От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Krum » 06 Апр 2015, 10:55

На мен ми се иска да опитам рибни кюфтета, казаха ми, че са много интересни и приятни на вкус. Някой ял ли е и как се правят? :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Malina » 27 Апр 2015, 17:18

Страхотни кюфтенца си направих от спанак! Направо станаха божествени! :)) Разбира се сложих малко ориз вътре, не знам колко беше правилно, но бяха уникални! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Yunona » 27 Апр 2015, 19:19

Krum написа:На мен ми се иска да опитам рибни кюфтета, казаха ми, че са много интересни и приятни на вкус. Някой ял ли е и как се правят? :roll:


Аз не съм голям спец в рибените кюфтета, но майка ми прави и споделям рецептата:
Няколко парчета филе от бяла морска риба (например хек или треска) към 600 г- огледани внимателно за кости, а след това нарязани наситно, се смесват с 2 варени картофа, намачкани с вилица или преса. Добавя се сол, смлян черен пипер и ситно нарязан копър. По желание може и зелен лук. Добавяме 1 яйце и омесваме "каймата" добре. Ако се наложи, добавяме още 1 яйце. С мокри ръце се оформят неголеми и не много сплескани кюфтенца, които се овалват в брашно и се пържат в добре загрята мазнина. Обръщат се внимателно с помощта на дървена шпатулка (не се бодат).
В здравословния си вариант кюфтенцата се подреждат в тава, застлана с хартия за печене и се пекат на 200 г, докато станат златисти.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Elica » 27 Апр 2015, 20:07

Аз съм чувала, за тези рибени кюфтета, че се правят от някаква риба.. кустур май :roll: като се смила независимо от костите! :shock:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Kaya » 28 Апр 2015, 09:55

Добре де, не ви ли мързи да ги правите тези кюфтета, на мен ми отнемат много време, а и са голяма играчка, по-лесни варианти няма ли? :D Нещо мноого бързо искам! :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Anka » 29 Апр 2015, 06:44

Вчера разглеждах рецепти и ми попадна една за кюфтета от чушка, само че нали съм много бърза я затирих на някъде хаха :) Някой да има идеи?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Kaya » 29 Апр 2015, 06:53

Anka написа:Вчера разглеждах рецепти и ми попадна една за кюфтета от чушка, само че нали съм много бърза я затирих на някъде хаха :) Някой да има идеи?

Еха това звучи много вкусно, но и супер трудно за приготвяне, сигурно много ще се разпадат чушките :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Malina » 04 Юни 2015, 09:46

Знаете ли как се правят кюфтета от спанак, много ми е странно как се правят, но съм чувала, че стават много вкусни. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2017, 12:22

Malina написа:Знаете ли как се правят кюфтета от спанак, много ми е странно как се правят, но съм чувала, че стават много вкусни. :)

И аз не знам как се правят, атакива спаначени, от магданоз, много ми е любопитно как стават! :eek: А и не съм и опитвала, но май е крайно време да изнемеря някоя проверена непроверена рецепта и да ги направя.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот fawla » 10 Мар 2017, 13:20

Тези дни от броколи направих. Настъргах броколи, изцедих го малко от излишната вода, сол, пипер, яйца, малко галета и изпекох на тиган тънки кюфтенца като палачинки. :) много вкусни станаха, само докато станат златисти, от всичко само яйцето трябва да се сготви да знаете, че му трябват минути.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта