Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 16 Ное 2011, 11:28

nnn1n написа:Здравейте, д-р Михнев!
На 43 години съм. Имам 2 големи деца. Никакви проблеми при зачеване, износване и т.н.
След като един месец вместо цикъл имах само зацапване и отидох на АГ специалист ми откриха кисти на яйчниците при прегледа с ехограф. Лекуваха ги с Примолут Нор 5 - 3 месеца. По 10 дни сутрин и вечер от 15 ден след цикъл. През тези 3 месеца имах цикъл.

Сега ми е следващия цикъл, първи след лечението с Примолут Нор 5. Имам само зацапване вече 5 ден. Нямам нормален цикъл.
Можете ли да ми кажете:
1. Може ли заради 3 месечиния прием на Примолут Нор 5 да получа повишено кръвно налягане? Качих до 160/110 като обикновено имам кръвно налягане 110/70 - 120/80. И в момента пия предписани от кардиолог хапчета Lodoz.

2. каква може да е причината или какви са причините за възникване на кисти на яйчниците?

3. Вероятно кистите са ми фоликулярни. С какво / как бих могла да бъда излекувана ? АГ лекарят ми каза, че заради възрастта ми не ми предписва контрацепвити???? Какъв е проблемът? Преди 4 години отново имах кисти. И тогава пих примолут, но също така ми се наложи да пия и от хапчетата за спешна контрацепция (Escapelle). Възможно ли е заради тях да съм се избавила от кистите. И защо сега не е добре да пия контрацептиви??? И как да се отърва от тия кисти?

Благодаря Ви!


Здравейте,
при тази дозировка, Примолут Нор 5 не е причината за високото кръвно. На този етап аз бих препоръчал нова ехография, при която добре да се огледа състоянието на маточната лигавица, да се направи цялостна оценка на вашия случай и тогава да се назначи съответно лечение.

Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот seasun33 » 19 Ное 2011, 01:42

Здравейте. :)
Въпросът ми е - може ли да си приема витамин б-комплекс по време на бременност(по 1 таблетка 1-2 пъти седмично)?
Отделно пия само фолиева киселина. Но доколкото видях тя е вит. В9, който не се съдържа във витамините В-комплекс на Софарма.
seasun33
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:39

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Ное 2011, 12:36

seasun33 написа:Здравейте. :)
Въпросът ми е - може ли да си приема витамин б-комплекс по време на бременност(по 1 таблетка 1-2 пъти седмично)?
Отделно пия само фолиева киселина. Но доколкото видях тя е вит. В9, който не се съдържа във витамините В-комплекс на Софарма.


Здравейте,
фолиевата киселина е задължителна. Ако няма изрични предписания от вашия гинеколог, най-добре е да си набавяте необходимите витамини и минерали чрез храната.

Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 05 Дек 2011, 16:53

здравейте д-р Михнев,казвам се Моника на 28години съм имам въпрос към вас свързан с менструацията.до преди да родя не съм имала никакви проблеми с цикъла,винаги ми е бил точен бих казала пoчти като часовник,винаги ми е идвал на датата,плюс-минус два дена по рано,или по късно.преди 2години ми закъсня с около десетина дена,тогава ходих на лекар,гинеколожката ме прегледа с видеозон,и каза че всичко е наред,няма нищо обезпокоително.изписа ми утрогестан и след като го пих цикала ми дойде.миналият месец,отново ми закъсня с около 4-5дена сега си давам сметка че не е голямо закъснение,но като се има на предвид че никога преди не съм имала проблеми,нито закъснения,и изведнъж ме обзе някакъв страх,паника.и се притеснявам да не ми се случи отново.бих искала да знам на какво може да се дължи това закъснение.и за да съм подготвена за всеки случай,да съм по спокойна,бих искала да ме насочите,да ме посъветвате,ако евентуално след време отново ми закъснее какво да направя-какво лекарство бих могла да взема,как и за колко време,някаква схема по която да го пия,пък било и с билки които да ми помогнат в този момент без да се стига до лекарства,ще е още по-добре.Благодаря ви предварително,за отделеното внимание!
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 06 Дек 2011, 10:09

dqvolsko_jelanie написа:здравейте д-р Михнев,казвам се Моника на 28години съм имам въпрос към вас свързан с менструацията.до преди да родя не съм имала никакви проблеми с цикъла,винаги ми е бил точен бих казала пoчти като часовник,винаги ми е идвал на датата,плюс-минус два дена по рано,или по късно.преди 2години ми закъсня с около десетина дена,тогава ходих на лекар,гинеколожката ме прегледа с видеозон,и каза че всичко е наред,няма нищо обезпокоително.изписа ми утрогестан и след като го пих цикала ми дойде.миналият месец,отново ми закъсня с около 4-5дена сега си давам сметка че не е голямо закъснение,но като се има на предвид че никога преди не съм имала проблеми,нито закъснения,и изведнъж ме обзе някакъв страх,паника.и се притеснявам да не ми се случи отново.бих искала да знам на какво може да се дължи това закъснение.и за да съм подготвена за всеки случай,да съм по спокойна,бих искала да ме насочите,да ме посъветвате,ако евентуално след време отново ми закъснее какво да направя-какво лекарство бих могла да взема,как и за колко време,някаква схема по която да го пия,пък било и с билки които да ми помогнат в този момент без да се стига до лекарства,ще е още по-добре.Благодаря ви предварително,за отделеното внимание!


Здравейте,
напразно се тревожите. Няма нищо обезпокоително! Много фактори могат да повлияят на менструалния цикъл: емоции, стрес, честота на полови контакти, даже времето (смяната на сезоните) и т.н. Не е необходимо да пиете лекарства или отвари. Възможно е цикълът ви просто вече да е станал по-дълъг. Важното е да е редовен.
Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот mama_val » 10 Дек 2011, 13:22

Здравейте д-р Михнев
Бих Ви помолила да ми разчетете следния резултат от изследване
Изследване Резултат Референтни стойности
Хламидия трахоматис IgM 8.8 <9 9 - 11 (сива зона) > 11 (положителен)
Благодаря Ви предварително
mama_val
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2011, 13:10

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот bubinko » 11 Дек 2011, 18:08

Здравейте, д-р Михнев!
Искам да Ви попитам дали може да се прави аборт след аборт, т.е. ако е правен аборт преди месец или няколко може ли да се направи отново и безопасно ли е?
bubinko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Ное 2011, 15:37

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 12 Дек 2011, 13:56

mama_val написа:Здравейте д-р Михнев
Бих Ви помолила да ми разчетете следния резултат от изследване
Изследване Резултат Референтни стойности
Хламидия трахоматис IgM 8.8 <9 9 - 11 (сива зона) > 11 (положителен)
Благодаря Ви предварително


Здравейте,
съветвам ви да си пуснете една контрола на цервикален секрет.

Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 12 Дек 2011, 13:57

bubinko написа:Здравейте, д-р Михнев!
Искам да Ви попитам дали може да се прави аборт след аборт, т.е. ако е правен аборт преди месец или няколко може ли да се направи отново и безопасно ли е?


Здравейте,
един аборт никога не е безопасен за здравето на жената. Помислете за интелигентен начин за предпазване от бременност.

Поздрави
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

въпрос

Мнениеот vladoyo » 15 Дек 2011, 17:38

Здравейте ,
Въпроса ми е - може ли употребата на Нелидикс да бъде причина за появата на вагинални гъбички ? ...или ме "качват на черешата" :D
и още - редно ли е да се предписва Микомакс от гинеколог при съмнение за такива - без микробиологично изследване ???
Благодаря предварително.
vladoyo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2011, 13:42

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron