Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот donni » 22 Окт 2014, 16:31

Не можах да повярвам на очите си, докато четях статията - всяко трето българче не полага грижи за устната си хигиена :shock: :shock:

Плашещото е друго, тъй като това означава, че и родителите нямат тези навици, тъй като ако имат просто няма шанс да не ги предадат и на детето, нали? :? Смятате ли, че само това е причината българските деца да са с най-много кариеси, спрямо тези в Европа! :?:

Забелязала съм и друго нещо в българските дечица по площадките най-вече, които срещаме, на повечето зъбки не изглеждат така бели и здрави :?
smile.jpg
smile.jpg (30 KiB) Прегледано 3100 пъти
Смятате ли, че освен хигиената на българските дечица е изоставена и профилактиката, спрямо връстниците им в Европа :roll: Или каква друга основателна причина намирате българските дечица да имат средно по четири кариеса докато навършат 6 години :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот LaCoquine » 22 Окт 2014, 16:34

Първо много зависи от храната, която консумират и аз виждам много дечица с жълтеникави петна по зъбите, а други направо с почернели зъби :o изненадваше ме в началото, но при тези факти не смятам, че има много за чудене! Въпреки че съм наясно какво е за едно да отиде при чичкото дето му пили мозъка с лошата машинка, :lol: родителите нямат право да се поддават на това!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот belleville » 11 Ное 2014, 12:47

Изцяло си зависи всичко от възпитанието, дали става дума за устна хигиена или такава на храненето, то всичко това си е възпитание, което за съжаление на нас ни убягва доста, като че ли! :roll:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Anka » 08 Дек 2014, 16:33

Ние сме мързеливи и немарливи спрямо децата си, затова. И аз виждам масово деца, които не полагат грижи за устата си. Разбира се, има много случаи, в които децата наистина имат проблеми със зъбките, независимо от хигиенните грижи, но това са по-скоро единици. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Rali_hr » 11 Дек 2014, 12:49

Много се учудвам, че има толкова деца с развалени зъби! Като гледам на площадките какви неща се хапват да ви кажа не се учудвам..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 04:41

Наистина това се предава от родителите. Мен така и не ме научиха и не ме следяха дали си мия зъбите редовно и сега имам мнооого кариеси. То си е и ген ден, но определено мога да кажа, че като малка и тийнейджърка нямах навика задължително да си мия зъбите по 2 пъти на ден. Сега не си лягам без да ги измия ама както се вика - след дъжд - качулка.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот BeenieGal » 18 Ное 2016, 09:32

Сбор от много неща е - и липса на хигиена, която ми се струва, че има най-малък дял, и генетично, и от храната, която сме консумирали докато сме били бременни и която консумират децата. Аз поне така си обяснявам проблемите със зъбите, въпреки че се полагат грижи за хигиената.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2016, 10:38

не знам дали миенето на зъбите има чак толкова голямо значение по отношение на кариесите, не мисля, че децата из Европа са по-различни и си ги мият по -често.:) имам приятелка, на която детето й е с много висока хигиена, къпе се ежедневно, мие си зъбите редовно и все пак има пулпит и сумалък кариеси. Дъщеря ми винаги е минавала покрай капките за миенето на зъбите и не е била редовна, но не е имала никакви кариеси на млечните зъби, нито сега има на постоянните. Може би наистина всичко е до ген.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Snejna » 18 Ное 2016, 11:44

Здравите зъби са до гени, а дали това е отражение и на добра хигиена не знам. Ако детето има здрави зъбки може и да са аестествено по-жълти на цвят, например, посдтоянните зъбки, като пораснат, рядко са с блестящо бял цвят, както млечните, те имат леко жълт отенък.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2016, 14:32

Най-вероятно е заради качеството на храната. Ядем третокласна храна и няма как да се очаква тялото ни да бъде здраво, а зъбките се разрушават лесно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron