Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот S_Milenska » 20 Ное 2014, 17:33

На мен ми е много трудно! Имам приятелка, която обича храната да ѝ е поднесена красиво, да се отдаде на приготовлението ѝ и накрая както самата тя казва "Мога и да не ям". Достатъчно ѝ е да се нахрани с очите. Да, обаче аз дори да видя това :!:
chocolate-593670.jpg
chocolate-593670.jpg (26.25 KiB) Прегледано 1120 пъти
ще го излапам за 5мин без да изпитам никакво специално удоволствие. А както знаем, бързото хранене не е изобщо полезно, затова казват, че трябва да се научим да ядем с наслада и бавно.

С наслада да, или иначе казано с очите, вие вярвате ли на това? И изобщо - справяте ли се? За мен е мисия невъзможна и не знам как да си го наложа, за да мога да се науча да изпитвам удоволствие от храната и мозъкът ми да се научи, че храненето с очите е далеч по-полезно от тъпченето.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2014, 17:59

Аз съм точно на обратно- винаги се храня с очите. Много обичам яденето да ми е сервирано красиво, иначе не се събужда желанието ми за хапване. Може би е от значение и това, че аз се храня много бавно. Трябва да намериш начин да се наслаждаваш на храната си :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Юли 2015, 06:14

Винаги държа яденето ми да изглежда добре, не мога да се храня, ако не ми е подредена масата,а ко не ми е приятно и красиво, направо се побърквам. Дори и да умирам от глад, нареждам всичко прилежно и сядам и се храня бавно и с удоволствие! мисля, че на това се дължи факта, че никога не съм имала проблеми с килограмите :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот S_Milenska » 24 Юли 2015, 06:43

Monika, Възхищавам се на хора като теб! Не ми е присъщо в природата сякаш да имам такова голямо търпение, спрямо храната. По-скоро още в движение съм се наяла с каквото сваря пред това да започна да си сервирам прилежно!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Snejna » 24 Юли 2015, 08:14

Мисля, че това е едно от най-трудните неща, а именно да започнем да се храним като Pipilota, да подрежаме масата, да аранжираме чинията, да пълним очите си преди да напълним устата. Аз повече приличам на Силвето - не търпя на глад, трябва да се наям сега и веднага, не мога да аранжирам и да се занимавам, или по-скоро мога, след като се наям. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Lisica » 24 Юли 2015, 08:58

Ох и за мен е удоволствие да виждам подобна храна, красива и добре подредена, неустоимо е, но и на мен ми е трудно да се науча да си подредя такава чиния само за себе си. Пипилота наистина ти завиждам!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Локумът » 24 Юли 2015, 13:02

Е, друго е и е кеф човек да седне и да има пред себе си една красива чиния! :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Elica » 24 Юли 2015, 15:07

Локумът написа:Е, друго е и е кеф човек да седне и да има пред себе си една красива чиния! :)

Така е, наистна е по-приятно а и блазни толкова много окото, че удоволствието е огромно. Освен това правилно поднесената чиния може да помогна с количеството храна, което ядем! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот belleville » 23 Авг 2016, 15:10

Аз не мога да устоя на една такава красота! Как да не го опиташ? :lol: За мен мисия невъзможна да се наслаждавам само с очите.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Авг 2016, 15:52

belleville написа:Аз не мога да устоя на една такава красота! Как да не го опиташ? :lol: За мен мисия невъзможна да се наслаждавам само с очите.

хехе, нали идеята е, да хапнеш по-малко, но сервирано красиво, отколкото да се наядеш мощно с грозно ядене. :lol: Все ще се хапва! :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта