Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот valia.st » 19 Дек 2016, 14:02

valia.st написа:може би и трите - възпитанието, храната и хигиената...

и
плюс генетично заложеното от последното мнение
valia.st
 
Мнения: 34
Регистриран на: 27 Ное 2016, 11:27

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Rali_hr » 19 Дек 2016, 16:18

Според мене всички главно са застрашени от гледна точка на фактора, свързан с наследствеността. С други думи, ако си застрашен, значи си, без значение и всеки месец да си на зъболекар.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот puhcheto » 20 Дек 2016, 11:20

Когато имаш лоши гени за зъбите значи още по-старателен и внимателен да си в хигиената си. Няма какво друго да направиш. Като я поддържаш редовно, няма да е трагично положението. Няма как да спреш да се развалят зъбите ти, но поне по-трудно да се развалят благодарение на грижите, които се полагат.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот svetlozara » 22 Дек 2016, 10:56

Да, значи от по-рано ще успееш да си направиш кариесите и няма да се влоши положението, сега е толкова напреднала медицината, че и зъбите по-лесно се поддържат. Друг въпрос е, че е адски скъпо и айде.. занемарява асе това. Не знам за деца дали е безплатно и колко е безплатно...
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Rali_hr » 06 Яну 2017, 16:30

Грижата и за зъбите, като всяка друга грижа си изисква грижа! Разбрахте ли ме! Предразположеността е ясна, но ако кариес се хване преди да стнае дупка в устата, е предимство, нали?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот belleville » 10 Яну 2017, 15:25

svetlozara написа:Да, значи от по-рано ще успееш да си направиш кариесите и няма да се влоши положението, сега е толкова напреднала медицината, че и зъбите по-лесно се поддържат. Друг въпрос е, че е адски скъпо и айде.. занемарява асе това. Не знам за деца дали е безплатно и колко е безплатно...


И аз мисля, че трябва да има безплатни определен брой направа на кариеси, ако отидеш при зъболекар, който работи по здравна каса. Иначе изцяло безплатно няма никъде вече.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Rali_hr » 17 Яну 2017, 15:29

belleville написа:
svetlozara написа:Да, значи от по-рано ще успееш да си направиш кариесите и няма да се влоши положението, сега е толкова напреднала медицината, че и зъбите по-лесно се поддържат. Друг въпрос е, че е адски скъпо и айде.. занемарява асе това. Не знам за деца дали е безплатно и колко е безплатно...


И аз мисля, че трябва да има безплатни определен брой направа на кариеси, ако отидеш при зъболекар, който работи по здравна каса. Иначе изцяло безплатно няма никъде вече.

Има няккави прегледи, особено пък за деца, не мисля, че се плаща нещо. А за желанието за миене на зъбките, от както купихме ел. четка сега по Коледа, ходят да си мият по 3 пъти на ден зъбите/
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Pipilota » 17 Яну 2017, 16:30

Голяма част от миенето на зъбите е до навика и удоволствието. Не трябва да се пренебрегва хигиената на зъбчеатата, и без друго тук не можем да се похвалим с много качествена храна, на която да разчитаме.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот mamina » 17 Яну 2017, 23:37

Много често при добра хигиена и ходене при зъболекар се получават неприятности със зъбките. Потъмняват, ронят се, направо черни стават. Не знам от какво се получава, но доста деца имат такива проблеми. И не мисля, че от храната става.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron