Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Лейла » 15 Мар 2019, 15:23

Е, в буквален смисъл няма как да се получи, но очите винаги се хранят първо.
Лейла
 
Мнения: 20
Регистриран на: 15 Мар 2019, 12:03

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Dalia » 15 Мар 2019, 16:41

То кой не обича д аму е красиво подредена чинията, ам аз не съм от тия ко Сийке и хич не обичам и да готвя, да си призная честно. Най-големият майтап всъщнос е това, защото обичам или не няма кой да ме пита тъй като у дома живеят има няма 5 мъже и само аз съм жената. Че така де ща не ща ми се налага и то не само всеки ден, а и по няколко пъти на ден, ам ада го изкусурявам чак пък толкова туй вече в повече ще ми дойде... А като прочетох заглавитео си помислих, че някой се интересува как буквално да се "храни" с очите, без да яде... Не че нещо щеше да ме учудии такава да е темата, тъй като съм чувала за всякакви хора, скоро четох за 1 дето не бил ял никава храна от незнам си колко време и се хранел само от слънчевите лъчи, една приятекла пък ми разпарвяше как само дъвчела храната без да я поглъща, че таква е шарен свят.
Аз лично само с очите няма ка да се нахраня, друго си е да се опита вкуса на храната и да си напълни човек стомахчето, пък било то и с недотам добре изглеждаща, но вкусна храна :wink:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Кери » 22 Апр 2019, 11:11

Сигурна съм, че има значение как изглежда храната, как е аранжирана и т.н. Гладът си е глад, но е толкова по-приятно да видиш красиво поднесена храна. Да се нахраним с очите е невъзможно, но да нахраним душата с красива храна - може.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron