Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Leonora » 03 Юни 2016, 12:09

Така не остава ли много мъничко, нисичко? И колкото време ти отнема да го видиш разклонено и приличащо на дръвче? Аз за захващането нямам проблеми, ама още не съм имала още развито до дръвче.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lili_pili » 21 Юни 2017, 11:06

На мен не ми харесва, че са много тънки и дълги, винаги стъблото е като пръчка, няма никаква стабилност. Може би ако се отчупват често и по-надолу клончето, може да се удебели стъблото.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2017, 15:05

И аз няколко пъти се опитах да си хвана авокадо, но така и не успях да си отгледам. :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lisica » 22 Юни 2017, 10:45

Отчупването на авокадото му помага да се разлисти по-надолу. Има различни сортове авокадо, явно имат и различни растения, от които си излизат, дори листата са им различни. Някои са по-светли и по-големи, други са по-ситни, по-тъмни и по-наситени. Едното ми авокадо е със сякаш по-лъскави листа, а в същото време другото е с по-матови и сякаш мъхести.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Локумът » 22 Юни 2017, 11:46

У нас отглеждаме, стана на тънка дълга пръчка, искам да го отчупим, жената се притеснява, че няма да пусне на ново. Ама щом казвате, днес случайно ще го прекърша. :mrgreen: Инцидентно, де!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Jully » 13 Окт 2017, 15:11

Онзи ден си сложих едно, но е малко на тъмно, дали е добре да го преместя по-близо до прозореца? Може би ще му се отрази много по-добре, ако е близо до светлината.. :roll: Все пак е по-тропическо растение..
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Окт 2017, 15:45

Аз си отгледах едно, но тази година го нападнаха някакви буби и замина, много ме еяд, сега се опитвам даси захвана ново, дано да се получи, чакам скоро да се разцепи семката.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот krasi_more » 30 Ное 2017, 13:30

Сега съм си насадила авокадо, което стои вече 3-та седмица, но не е пуснало корен.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот ivelena » 04 Дек 2017, 12:08

rabotnata pchela написа:И аз няколко пъти се опитах да си хвана авокадо, но така и не успях да си отгледам. :(


И аз така.. Първо тръгва добре и после нещо става и до там.
ivelena
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Дек 2017, 01:04

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2018, 13:17

Трябва да се чака месеци наред, докато първо се разцепи отгоре и пусне стъбълце, чак тогава пуска корени. Гояма упоритост трябва, сега у нас съм сложиал 5 броя и чакам. Надявам се поне едно да стане, че много ми харесва самото растение, но не успявам да си завъдя. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта