Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Да уважим традициите и обичаите!

Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2014, 16:44

Здравейте, наближава един от най-любимите ми празници! Какви традиции спазвате? Има ли специални неща,които се правят само във вашето семейство или град? Иска ми се да науча детето си на интересни традиции свързани с Рождеството, ще се радвам на идеи :) Засега спазваме само постната вечеря на Бъдни вечер, а друго?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Коледа!

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 13:22

Коледа е любимият ми празник, винаги се събираме с роднините,с които се виждаме веднъж в годината. За нас е много важно да се съберем цялото семейство, спазваме различни традиции,които сме направили удобни за нас- украсяваме дома, приготвяме специална коледна храна, и най-важното винаги се опитваме да помогнем на някого в нужда, защото Коледа е времето,когато се правят добрините и стават чудесата. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2014, 17:09

А какви ястия най-често сервирате? Слагате ли сладки и мляко по американски пример, за да се "почерпи" Дядо Коледа?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 09:52

S_Milenska написа:А какви ястия най-често сервирате? Слагате ли сладки и мляко по американски пример, за да се "почерпи" Дядо Коледа?


Разбира се, дори и чорап слагам закачен, който Дядо Коледа да го напълни с лакомства, децата се радват, не си слагам много на сърце от къде идва идеята за това.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот Rali_hr » 19 Ное 2014, 14:51

Занимавате ли се с ръчна украса, тази година харесах много идеи и да си призная, вече започнах да ги осъществявам, елхички от хартия и списания, свещи от пластелин, всички ли са завладени от коледното настроение или само с мен е така? Дори измислих менюто за Бъдни вечер и почерпката за роднините на Коледа :oops: :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот silver933 » 24 Ное 2014, 17:11

Коледа е много специален ден, няма какво да се лъжем,особено за децата,разбира се. Възрастните се радват на празниците най-вече в срещите със семейството, защото както ходят по целия свят децата в наши дни, Коледа остава единственото време за срещи.
Аз когато ходя при родителите ми на Коледа, мама винаги ме чака с една тенджера домашни сърмички, е кой каквото иска да казва, но нейните са си най-хубави, може би защото това е вкусът, на който съм научен! :idea:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 11:29

А какво ще сготвите за Бъдни вечер? Моят списък вече е готов: Содена питка, Сушени чушки пълнени с боб, гъби с ориз, тиквеник, празеник или зелник, плодове, ядки, лук и чесън, за да изгоня злите духове :mrgreen: , постни сърмички, картофена салатка и сякаш това е :) :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот Andrey » 26 Ное 2014, 14:46

Lollipop написа:А какво ще сготвите за Бъдни вечер? Моят списък вече е готов: Содена питка, Сушени чушки пълнени с боб, гъби с ориз, тиквеник, празеник или зелник, плодове, ядки, лук и чесън, за да изгоня злите духове :mrgreen: , постни сърмички, картофена салатка и сякаш това е :) :roll:

Все вкусни неща, адреса си ще го кажеш ли :Р :lol: :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Ное 2014, 17:43

А купихте ли вече подаръци? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коледа! - да обменим опит, традиции и рецепти

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2014, 16:13

Любимият ми празник, надявам се тази година на Коледно чудо и да си оправя отношенията в семейството! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Празници и традиции

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron