Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот BeenieGal » 08 Окт 2014, 15:41

Често накрая на работния ден усещам леко главоболие, което отшумява, когато затворя очи за 2-3 минутки. Отделно очите ми са видимо изморени и сутрин - зачервени, драскат ми, не се чувствам комфортно и доста наподобяват тези в края на работния ден
eyes.jpg
eyes.jpg (10.2 KiB) Прегледано 2130 пъти
Не зная как мога да си помогна. Опасявам се тази непрекъсната преумора да не се превърне в нещо по-сериозно. :?

Дали, според вас се налага да сложа очила без диоптър, но със защита от компютър или това няма да помогне :| да не се изморяват?
Не съм пробвала вечер или сутрин да правя компреси на очите, за да могат не само да изглеждат по-добре, но и да са по-отпочинали, :idea: ама не се сещам и какво може да ми помогне :?
Вие как си помагате, след като цял ден сте били пред компютър и чувствате очите си изморени, има ли начин, с който да си помогнем?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот magda » 08 Окт 2014, 15:47

Като дете имах проблем с очите и освен всичко бързо се изморяваха и зачервяваха, майка ми приготвяше компрес от една билка, която нямам идея как е намирала - жълта комунига и наистина помагаше, ако можеш да я намериш пиши, за да намеря и аз рецептата за приготвяне на компреса ;)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот nushi.kisyova » 16 Окт 2014, 15:28

Отварата от копър мисля, че добре влияеше на преуморените очи, ако се не лъжа по същия начин и боровата вода, но когато ми се наложи използвам капки за очи или Визин, или Офталмо-Септонекс ;)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот kalconin » 21 Окт 2014, 10:27

Ако стоите дълго пред компютара, добре ще е да намалите яркостта на екрана почти до минимум това има голямо значение!
kalconin
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Окт 2014, 09:39

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Lollipop » 25 Ное 2014, 14:49

Трябва понякога да поглеждаме за около 15 секунди в по-отдалечена точка и така очите ни ще си почиват, ако сме постоянно на компютър да речем. :geek:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юли 2015, 12:34

След като толкова ви се изморяват очите причината няма ли да е в липсата на очила, дори има такива, които са за компютър, дори и ако нямате диоптър ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юли 2015, 14:18

Започнах всяка вечер да си слагам краставички на очиет, отпочиват и ги няма характерните подути очи!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Викинг » 31 Авг 2015, 00:37

Разтвор за контактни лещи или овлажняващи капки. Не са скъпи, но същевременно са доста солидна инвестиция, ако те цепи главата често. ;)
Аватар
Викинг
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2015, 00:30

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Lollipop » 31 Авг 2015, 12:21

Овлажняването на очите ще помогне ли, капките за очи не са ли с антибиотик, което е странно да се използва постоянно. Според мен най-добрата почивка е просто да се откъснем за малко от всичко и да си починем като не гледаме в нищо, което ни напряга.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да си помогнем, когато очите ни са изморени?

Мнениеот Викинг » 31 Авг 2015, 13:30

Lollipop написа:Овлажняването на очите ще помогне ли, капките за очи не са ли с антибиотик, което е странно да се използва постоянно. Според мен най-добрата почивка е просто да се откъснем за малко от всичко и да си починем като не гледаме в нищо, което ни напряга.

Има си капки, които са за целта. Почивка от понеделник до петък, ако това ти е работата - трудно.
Аватар
Викинг
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2015, 00:30

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта