Пиесата Лари Томпсън в Драм. театър "Гео Милев",Стара Загора

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Пиесата Лари Томпсън в Драм. театър "Гео Милев",Стара Загора

Мнениеот FramarMedia » 14 Сеп 2011, 12:23

Драматичен театър „Гео Милев”, Стара Загора започва новия сезон с едно хитово заглавие, което до сега не е поставяно на нашата сцена – комедията „Лари Томпсън (Show must go on)”.
Автор на пиесата е сръбският драматург Душан Ковачевич. Той е сценарист на много филми, най-известният от които е знаменитият „Ъндърграунд” с режисьор Емир Костурица, който спечели Златна палма на кинофестивала в Кан.
Пиесата е написана с размах и с главозамайващ полет на въображението. Точно както може да се очаква от една сръбска творба, в нея има щедри дози пиперлив хумор, цветист език и ярки образи, които ще накарат публиката да се смее от първата до последната минута на представлението. Темите, които са засегнати тук, са разнообразни – от мисията на твореца, през любовта, смъртта и алкохолизма, до това - как да си платим тока.
Режисьор на спектакъла е Цветан Даскалов, а музиката е написана специално от големия композитор Кирил Дончев. В ролите участват почти всички актьори от състава на театъра.

Щастливи сме да предложим на публиката си един богат и пъстър спектакъл!

Премиерата на „Лари Томпсън (Show must go on)” ще се играе на 22 септември, четвъртък, от 19,00 часа на голямата сцена на ДТ „Гео Милев”.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Пиесата Лари Томпсън в Драм. театър "Гео Милев",Стара Загора

Мнениеот marchinko73 » 19 Сеп 2019, 14:39

Филма „Ъндърграунд” съм го гледал. Жесток е! Но пиесата съм я пропуснал.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пиесата Лари Томпсън в Драм. театър "Гео Милев",Стара Загора

Мнениеот Паулу Коелюв » 19 Сеп 2019, 16:39

marchinko73 написа:Филма „Ъндърграунд” съм го гледал. Жесток е! Но пиесата съм я пропуснал.

И пиесата е жестока. Много си пропуснал наистина!
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта