Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Rali_hr » 31 Авг 2015, 14:51

Може да си почиваш в работно време с разходки из офиса да речем. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2016, 15:30

На мен също много ми се изморяват очите на работа, особено, когато и отгоре ми свети лампа, получава се едно безумно светене - от лампата, от монитора, от прозореца, направо се побърквам, но на останалите им е тъмно. В крайна сметка резултатът е такъв, че очите ме болят, вие ми се свят,боли ме главата. Но зимата особено е все така.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот MGB » 22 Ное 2016, 12:29

Това със светлината и аз го имам като проблем. Така много повече ми се изморяват очите като се смесва светлината от толкова много източници. Опитвам се за няколко минутки да откъсвам поглед от монитора, вечер не гледам телевизия, но май по-сериозни мерки трябва да се взимат.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот kauda » 22 Ное 2016, 16:31

MGB написа:Това със светлината и аз го имам като проблем. Така много повече ми се изморяват очите като се смесва светлината от толкова много източници. Опитвам се за няколко минутки да откъсвам поглед от монитора, вечер не гледам телевизия, но май по-сериозни мерки трябва да се взимат.

То това се случва постоянно.. особено, като така си натоварен и става ужасно трудно и неуспешно, а то очите постоянно се ползват и все се натоварват и с тея таблети и телефони и постоянно ги блещим в нещо такова.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот iwoni » 24 Ное 2016, 13:08

Аз вечер си слагам по една торбичка от чай на всяко око, останали ми от сутрешния чай. Стоя така 15-20 минути и после очите си ги чувствам двежи и някак ми е леко.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2016, 16:51

За щастие очите ми не се изморяват, чувствам си се супер добре вечер, бързо ми се оправя зрението, още след 10-20 минути като изляза навън. Не знам дали бих си пазила кесийките от сутришния чай да си ги слагам по очите вечер. :roll: няма ли да върши същата работа и просто вода на памук да се сложи..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2016, 17:27

Трябва да се гледа далеч в някоя точка, която се мърда, до колкото аз знам, най-успешно би било така да се справим с изморените очи.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот irka » 12 Дек 2016, 17:33

На мен напоследък сутрин като се събудя взеха да ми се появяват черни точки пред очите. Не знам от какво може да е това, но май трябва да отида на преглед. Опитвам се да не гледам телевизия, да не чета вечер, но пак си чувствам очите напрегнати и постоянно все нещо ми пречи на тях, зачервени са. :sad:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот nefertiti » 12 Дек 2016, 18:22

irka много време ли седиш пред компютър? Техните екрани са по-натоварващи отколкото четенето или телевизията.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Petq.pet » 13 Дек 2016, 10:03

Който работи или по друга причина седи на компютъра така си чувства очите. Не знам дали и тези специалните очила, които уж предпазват, вършат някаква работа. Май няма много полза от тях.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron