Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот sofi_black » 18 Ное 2016, 15:19

Зависи и кога започва грижата за зъбките. Колкото по-рано, толкова по-добре. За мен е от сладките и пълни с вредни съставки храни като снаксове, близалки и т.н., които още от малки ядат.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот magi81 » 23 Ное 2016, 12:46

Аз лично смятам, че не е до хигиената, а до храната въздуха и всичко около нас! Идо Гена може би
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот mimeto90 » 23 Ное 2016, 13:29

Късно започват и прегледите при зъболекар, отива се при него чак като има сериозен проблем.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот valensiq » 24 Ное 2016, 15:29

mimeto90 написа:Късно започват и прегледите при зъболекар, отива се при него чак като има сериозен проблем.

ми то ние нямаме навици за профилактика, а и дори и по-рано да почне прегледа, то като има проблем, пак ще идеш.. няма гаранция, че това ще те спаси.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот ivoblinc » 24 Ное 2016, 16:54

Сборни са причините. И родителите са виновни, и системата е виновна. Преди със задължителните прегледи в училище не се допускаше нехайство в това отношение.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2016, 16:48

ivoblinc написа:Сборни са причините. И родителите са виновни, и системата е виновна. Преди със задължителните прегледи в училище не се допускаше нехайство в това отношение.

Моял ти се, за тогава пък хич не ми се говори! Какво , като ходиш на зъболекар редовно и си застрахован, че повече кариеси няма да имаш ли? В момента родителите обръщат огромно внимание на децата си, а не както преди. Когато аз бях дете избягах от училище във 2 клас живееща на 20 минути пеша от училището, пресичах няколко булеварда, за да избягам от това, че системата е много правилна, а именно, да отида на училище и да се прибера стресирана и разревана, защото са ме приклещили зъболекарките в училище! Децата припадаха там от страх и ужас, моля ти се, не ми я хвали тая система!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот irka » 12 Дек 2016, 17:45

Обръщат внимание родителите, когато се появи проблема, а когато всичко е мирно и тихо и няма оплаквания, не водят на профилактичен и всичко е ок за тях.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2016, 11:17

ЕДинствения начин да се запазят малко зъбите е като се поставят силанти, ако не се сложат, няма как да стане и това също не е голяма гаранция, че няма да има кариеси пък по другите зъбки. Все пак, когато му дойде времето това е най-малкото, което можем да направим. По-нататък вече всичко останало може се случи и да се появят и по-големи проблеми. Не знам дали ако се ходи редовно на зъболекар може да се предотврати нещо, да се поправи по-навреме да, но да се предотврати не знам как може да стане.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот valia.st » 17 Дек 2016, 19:25

може би и трите - възпитанието, храната и хигиената...
valia.st
 
Мнения: 34
Регистриран на: 27 Ное 2016, 11:27

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот donni » 19 Дек 2016, 13:07

Kaya написа:ЕДинствения начин да се запазят малко зъбите е като се поставят силанти, ако не се сложат, няма как да стане и това също не е голяма гаранция, че няма да има кариеси пък по другите зъбки. Все пак, когато му дойде времето това е най-малкото, което можем да направим. По-нататък вече всичко останало може се случи и да се появят и по-големи проблеми. Не знам дали ако се ходи редовно на зъболекар може да се предотврати нещо, да се поправи по-навреме да, но да се предотврати не знам как може да стане.


Трудно може да се предотврати, по принцип генетично също е заложено какви зъби ще имаме. Единствено ако са криви зъбите, можем да ги изправим с брекети или апаратче, за да не се задържа храна между тях и да ги разваля. И миенето на зъбите, което също си зависи от нас. Друго май няма какво.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта