Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот nushi.kisyova » 16 Окт 2014, 15:38

На майка ми още докато беше на около 40 години й се наложи да си сложи очила, най-вече докато работи. След има-няма 10 години сложи очила и за постоянно!

Не ми се иска да следвам примера й, затова видях едни упражнения, с които пишеше, че може да се предотврати слагането на очила в една по-късна възраст :idea: До сега бях чувала за упражнения, които могат да възвърнат зрението ти, но не и за такива, които да не му позволят да се наруши :?
eyes.jpg
eyes.jpg (13.46 KiB) Прегледано 1268 пъти
Доста лесни са упражненията и не изискват много време, но дали настина може да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст само с няколко упражнения :?: Звучи ли ви възможно :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот borkova » 16 Окт 2014, 15:42

Сигурна съм в това, че помагат, тъй като моя позната се излекува, имаше голям диоптър, но няколко месеца след като спря да прави упражненията, зрението й отново се влоши, та ако е по този същия метод (обаче забравих как се казваше), предполагам ще имаш успехи!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Bambaa » 20 Окт 2014, 12:35

И аз съм чувала за един колега на майка ми, който свали очила с голям диоптър именно с упражнения, след това се поддържаше и все още е без проблеми, предполагам тези упражнения, за които говориш са подобни, ако не същите и по никакъв начин не смятам, че биха могли да навредят, ако не помогнат ;) ако ги намериш с удоволствие бих опитала и аз да ги правя (и без това съм с малък диоптър, може пък и да изчезне) :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Lollipop » 14 Ное 2014, 17:43

А какви са тези упражнения? Аз имам проблеми с очите и бих пробвала, но ако ефекта ще е временен и отново ще се увредят очите ...трябва човек много да се ангажира с това :) Интересно звучи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Elica » 02 Апр 2015, 16:30

Не вярвам да стане, особено в наши дни, като постоянно ангажираме зрението си с компютър, телевизор! Никакъв шанс, без значение от упражненията и от морковите.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Rali_hr » 02 Апр 2015, 16:59

Elica написа:Не вярвам да стане, особено в наши дни, като постоянно ангажираме зрението си с компютър, телевизор! Никакъв шанс, без значение от упражненията и от морковите.

Май ако гледаш повече навън в природата това е полезно за зрението ти, но до колко н ензма.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Lisica » 02 Апр 2015, 17:15

Знам, че има упражнения, които помагат, моя учителка все ни караше да се взираме от време на време през прозореца, за да си почиват очите ни, не знам дали ми е помогнало, но след толкова ползване на компютър нямам никакви проблеми със зрението си.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Pipilota » 03 Апр 2015, 09:55

Не вярвам някой да се е спасил от очилата, защото е правил даден тип упражнения за очите, не че нещо, но станат ли работите за очила, то е ясно, че очила ще се носят. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот LEILA » 20 Апр 2015, 17:06

Това е един от начините, особено приятен е, а и интересен :idea: :D
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Дали можем да предотвратим слагането на очила в една по-късна възраст, само с упражнения?

Мнениеот Neven498 » 23 Апр 2015, 10:23

Очите са като мускулите, ако не ги тренираш, ще станат лениви, мързеливи и вероятно ще спрат да работят, както трябва. Норбеков имаше книжка по тоя въпрос. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта