Витилиго - безобидно заболяване ли е?

Витилиго - безобидно заболяване ли е?

Мнениеот Margo » 14 Сеп 2011, 12:05

Какво представлява Витилиго заболяването, лекува ли се и по какъв начин? На моя позната наскоро и поставиха тази диагноза, от изражението не лицето и разбрах, че не е съвсем безобидно това заболяване, някой знае ли малко повече за Витилиго? Моля споделете всичко, което знаете за болестта и за начините на лечение!Четох, че може да се лекува с хомеопатия, възможно ли е това?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Витилиго

Мнениеот OrHiDeA » 22 Сеп 2011, 20:19

Margo написа:Какво представлява Витилиго заболяването, лекува ли се и по какъв начин? На моя позната наскоро и поставиха тази диагноза, от изражението не лицето и разбрах, че не е съвсем безобидно това заболяване, някой знае ли малко повече за Витилиго? Моля споделете всичко, което знаете за болестта и за начините на лечение!Четох, че може да се лекува с хомеопатия, възможно ли е това?

Едва ли някой ще си излекува витилигото с хомеопатия, но ако го направи нека ми се обади :D .
Майтапа настрани, наистина неприятно заболяване, но доколкото ми е известно е добре да се направят изследвания, защото би могло витилигото да се дължи на заболяване на щитовидната жлеза.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Витилиго

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 14:04

И аз мисля, че с хомеопатия няма да стане. За лечение не съм чувала на тази болест. Във форумите се съобщава за тук там някой излекуван по определени начини, но като цяло май няма някаква единна обща схема и идея за лечение.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Витилиго

Мнениеот Ваня_13 » 20 Юни 2012, 16:15

Във форума има специалист, който може да ви даде много по професионално и изчерпателно мнение по темата. Д-р Виолина Тодева е онлайн консултант на форум Фрамар от област кожни и венерически болести. На скоро Фрамар проведоха пресконференция като д-р Тодева беше поканена като консултант по въпросите за Витилиго.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Витилиго

Мнениеот St.iv. » 03 Авг 2012, 18:14

За месец и половина долу-горе ми се появяваха малки петънца по ръцете, като най-вече около ноктите, отидох на дерматолог и там ми поставиха страшната диагноза...
Предписа ми гел+таблетки - Vitix, заедно с коректор пак медицински за апликация на петната (държало около седмица след намазване). Плюс това трябва да се ядат плодове - в момента сме лято така че трябва да наблягам на праскови, диня, домати, както и да е...
Получило се е заради стреса, който преживях наскоро, аз знам и вярвам, че ще се излекувам така че ще го направя!
Пожелавам успех на всички в борбата! Не трябва да се ядосваме просто хах :)))
St.iv.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2012, 18:07

Re: Витилиго

Мнениеот Ann » 04 Авг 2012, 12:13

St.iv. написа:За месец и половина долу-горе ми се появяваха малки петънца по ръцете, като най-вече около ноктите, отидох на дерматолог и там ми поставиха страшната диагноза...
Предписа ми гел+таблетки - Vitix, заедно с коректор пак медицински за апликация на петната (държало около седмица след намазване). Плюс това трябва да се ядат плодове - в момента сме лято така че трябва да наблягам на праскови, диня, домати, както и да е...
Получило се е заради стреса, който преживях наскоро, аз знам и вярвам, че ще се излекувам така че ще го направя!
Пожелавам успех на всички в борбата! Не трябва да се ядосваме просто хах :)))

Наистина много неприятно да се събудиш един ден с диагнозата Витилиго. Искам да попитам освен на стрес на друго дължи ли се това заболяване и какви са шансовете за напълно оздравяване?
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Витилиго

Мнениеот vitkahristova » 29 Яну 2013, 14:34

Здравейте, д-р Тодева. Искам да задам въпрос свързан с витилигото.
Синът ми е на шест години. Лятото, след като се върнахме от почивка на море, забелязах на крачето му, някъде около средата на бедрото малко петънце с по-светъл цвят. Същото такова петно има и отзад точно под дупето, както и едно малко по-голямо на кръста. Петното на кръста, както и това, което има под дупето съм забелязвала и преди. Сестрата на съпруга ми, е с витилиго. Водих детето на кожен специалист, който предписа ЕЛИДЕЛ, но нямаше никакъв ефект.
Въпроса ми е възможно ли е да е започнал процес като витилиго при детето?
vitkahristova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Яну 2013, 14:27

Re: Витилиго - безобидно заболяване ли е?

Мнениеот niya_mazova » 02 Юни 2016, 15:07

Моят син имаше такива петънца. Дерматоложката ми каза, че не се знае от какво точно се получава витилигото. Най-често страдат хора, които го отключват след стрес и такива, които имат автоимунно заболяване, както е в нашия случай. Изписа ни два вида кремчета, като трябваше да се мажем дълъг период, може би шест месеца, и имаше ефект.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Витилиго - безобидно заболяване ли е?

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2016, 17:12

niya_mazova написа:Моят син имаше такива петънца. Дерматоложката ми каза, че не се знае от какво точно се получава витилигото. Най-често страдат хора, които го отключват след стрес и такива, които имат автоимунно заболяване, както е в нашия случай. Изписа ни два вида кремчета, като трябваше да се мажем дълъг период, може би шест месеца, и имаше ефект.

Колко големи бяха петънцата? Синът ми има съвсем по-леко оцветен участък на бузата, който почти не се вижда, според педиатъра няма какво да се направи. Дали е витилиго?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Витилиго - безобидно заболяване ли е?

Мнениеот niya_mazova » 03 Юни 2016, 08:56

Rali_hr написа:
niya_mazova написа:Моят син имаше такива петънца. Дерматоложката ми каза, че не се знае от какво точно се получава витилигото. Най-често страдат хора, които го отключват след стрес и такива, които имат автоимунно заболяване, както е в нашия случай. Изписа ни два вида кремчета, като трябваше да се мажем дълъг период, може би шест месеца, и имаше ефект.

Колко големи бяха петънцата? Синът ми има съвсем по-леко оцветен участък на бузата, който почти не се вижда, според педиатъра няма какво да се направи. Дали е витилиго?


Бяха 1-1,5 см в диаметър и стояха една идея по-светъл тон от кожата му. Когато отидохме при дерматоложката, тя го вкара в тъмна стая и със специална лампа прегледа кожата му. Тогава изпъкнаха и други малки петънца, които не бях забелязала отзад на краката.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта