Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот fairy » 23 Фев 2016, 11:07

Какви са тези по-специални условия? Светлина , топлина и вода. Да не трябва при определена температура?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот nefertiti » 11 Мар 2016, 12:37

Ми то си е топлюбиво, зимата трябва да не пада под 16 градуса примерно, да не му изпадат листата. За него е важна по-висока влажност във въздуха, за това когато работи парното, се пръскат листата по 1-2 пъти на ден задължително. Отделно е податливо и на разни заразявания.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Andrey » 11 Мар 2016, 13:14

Голяма философия е отглеждането на авокадо, става ли поне красиво растение, или не си струва труда?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот nefertiti » 11 Мар 2016, 13:39

Би трябвало да стане дърво, но не расте бързо. Аз още не съм гледала толкова дълго време, но погледни снимки в нета. Симпатично е :)
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот irka » 12 Мар 2016, 14:23

nefertiti написа:Ми то си е топлюбиво, зимата трябва да не пада под 16 градуса примерно, да не му изпадат листата. За него е важна по-висока влажност във въздуха, за това когато работи парното, се пръскат листата по 1-2 пъти на ден задължително. Отделно е податливо и на разни заразявания.


Моето го нападнаха едни гадинки, като кръгли въшки, покрити с щит. Голяма напаст, напръскам го, изчезнат и пак се появат. Не знам от къде се лепват като не го изнасям навън.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот nefertiti » 12 Мар 2016, 14:35

Ми те го дават точно податливо към бактериални, вирусни и гъбични заразявания. Това животно, дето напада твоето, не знам какво е. Аз имам 2 малки, но до сега не са се заразявали. Само лисата са им са покафенявали.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот kauda » 15 Мар 2016, 16:56

А когато се захваща авокадото, задължително ли е да се слага върху клечки,а з го сложих в малка чашка и не е покрито до горе с вода. На каква темпреатура трябва да го държа, докато пусне клонче ?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Leonora » 15 Мар 2016, 17:38

То като е на клечки, не само е покрито до половината, но и отдолу има пространство да покара коренчето. Освен това има повече вода в съда, ако е малко съдче и водата ще е малко и може да плесеняса или да я изпие бързо. Температурата - стайна.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот kauda » 15 Мар 2016, 18:15

Leonora написа:То като е на клечки, не само е покрито до половината, но и отдолу има пространство да покара коренчето. Освен това има повече вода в съда, ако е малко съдче и водата ще е малко и може да плесеняса или да я изпие бързо. Температурата - стайна.

Нали все пак, когато е на клечки е потопено? Иначе водата я сменям всеки ден и досега не е останало без. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2016, 11:04

Все ще порасне, отдолу си пуска коренче, а отгоре израства растението, ще стане :) само че плод няма да ти върже де. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта