин вечер заедно с витамин С за да спра цикъла.И сега вече тотално съм объркана:Може ли кистата да се е спукала и затова да имам втори цикъл?Лекарката ми каза че след като свършат хапчетата(след около 7 дни ) пак ще имам цикъл и тогава да отида-нормално ли е това? Благодаря за отделеното време.


Здравейте,
понякога се случва да се образуват функционални кисти, които създават подобни проблеми. Различните колеги, постъпват по различен начин - някои предпочитат само да наблюдават кистата за месец - два, дали нараства или дали е изчезнала. Други предприемат лечение, както се е случило при Вас. Доверете се на Вашия гинеколог. Много е вероятно на следващия преглед кистата да я няма.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 05 Авг 2012, 22:38

Elly написа:Здравейте отново ! Нека да припомня- на 25.07 трябваше да ми дойде менструацията, но вече сме 2.08 и ми закъснява с 7 дни. На 31.07 бях на преглед-прегледаха ме с вагинален видеозон и лекаря каза, че всичко е наред и че лигавицата на матката е задебелена , което означавало, че скоро трябва да ми дойде. Не каза до колко дни. Вие има те ли мнение по въпроса , съдейки по подобни или еднакви такива случаи?
Каза ми да изчакам до края на тази седмица и ако и тогава няма нищо , да започна да пия Оргаметрил - 2х1 за 10 дни. Сутрин х1 и вечер х1 , преди или след храна , как се пие ? Да изчакам ли края на седмицата ? Тази доза силна ли е , като се има предвид , че досега не съм прибягвала до медикаменти ? Моля , отговорете ми изчерпателно и подробно.


Здравейте,
най-добре изчакайте. Аз предполагам, че до края на седмицата е много вероятно да настъпи менструацията Ви. Ако това не се случи, следвайте съвета на Вашия гинеколог. Това е стандартна схема при такива случаи. Няма специални препоръки, във връзка с храната, при приема на медикамента.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 05 Авг 2012, 22:44

milenka написа:Добър ден д-р Михнев! Искам да Ви попитам мога ли да си изпия последните хапчета от сумамед-а, докато сам в цикъл? Защото днес ми дойде, а днес ми е 14-тия ден и имам да пия 2 хапчета от по 500мг, или както в случая нямаше - взех 4 от по 250мг. Въпроса ми е - мога ли да си ги изпия, въпреки че съм неразположена?


Здравейте,
продължете приема на лекарството. Менструацията няма отношение към провежданото лечение.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта