Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот mi25 » 28 Авг 2013, 17:32

Здравейте д-р Михнев,

бих искала Вашето мнение по следния въпрос: от почти година пия "Жанин" поради проблем с косата, преди това пиех 'Диане". Миналата година лекарката ми откри лека поликистоза, според нея - нищо притеснително. Цикълът ми е редовен - на втория ден след приема на последната таблетка. Този месец обаче, пропуснах една таблетка в края на последната седмица от приема, и цикълът ми подрани с един ден, като започна с едно тъмно кафяво течение и продължи по-слабо от обичайното.
За първи месец ми се случва, затова реших да се допитам до Вас онлайн.
Благодаря предварително за отговора!
mi25
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Окт 2012, 14:00

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 29 Авг 2013, 11:48

marianca написа:Здравейте!
Преди около 6 месеца приключих лечение за сваляне на група на цитонамазка. Беше ми излезла 3б група, и след агресивно лечение и няколко цитонамазки и биопсии станах 2-ра. След което доктора третира увредения участък от маточната щийка със Солкожин. Изписа ми Овестин и Глизиген спрей след следващите два цикъла за зарастване на третирания участък. От тогава имам зацапване с ръждив цвят по тоалетната хартия след ходене по малка нужда, което се появява 7-8 дена преди менструация.Преди месец ходих на контролна цитонамазка и излезе 2-ра към 3-та А група и доктора каза ,че имам още няколко малки "кървящи островчета"на маточната шийка и пак трябвало да се третират със Солкожин.Междувременно си направих микробиологично изследване,което показа:
1/На директна микроскопия се наблюдават епителни клетки,оскъдно лактобактерии,умерено грамположителни коки по двойки и на верижки.
2/Не се изолираха гъби.
3/Изолира се в умерено количество Streptococcus beta-haemolyticus Gr.B .
Доктора ми изписа антибиотик-Клиндамицин МИР,Бетадин 200 глобули и Клотримазол крем за мазане.В момента провеждам лечението. Но на мен основният проблем ми остава ръждивото зацапване преди цикъл. Трябва ли пак да се тртира със Солкожин или има и други по-малко агресивни методи.Та нали аз след лечението със Солкожина кървя?! А дали не е нещо хормонално? Благодаря предварително за съвета ви!


Здравейте,
трябва да Ви прегледам за да Ви дам отговор на Вашите въпроси.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 29 Авг 2013, 11:51

mi25 написа:Здравейте д-р Михнев,

бих искала Вашето мнение по следния въпрос: от почти година пия "Жанин" поради проблем с косата, преди това пиех 'Диане". Миналата година лекарката ми откри лека поликистоза, според нея - нищо притеснително. Цикълът ми е редовен - на втория ден след приема на последната таблетка. Този месец обаче, пропуснах една таблетка в края на последната седмица от приема, и цикълът ми подрани с един ден, като започна с едно тъмно кафяво течение и продължи по-слабо от обичайното.
За първи месец ми се случва, затова реших да се допитам до Вас онлайн.
Благодаря предварително за отговора!


Здравейте,
не виждам нищо обезпокоително. Ако все пак се тревожите, отидете на преглед при гинеколог.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот m0ny » 29 Авг 2013, 17:10

Здравейте,от една седмица имам болка и парене при пикаене.Въпросния ден преди едната седмица спах на отворен прозорец и мисля,че може да съм настинала,също така смених водата която пия с друга марка.
Дали е от водата или е настинка?
m0ny
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Май 2013, 13:55

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 29 Авг 2013, 18:55

m0ny написа:Здравейте,от една седмица имам болка и парене при пикаене.Въпросния ден преди едната седмица спах на отворен прозорец и мисля,че може да съм настинала,също така смених водата която пия с друга марка.
Дали е от водата или е настинка?

Здравейте,
вероятно имате цистит. Обърнете се към семейния си лекар или към уролог за назначаване на изследване и подходящо лечение.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот jordanka » 01 Сеп 2013, 16:36

zdraveite mnogo se izvinqvat 4e nqmam vajmojnost da pi6a na kirilica za6toto klaviaturata mi e ot 4yjbina.imam problem i molq da mi pomognete az sam na 28 g i stradam ot pani4esk raztroistvo ve4e 5 g,predi nqkolko dni razbrah 4e sam bremena i se nalaga da naprava abort no mnogo se strahuvam nai ve4e ot upoikata ima li opasnost ot neq.predvaritelno blagodarq.
jordanka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2013, 16:15

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Еllie » 01 Сеп 2013, 18:11

Здравейте, пия линдинет 20 от 4 години, като първите 2 години правех почивка на всеки 6 месеца за месец, и нямах никакви проблеми, но след това пих хапчетата 2 години без прекъсване и наскоро си направих почивка за 3 месеца. На 20.08 ги започнах отново с началото на менструацията ми и всичко беше наред, но в момента ми продължава едно зацапване подобно на последният ден от менструалният ми цикъл. Когато гинекологът ми, ми предписа хапчетата спомена че може да се случи нещо подобно но не си спомням първият път като ги приемах дали беше така. Та въпроса ми е нормално ли е да има такова зацапване или трябва да ги спра?
Еllie
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2013, 18:02

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 01 Сеп 2013, 21:38

jordanka написа:zdraveite mnogo se izvinqvat 4e nqmam vajmojnost da pi6a na kirilica za6toto klaviaturata mi e ot 4yjbina.imam problem i molq da mi pomognete az sam na 28 g i stradam ot pani4esk raztroistvo ve4e 5 g,predi nqkolko dni razbrah 4e sam bremena i se nalaga da naprava abort no mnogo se strahuvam nai ve4e ot upoikata ima li opasnost ot neq.predvaritelno blagodarq.

Здравейте,
доверете се на специализирана клиника. Споделете всичко с лекаря. Щом сте в ръцете на професионалисти, не би трябвало да има проблем.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 01 Сеп 2013, 21:41

Еllie написа:Здравейте, пия линдинет 20 от 4 години, като първите 2 години правех почивка на всеки 6 месеца за месец, и нямах никакви проблеми, но след това пих хапчетата 2 години без прекъсване и наскоро си направих почивка за 3 месеца. На 20.08 ги започнах отново с началото на менструацията ми и всичко беше наред, но в момента ми продължава едно зацапване подобно на последният ден от менструалният ми цикъл. Когато гинекологът ми, ми предписа хапчетата спомена че може да се случи нещо подобно но не си спомням първият път като ги приемах дали беше така. Та въпроса ми е нормално ли е да има такова зацапване или трябва да ги спра?

Здравейте,
това, което описвате е нормално.Не спирайте приема.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Elias » 05 Сеп 2013, 22:16

Здравейте, Д-р Михнев!
Получих резултата от цитонамазката си ІІ пап, но като допълнително описание цитологът е описал "по-голямо количество левкоцити в цервикалния канал". Имам направена конизация преди 2.5г. При последният преглед гинеколога спомена, че виждал белезникъв епител. Нормално ли е наличието на левкоцити и ако не е на какво може да се дължи? Необходимо ли е да провеждам някакво лечение?
Elias
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юни 2012, 21:15

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта