Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 12:38

В наши дни е супер модерно да се храним здравословно, а и виждаме лошата храна до къде ни е докарала, като че това решение е логично. :idea:
Една от най-предпочитаните и подходящи храни за здравословно хранене е зехтинът, никой не се съмнява в качествата му. :!:

cut-strokes-olive-oil_156.jpg
cut-strokes-olive-oil_156.jpg (31.11 KiB) Прегледано 1392 пъти

Но има един минус, или поне за мен - специфичния вкус. Разбрах с времето,че всеки вид зехтин се използва за определено нещо. Дали ще бъде за готови салати или пък за готвене, дали ще бъде в сос или друго. :idea:
Как избирате какъв да бъде зехтина, когато го приготвяте? Аз си спомням последно, бях направила една салата и сложих зехтин, вкусът беше толкова наситен, че никой накрая не ми яде салатата. :oops: Как да разбера кой зехтин е най-подходящият за ястието ми? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот penny » 24 Ное 2014, 12:59

Да ти кажа и аз нямам представа кой зехтин за какво се използва. Веднъж тръгнах да готвя с един, ама така се размириса, че се наложи да го изхвърля и да проветрявам сума ти и време. От тогава съм си харесала един, но не знам марката, но на него пише, че става и за готвене, освен за салати.
Иначе като имам повече муза и пари :mrgreen: купувам един, ама пак не знам марка, :oops: който е с точно този натрапчив вкус, за който говориш, а аз го обожавам :D и обливам стабилно салатките с него :mrgreen:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 13:03

Не знаех,че има някой,който става и за готвене, за си мислих,че са все разделени. Знам,че този за салатите трябва да има много лек вкус.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот red_eyes » 24 Ное 2014, 13:19

Rali_hr написа:Не знаех,че има някой,който става и за готвене, за си мислих,че са все разделени. Знам,че този за салатите трябва да има много лек вкус.

Объркана съм, веднъж бях на гости при брат ми и салатата беше точно с този зехтин, с тежкия вкус, направо си горчеше иии не съм свикнала, не ми хареса, предпочитам да си купувам зехтин с по-лек аромат или да го замествам със слънчогледово олио, в най-добрия случай - шарлан :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот Mon_ton » 24 Ное 2014, 15:58

И аз съм почитателка на слънчогледовото олио пред зехтина,но зехтина е супер здравословен, та се уча да го ползвам. Избягвам да готвя с него, и най-вече да пържа,защото той не е устойчив на високи температури.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2017, 14:44

Екстра вържин зехтина си е супер, но не трябва да се ползва за готвене, поне аз не го правя, не ми харесва а и не мисля, че е правилно, по-добре обикновено олио. :mrgreen:
Харесвам зехтина на Елиа, или Дел Алма.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот black » 26 Яну 2017, 15:25

Хубавият зехтин не трябва да има натрапчив вкус. Студено пресованият е Екстра върджин олив ойл, той е с най-високо качество, следващият по качество е Върджин олив ойл и най-нискокачествения е Олив ойл. Киселинността на най-хубавия е около 1%, по принцип не трябва да бъде над 3,3%. За салати са подходящи първите два зехтина.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот Lollipop » 20 Фев 2017, 15:06

black написа:Хубавият зехтин не трябва да има натрапчив вкус. Студено пресованият е Екстра върджин олив ойл, той е с най-високо качество, следващият по качество е Върджин олив ойл и най-нискокачествения е Олив ойл. Киселинността на най-хубавия е около 1%, по принцип не трябва да бъде над 3,3%. За салати са подходящи първите два зехтина.

Олив ойл.. си е баш зехтин човек.. :lol: :lol: :lol: :lol: Т.е. студено пресования е екстра върджин ... няма олив ойл... и т.н. :) Аз купувам само от него.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2017, 16:58

И аз винаги купувам екстра върджин, най ми е вкусен, общо взето аз лично се ориентирам по цената и гледам е високо, около 15+лв за литър, когато бях в България.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Специфичният вкус на зехтина, как да изберем най-подходящия?

Мнениеот Slavena » 21 Фев 2017, 12:16

Не намирам разлика, купувам най-евтиния и го давам само на адетето аз не ям
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта