Забраняват интимните отношения в училище

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот FramarModDesi » 15 Сеп 2011, 08:54

frama-zabranqvat_intimnite_otnosheniq_v_u4ili6te.jpg
frama-zabranqvat_intimnite_otnosheniq_v_u4ili6te.jpg (7.62 KiB) Прегледано 492 пъти


Учениците няма да могат показват интимна близост помежду си, в района на учебното заведение и по време на час.Това гласи правилника за дейността на 32-а гимназия “Св. Климент Охридски” в София. СОУ “Йоан Екзарх Български” в Шумен също се грижи за морала на възпитаниците си и им забранява да демонстрират интимност.
Основния документ на тридесет и второ училище гласи още, че ученикът е длъжен да не се явява с опасни обувки, като се има предвид маратонки с колелца и бутонки с шипове. Забранен също е пиърсингът по части от лицето - устни, нос, вежди и др.
20-о основно училище “Тодор Минков” в столицата също има свои правила. Ученикът е длъжен да се обръща към учителите и възпитателите с “госпожо” и “господине”. В 1-и клас децата често се обръщат по име към педагозите както в детската градина, а трябва да им създадем някакви навици, коментира директорката Красинка Доганджийска.
Ученикът няма право да влиза в училищния двор с велосипед по време на учебни занятия. Площадките са с меки настилки и при нараняване трудно се поддържат.
Не е позволено да се изхвърлят предмети от прозорците на училището.
20-о училище, както и много други имат задължителни униформи. Това също е записано в правилника. Еднаквото облекло щяло да внесе по-добра дисциплина и ред, както и истинско отношение към училището.
В почти всички гимназии в Търново има въведени униформи. Най-строги в заложените изисквания към вида на тийнейджърите са в Американския колеж "Аркус". Там освен че момичетата не могат да скъсяват полите на униформите си, под тях в никакъв случай не трябва да се показва фигурален чорапогащник. Чорапите са фиксирани само в черно и бежово.
Едно от елитните видински училища - СОУ “Цар Симеон Велики”, определя като недопустими за учениците дълбоки деколтета, голи рамене, прекалено къси поли и шорти, бюстиета, пиърсинг и носенето на обеци от момчета в сградата на училището.
В Професионална гимназия "Васил Левски" във Видин разрешават носенето на дискретни знаци и бижута, определящи личната привързаност към някаква религия и идея, но показните знаци са забранени. Правилникът на гимназията определя минимални изисквания към облеклото: полите и роклите не по-къси от 10 см над коляното; обувките на момичетата да са с ток, не по-висок от 4 см; блузите и ризите не по-къси от колана на панталона или полата; не е допустимо облеклото да разкрива елементи от бельото; не е допустимо носенето на къси панталони и джапанки.
Учителите също имат строги задължения според правилниците на училищата. Голяма част от тях са сходни с тези на малките. Нямат право да внасят в училището оръжие или други предмети, които са "източник на повишена опасност". В историята отиват вече гледките със скрити в някоя стая преподаватели, които дърпат цигари в междучасието. Пушенето е забранено. Както на учениците, така и на педагозите не е позволено да внасят алкохол.
В СОУ "Сава Доброплодни" в Шумен изискват от учителите да се придържат към облекло в "деловия стил". Там носенето на бадж с името и длъжността на преподавателя е задължително. В педагогически съвет пък предстои обсъждане и на предложение за въвеждане на учителска униформа.
Наказанията също са предвидени в повечето правилници. Едно от възможните наказания за провинили се ученици, заложено в правилника за вътрешния ред на училищата в Стара Загора, е отстраняване на виновника от час.
И тъй като изгоненият от час не бива да остава без учителски надзор и да напуска сградата на гимназията, всички провинили се отиват задължително в компютърния кабинет. До края на часа имат компютърни занимания или пък решават тестове по английски език.


Източник: 24 часа
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 20:11

Сетили са се, то някой ще ги пита ли?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 23:00

Нямам ученик в горен курс, но си представям какво е - лудница мен!:) Вече в училище не е това, което беше преди. Респекта, уважението към учителите го няма. Анархия. Щом се е стигнало да се забраняват интимните отношения в училище, представете си какво се е случвало. Вече съм за частните училища. Става като в Щатите, сещате се за онзи велик филм Gangsta's Paradise...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 23:07

valiart написа:Нямам ученик в горен курс, но си представям какво е - лудница мен!:) Вече в училище не е това, което беше преди. Респекта, уважението към учителите го няма. Анархия. Щом се е стигнало да се забраняват интимните отношения в училище, представете си какво се е случвало. Вече съм за частните училища. Става като в Щатите, сещате се за онзи велик филм Gangsta's Paradise...


Не подценявай държавните, в частните имат други, доста по-сериозни проблеми, примерно, липсата на учители...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот valiart » 21 Окт 2011, 22:48

Защо има липса на учители в частните училища?! Това е доста изненадващо...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот Violetta » 23 Окт 2011, 09:40

Малки паралелки, огромна отговорност, ниско заплащане. И специфични ученици...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот kriskiss2001 » 23 Окт 2011, 10:00

Violetta написа:Малки паралелки, огромна отговорност, ниско заплащане. И специфични ученици...


Да, много си права, Вили. Аз като ученик не съм правил секс. Веднъж си бях взел натурален сок и се качих в стаята си, имах 2 съученички, които бяха мои обожателки, но се правих, че не ги забелязвам и точно този ден едната ми каза: Ако ми дадеш сока си ще ти направя ***** в тоалетната. Тогава не и го дадох и не ми направи. Незнам друг как би реагирал, но определено се опита да ме впечатли
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 00:27

Аве не мисля, че учителите в частните училища са по-зле от тези в другите. Ако в частните ги гонят тези проблеми в останалите проблемите са х100
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот kriskiss2001 » 25 Окт 2011, 14:19

В частните училища учат повече разглезени деца на богати хора и там изцепките са повече, има живи примери за това. а колкото до интимностите, те се случват навсякъде между деца в училищата, това не може да се спре, децата бързо израстват
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Забраняват интимните отношения в училище

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 14:09

kriskiss2001 написа:
Violetta написа:Малки паралелки, огромна отговорност, ниско заплащане. И специфични ученици...


Да, много си права, Вили. Аз като ученик не съм правил секс. Веднъж си бях взел натурален сок и се качих в стаята си, имах 2 съученички, които бяха мои обожателки, но се правих, че не ги забелязвам и точно този ден едната ми каза: Ако ми дадеш сока си ще ти направя ***** в тоалетната. Тогава не и го дадох и не ми направи. Незнам друг как би реагирал, но определено се опита да ме впечатли

Наистина ли за един сок ти предложи ...На колко години беше тогава, а момичето?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта