Помощ ДЪРВЕНИЦИ - ще помогнат ли таблетките против комари?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Помощ ДЪРВЕНИЦИ - ще помогнат ли таблетките против комари?

Мнениеот vera.vl » 06 Ное 2014, 20:23

Моля помогнете ми, ако някой знае да ми каже, таблетките против комари ще действат ли и против дървеници.
vera.vl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Ное 2014, 20:17

Re: Помощ ДЪРВЕНИЦИ - ще помогнат ли таблетките против комари?

Мнениеот YoLindi » 07 Ное 2014, 12:32

За съжаление няма да помогне, въпреки че никога не бих се сетила за таблетки против комари да използвам с такава цел :idea: Иначе за дървеници трябва да купиш нещо здраво, че не само хапят много ами и трудно се морят :evil:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Помощ ДЪРВЕНИЦИ - ще помогнат ли таблетките против комари?

Мнениеот vera.vl » 10 Ное 2014, 21:25

благодаря за отговора . пръсках с най различни препарати , комбинирах ги , обаче тези гадове са жилави . ако не се справя с тях така ,съм решила да приложа старият изпитан метод дето ми го каза една баба . става въпрос за това да се внесе в стаята мангал с жар и отгоре да се сложи сяра .след това помещението трябва добре да се проветри .само не съм сигурна че след това ще става за живеене отново .как мислите.
vera.vl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Ное 2014, 20:17

Re: Помощ ДЪРВЕНИЦИ - ще помогнат ли таблетките против комари?

Мнениеот franky » 11 Ное 2014, 14:39

vera.vl написа:благодаря за отговора . пръсках с най различни препарати , комбинирах ги , обаче тези гадове са жилави . ако не се справя с тях така ,съм решила да приложа старият изпитан метод дето ми го каза една баба . става въпрос за това да се внесе в стаята мангал с жар и отгоре да се сложи сяра .след това помещението трябва добре да се проветри .само не съм сигурна че след това ще става за живеене отново .как мислите.

Ами това наистина си звучи страшничко, гадините са страшно упорити и според мен, ако не искаш да изхвърляш леглото и въобще мебелите, в които смяташ, че са се скрили, вариантът е да извикаш фирма, която може да напръска и да ги измори на един или два пъти, ако не знаеш такава за твоя град, потърси в интернет, със сигурност ще изскочи нещичко!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Помощ ДЪРВЕНИЦИ - ще помогнат ли таблетките против комари?

Мнениеот plamenflo » 11 Ное 2014, 19:35

Лятото имах същия проблем и изчетох де що има. Дървениците се окказват изключително издръжливи. Ядат много, но се крият в цепнатини на атсри легла матраци. Излизат само нощем. Ядат до 2 часа. Ако се наяде но по ппътя си не може да влезе в цепнатината повръща част от яденето за да се вмъкне. Изключително издръжливи. Влизат в хибернация при липса на храна и се събуждат при наличие.
Най-лесно доказване - минете с клечка за зъби сутрин по цепнатините и отворите където смятате че са. Ако имате оцветяване на клечката в червено - там са. Интересно е че те на феромонен принцип привличат себеподобни. Дървеницата е готова да яде по-малко отъ седмица след като се е излюпила.

Битка: специализирани фирми и силни препарати.
Лични познания: из многото форуми и теми попаднах на решение от сънародник живеещ в Лондон. Говорих с мой роднина ветеринар и той потвърди, че това е успешен метод но с внимание. Взема се параформалдеихид и се пали за да се одими помещението - това е единствения начин да стигне препарата в достатъчни количества на всяко място включително и зад тапети. Спазвайте дозировката на препарата - това са димки. Трябва помещението да е запечатано макс добре и 24 часа да не се влиза. После се провертява. При възможност - противогаз - ако не плътна мокра хавлия на лицето няколко ката.
plamenflo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2014, 19:26


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта