Проблем със сухота в носа

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Проблем със сухота в носа

Мнениеот plamsunny » 04 Дек 2014, 19:24

ЗДравейте, малко е нелепо всичко..Но ето какво стана преди малко.. Палех свещ и духнах клечката (от тези големите,американските дето димят много) да изгасне и тъй като обичам миризмата на изгорял барут ,веднага я подуших и явно силно съм смръкнала горещ дим, при което супер много ме заболя синуса...усетих го как върви нагоре..СЕга нищо,не ме боли,но някаква сухота чувствам... Но някак си се притеснявам.. Поразрових за онлайн консултации и не намерих особено много опции в интернет.. Та единственото място, където реших да пиша, е тук... АКо някой има идея какво мога да направя,ще се радвам да пише :))) Поздрави!
plamsunny
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2014, 19:17

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2014, 13:02

plamsunny написа:ЗДравейте, малко е нелепо всичко..Но ето какво стана преди малко.. Палех свещ и духнах клечката (от тези големите,американските дето димят много) да изгасне и тъй като обичам миризмата на изгорял барут ,веднага я подуших и явно силно съм смръкнала горещ дим, при което супер много ме заболя синуса...усетих го как върви нагоре..СЕга нищо,не ме боли,но някаква сухота чувствам... Но някак си се притеснявам.. Поразрових за онлайн консултации и не намерих особено много опции в интернет.. Та единственото място, където реших да пиша, е тук... АКо някой има идея какво мога да направя,ще се радвам да пише :))) Поздрави!

Сложи си малко физиологичен разтвор и ще ти мине скоро :) Представи си, че си се одимяла около казана с лютеницата, и на мен ми се е случвало :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Malina » 19 Дек 2014, 17:39

И на мен ми се случва пък когато е много студено и аз само с физиологичен разтвор се спасявам :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Дек 2014, 17:53

Ужасно е, сякаш въздуха направо ти реже вътрешността на носа, наистина много неприятно, добре са ти препоръчали физ. разтвор :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Anka » 21 Дек 2014, 17:43

Ти доста си се насмъркал с пушек, че да стигнеш до това състояние :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Kaya » 28 Дек 2015, 12:58

И на мен ми се сл учи скоро явно не чак толкова де, но беше ужасно, цял ден ми беше странно на носа ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Harmony » 28 Дек 2015, 14:02

Kaya написа:И на мен ми се сл учи скоро явно не чак толкова де, но беше ужасно, цял ден ми беше странно на носа ;)

А как си с обонянието сега, обикновено след такива случки и при сухота в носа е някакъв ад, аз поне губя своето минимум за около седмица.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Kaya » 19 Яну 2016, 17:12

Harmony написа:
Kaya написа:И на мен ми се сл учи скоро явно не чак толкова де, но беше ужасно, цял ден ми беше странно на носа ;)

А как си с обонянието сега, обикновено след такива случки и при сухота в носа е някакъв ад, аз поне губя своето минимум за около седмица.

Ами не съм намерила разлика, в началото е странно, но после привиквам към миризмите отново. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот sky_100 » 30 Окт 2018, 16:03

Аз като момиче ползвах дълго време капки за нос покрай едни хреми. Направо бях прекалила, съответно бях привикнала. След преглед при УНГ, където се оплаках от жестока сухота, чак до болка, тя ми се накара че съм ползвала капки за нос толкова много време.
Та, тази сухота при мен е от години. Единственият начин, който съм намерила е с разни мехлемчета от аптеката. Периодично ги ползвам, особено зимата, когато въздухът стане още по-сух.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Проблем със сухота в носа

Мнениеот Story_teller » 11 Яну 2019, 11:26

Много е неприятно, особено зимата. Затова зимата си нося мехлем. Понякога се разкървява носа, толкова е неприятно. Но по-дългосрочно решение не съм открила.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта