Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот red_eyes » 10 Дек 2014, 12:11

Скоро попаднах на статия във Фрамар, която доста ме учуди и замисли, в същото време и зарадва. Ставаше въпрос а това, че ХИВ вируса става все по-малко опасен, тъй като всеки друг и той мутира и като да не повярваш тази мутация е в наша полза, тъй като способността му да причинява СПИН намалява :idea: :idea: :idea:
hiv-virus.jpg
hiv-virus.jpg (18.91 KiB) Прегледано 733 пъти
Звучи доста добре и обнадеждаващо, нали? От друга страна си мисля, че това може и да е поредната лъжа изречена от не знам кой си университет в Щатите, с цел хората да свалят гарда приемайки буквално информацията :!: :roll:

Все пак има някаква надежда или поне за себе си се надявам, че има такава в по-късен етап от мутацията на ХИВ вируса, той да стане безопасен :roll: Изглежда ли ви това възможно?
Като се замислим, че тук става въпрос за много по-малко смъртни случаи в световен мащаб, а също и за една индустрия, която се крепи именно на хората, които правят и невъзможното, само и само да удължат живота си! :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот nushi.kisyova » 10 Дек 2014, 12:20

Със сигурност ще изиска доста време, но защо не, само може да стискаме палци на внуците си и техните деца! :|
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот Krum » 10 Дек 2014, 12:50

Доста време има да мине, докато се намери лечение и вируса стане безопасен, не мисля, че е в близкото бъдеще.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот donni » 10 Дек 2014, 18:03

Krum написа:Доста време има да мине, докато се намери лечение и вируса стане безопасен, не мисля, че е в близкото бъдеще.

Тук не ставаше въпрос за лечение, а за това, че чрез мутация сам да се обезвреди вируса, но и аз смятам, че изисква твърде много време, въпреки че за 30 години явно има известен напредък, щом са забелязали учените :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот Pipilota » 11 Дек 2014, 11:08

donni написа:
Krum написа:Доста време има да мине, докато се намери лечение и вируса стане безопасен, не мисля, че е в близкото бъдеще.

Тук не ставаше въпрос за лечение, а за това, че чрез мутация сам да се обезвреди вируса, но и аз смятам, че изисква твърде много време, въпреки че за 30 години явно има известен напредък, щом са забелязали учените :roll:

Няма да е скоро, ти смятай за 30г. има шанс да се обезвреди и толкова. Аз си мисля, че дори и да стане обезвреден той трябва да бъде лекуван, както казва Крум. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 13:52

Всичко е възможно, вирусите еволюират! За нещастие, докато дойде момента, в който ХИВ вирусът ще бъде безвреден, много хора ще бъдат засегнати от него :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот dimilov » 15 Дек 2014, 18:47

гледах по ТЛС как млада жена ,която е заразена при раждането от болната си майка, живее с болестта чрез терапия вечече повече от 20 год. Има си приятел,с който правили бурен секс с презерватив.,но се скъсал и забременяла .Приятелят не е заразен ,детето също.Това е случай в Щатите.Тук не знам. Дано има лек.Маджик Джонсън вече е 20 години с болестта ,има български учен който ми е казвал ,че даже има метод за лечение ,тип ваксина на няколко етапи ,но струва 100 000 долара.Разработките за това са направени в България ,но доцента отдавна е в Щатите,щото тук се притесняваше, че мутри и комуняги ще откраднат патента и ще го зачистят.Беше някъде 1995 год.,когато се видяхме,нищо др. не мога да си спомня.
dimilov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Мар 2014, 03:13

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот Rali_hr » 16 Дек 2014, 11:13

dimilov написа:гледах по ТЛС как млада жена ,която е заразена при раждането от болната си майка, живее с болестта чрез терапия вечече повече от 20 год. Има си приятел,с който правили бурен секс с презерватив.,но се скъсал и забременяла .Приятелят не е заразен ,детето също.Това е случай в Щатите.Тук не знам. Дано има лек.Маджик Джонсън вече е 20 години с болестта ,има български учен който ми е казвал ,че даже има метод за лечение ,тип ваксина на няколко етапи ,но струва 100 000 долара.Разработките за това са направени в България ,но доцента отдавна е в Щатите,щото тук се притесняваше, че мутри и комуняги ще откраднат патента и ще го зачистят.Беше някъде 1995 год.,когато се видяхме,нищо др. не мога да си спомня.

Това звучи много интересно, дори да има такава ваксина не е ли по-евтино да се приложи, отколкото да се влачи лечение с години на хората? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот Krum » 14 Юли 2015, 10:06

Зависи много, по-евтино е за кого точно? Компаниите как ще печелят, ако на хората им е евтино :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дали в един по-късен етап ХИВ вирусът може да стане безопасен, според вас?

Мнениеот Mon_ton » 13 Ное 2017, 13:40

Чак безопапсен не вярвам, но ще стане част от живота и ще се живее нормално с него, на подходяща поддържаща терапия
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта