Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот moni.sparrow » 19 Авг 2015, 13:43

Yunona написа:
moni.sparrow написа:М това звучи доста интересно, все пак и аз не мога да си отделя едно определено време само за йога и да ходя два или три пъти в седмицата, така че удобно ли е да ми пуснеш линка на този сайт, с който правиш ти йога, а и другото, което исках да попитам е дали е възможно с контузии да се прави йога, без да се натоварва прекалено крака, за конкретния случай става дума :roll:


Moni, за крака не мога да дам съвет, не зная за ккава контузия става дума. Най-добре ще каже лекарят :)
Иначе има безброй варианти за трениране на йога с контузии, даже йога се ползва за възстановяване след контузия. Има упражнения и цели сесии, в които не се натоварва определена част от тялото.
Изпратих ти ЛС с инфо за сайта, не зная дали е позволено да се пускат линкове тук :)

Много ти благодаря, Yunona :) а аз при лекари не ходя за такива дреболии, но определено ще опитам с йога, а и това че са разделени по този начин нещата прави този сайт още по-полезен ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот Alex_mor » 09 Сеп 2015, 17:06

Дреолии ама може и да стане зле, йогата обаче наистина ще ти помогне да си стъпиш на краката и да се попарвиш тук таме, стига да правиш упражненията правилно, затова е по-добре според мен да се запишеш на някой йога курс. :
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот kauda » 10 Сеп 2015, 16:41

Alex_mor написа:Дреолии ама може и да стане зле, йогата обаче наистина ще ти помогне да си стъпиш на краката и да се попарвиш тук таме, стига да правиш упражненията правилно, затова е по-добре според мен да се запишеш на някой йога курс. :

А и в група определено по-лесно стават нещата си мисля аз!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот Mon_ton » 11 Сеп 2015, 12:03

Мисля сега след раждането да се запиша на йога, имам дена позната ходи и е доволна, ще ходим заедно :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот S_Milenska » 03 Ное 2015, 13:32

не виждам с какво може да навреди йогата, страхотни упражнения и много лесни. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот Yunona » 04 Ное 2015, 19:05

S_Milenska написа:не виждам с какво може да навреди йогата, страхотни упражнения и много лесни. :)


О, йогата може много сериозно да навреди. Не всички асани са лесни и когато не си прецениш възможностите, може да се стигне до сериозни контузии.
Също така има асани и цели практики, които следва да се избягват в определени моменти от живота, както и такива, които биха задълбочили съществуващ проблем.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот Pipilota » 05 Ное 2015, 11:43

Аз знам от моя приятелка, която активно се занимава с йога, че усетиш ли болка - не го правиш. Упражненията трябва да се правят леко и хармонично. Всичко идва с времето, в началото се почва по-просто, после става по-сложното.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот qwerryyy » 06 Ное 2015, 17:40

Йогата наистина е духовно изживяване и който я практикува определено няма да си навреди по никакъв начин.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот Локумът » 06 Ное 2015, 17:49

qwerryyy написа:Йогата наистина е духовно изживяване и който я практикува определено няма да си навреди по никакъв начин.

Това ми звучи като описание на ракия, честно! :idea:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви всъщност са здравословните ползи от йогата?

Мнениеот Pipilota » 09 Ное 2015, 15:00

Локумът написа:
qwerryyy написа:Йогата наистина е духовно изживяване и който я практикува определено няма да си навреди по никакъв начин.

Това ми звучи като описание на ракия, честно! :idea:

Изживяанията могат и да са близки Локуме, някои предпочитат ракията, а други си падат повече по йога заниманията. Важното е като цяло да се преповдига духа. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта