Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2018, 13:54

И на мен не ми се получава, но не им сменям водата, само доливам и чакам. Засега имам две пукнати и една по-малка ядка, която не пуска нищо и май няма да се развие.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2018, 22:11

У нас са ми пуснали коренчета две семки, едната се е сцепила почти до долу, отгоре обаче, още не изкарват нищо. Надявам се да успея да си захвана и аз от любимото растение. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Kremiliya » 21 Фев 2018, 12:39

Като пусне отгоре стъбълце, ще го пресадиш, точно за пролетта ;) А има някои хора, които направят го слагат в пръст..
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Frac » 27 Фев 2018, 12:52

Здравейте, два пъти съм захващала авокадо и то директно в саксия. Поставям ядката наполовина заровена в пръста и поливам. След време тя се отваря и излиза стъбълце. До тук добре. Израства, появяват се едни хубави листа и след 20 см. живот нещата се объркват - просто си изсъхва. Не знам защо! Сега едното го поливам пак, а другото си стои. Да видим дали ще има промяна като се затопли.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lisica » 14 Май 2018, 14:09

Моето у нас вече е много голямо, даже тръгна второ и ги преплитам. Трябва обаче търпение, като засадиш ядката, месеци могат да минат,докато пусне коренче и тръгне стъбло. Държа във вода с клечки няколко месеца, после като има стъбло вече пресаждам.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2018, 15:28

Аз съм забелязала, че по-лесно се хваща от голяма семка, тея малките сякаш не пускат толкова... с голямата семка всеки път имам успех, слагам го във вода и след месец е пуснало коренче, че и нагоре стъбло. Но наистина става мнооого бавно! После обаче расте много бързо, когато вече стане растение.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lollipop » 28 Авг 2018, 16:38

Rali_hr написа:Аз съм забелязала, че по-лесно се хваща от голяма семка, тея малките сякаш не пускат толкова... с голямата семка всеки път имам успех, слагам го във вода и след месец е пуснало коренче, че и нагоре стъбло. Но наистина става мнооого бавно! После обаче расте много бързо, когато вече стане растение.

И аз така, успях от две големи да хвана, ама отнема мнооооого месеци. Ако успеете да изтърпите да си пусне малко коренче в самия плод, най-добре, обаче това означава, съзнателно да не изядете едно авокадо. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Frac » 28 Авг 2018, 16:51

[И аз така, успях от две големи да хвана, ама отнема мнооооого месеци. Ако успеете да изтърпите да си пусне малко коренче в самия плод, най-добре, обаче това означава, съзнателно да не изядете едно авокадо. :mrgreen:[/quote]
Аз няма да изям, не го харесвам, но няма и да се развали, да замирише...
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта