Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот M.Tasheva » 12 Ное 2014, 13:24

Не зная защо реших, че ще мога да си засадя авокадо от семка, като го оставя в мокър памук на топло, като бобче :? Все още няма реакция от страна на семката на авокадото и не зная дали ще има :roll:

Според вас, възможно ли е да се получи нещо, ако по този начин се опитам да засадя авокадо
4887.jpg
4887.jpg (15.71 KiB) Прегледано 2731 пъти
:roll: Имам и други опасения, ако в един момент не само покълне, но и порасне, дали ще трябва да се разсажда в градина, когато вече саксиите не са му достатъчни :roll:

Можете ли да ми помогнете не само в сaденето на авокадо, но и по-нататъшния процес в отглеждането му :roll: Имате ли представа след колко време ще започне да дава плодове и дали ако остане в саксия това ще може да се случи, според вас :roll:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Кой може да ми помогне в съденето на авокадо?

Мнениеот draga.mihova » 12 Ное 2014, 13:29

До колкото зная можеш да го засадиш направо в саксия с по-широката страна надолу, но пък задължително трябва другата да се показва над почвата, за поливането не мога да те ориентирам. Скоро и аз си мислих да посея, но трябва да седна да почета, че с моите знания ще има да го чакам... :D
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Кой може да ми помогне в съденето на авокадо?

Мнениеот utro77 » 12 Ное 2014, 13:52

Имали сме авокадо.

Засяхме го по метода с клечките.

Изображение

Доста дълго време мина без нищо да се случи и вече тъкмо мислехме да го изхвърлим, когато забелязахме, че костилката се е пропукала и е готово да покълне. Тогава го сложихме в пръст. Докато растението е сравнително малко/ниско е красиво. Но после става като една гола пръчка и само на върха листа. Нашето оцеля няколко години.

Изображение

Плодове мисля, че по нашите географски ширини предвид климата, който имаме, авокадо в градина не би могло да даде. То и самото растение няма да просъществува навън. В саксия - със сигурност плод не дава.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот YoLindi » 12 Ное 2014, 14:02

А какво се случи с растението, защо загина :roll: чувала съм, че вирее в градина, но през есента се завива с найлон и така зимува, като през това време не расте, когато го отвиеш започва да се развива на ново, а за плодове не съм чувала да дава, нито в градина посято, нито в саксия :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lollipop » 14 Яну 2015, 10:24

YoLindi написа:А какво се случи с растението, защо загина :roll: чувала съм, че вирее в градина, но през есента се завива с найлон и така зимува, като през това време не расте, когато го отвиеш започва да се развива на ново, а за плодове не съм чувала да дава, нито в градина посято, нито в саксия :roll:

А в природата как си расте и дава плодове? :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот penelopa » 27 Яну 2016, 17:38

Аз го държах обвито в памук и накрая го изхвърлих. Или не се сещах да намокря памука, самата ядка хвана някаква плесен и така. По метода с клечките ми се получи обаче после :grin:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Lili_gagarin » 27 Яну 2016, 17:54

Ти само с клечка става, както сте обяснили и си имате после растение :)
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Leonora » 03 Фев 2016, 13:23

Аз много пъти съм захващала. Става по метода показан горе, с клечките. Чака се няолко седмици да пусне първо коренче, като миша опашка. После се разцепа нагоре и изкача стъбълце. После подкарват листенца и тогава идва време за преместване в саксия. Но ако самата костилка не е от узрял плод, не хваща. Т.е., слагайте във вода само ако плодът си личи, че е узрял. А не зелен и поумекнал от стоене в магазина.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2016, 13:46

Leonora написа:Аз много пъти съм захващала. Става по метода показан горе, с клечките. Чака се няолко седмици да пусне първо коренче, като миша опашка. После се разцепа нагоре и изкача стъбълце. После подкарват листенца и тогава идва време за преместване в саксия. Но ако самата костилка не е от узрял плод, не хваща. Т.е., слагайте във вода само ако плодът си личи, че е узрял. А не зелен и поумекнал от стоене в магазина.

Намират ли се узрели авокадота? Всичките в магазина са такива зелени, а узряват след стоене на рафтовете. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кой може да ми помогне в сaденето на авокадо?

Мнениеот Leonora » 05 Фев 2016, 12:10

Pipilota написа:
Leonora написа:Аз много пъти съм захващала. Става по метода показан горе, с клечките. Чака се няолко седмици да пусне първо коренче, като миша опашка. После се разцепа нагоре и изкача стъбълце. После подкарват листенца и тогава идва време за преместване в саксия. Но ако самата костилка не е от узрял плод, не хваща. Т.е., слагайте във вода само ако плодът си личи, че е узрял. А не зелен и поумекнал от стоене в магазина.

Намират ли се узрели авокадота? Всичките в магазина са такива зелени, а узряват след стоене на рафтовете. :roll:


Намират се. Гледа се точицата на мястото на дръжчицата. Да не е нито много светла, нито много тъмна и да е все пак свежа. А и после когато го срежеш, повечето пъти си личи зрялата семка. Недоузрелите са малко недоразвити и са или едни светли или пък от стоенето посъсухрени и на места даже кухи.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта