Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Разходка в планината, екипировка за туристи, подготовка и дестинации

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот silver933 » 29 Дек 2014, 12:21

Сега съм в планината и искам да ви кажа, че тези съвети придобиват все по-голям смисъл за мен... :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот S_Milenska » 29 Дек 2014, 13:10

silver933 написа:Сега съм в планината и искам да ви кажа, че тези съвети придобиват все по-голям смисъл за мен... :lol:

Звучи така, сякаш да съжаляваш :)))
Само хора като сте в планините, зареждайте добре автомобила с гориво :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Krum » 29 Дек 2014, 14:50

silver933 написа:Сега съм в планината и искам да ви кажа, че тези съвети придобиват все по-голям смисъл за мен... :lol:

Стискай зъби, стягай куфара и си вземи топъл термос и успех с прибирането! :lol:
Когато попаднете в една снежна картинка в някоя планинска хижа ви съветвам да не си правите големи разходки из планината, ами си стойте близо до хижата, изобщо няма да искате да се загубите в преспите ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Slavena » 30 Дек 2014, 12:59

Отдолу има много интересна статия: Как да запалите огън само с презерватив и вода! Идеална е за зимни условия :lol: :lol: :lol:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Krum » 06 Яну 2015, 15:01

Malina написа:Аз никъде не ходя, освен ако не съм в близост до кола, държа да си я виждам ;)) Но ми е интересно да понауча де ;))

Никакъв авантюристичен дух няма в теб. Хубаво е да си в природата, но наистина има опасности, затова пък хората помагат с добри съвети :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Anka » 06 Яну 2015, 16:22

Облеклото също е от значение, особено през зимата, не че лятото не е също от значение, поради опасност от изгаряния и кърлежи, но зимата още повече, защото неусетно може да се измръзне.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Kaya » 10 Яну 2015, 12:08

Мои приятели правят голяма грешка, когато отидат в планината, не се съобразяват с метеорологичните условия и често избират летните маршрути, въпреки че е зима.... :|
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Andrey » 15 Яну 2015, 14:57

А сега като почна да се топи снега пък е още по-опасно по планините, защото всичко е кално и хлъзгаво. Внимавайте и бъдете екипирани!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот Lollipop » 18 Юли 2015, 16:14

А сега ако срещнем змия какво да правим?!? Искат едни познати да ходим на палатки в планината, но не на място, където често има хора на къмппинг, а просто по пътя да сихаресаме местенце. Надявам се, че мечки и вълци няма да срещнем, абе най-малкото ще ги чуем и ще се мушнем в колите, ами ако видим змия какво ще правим? :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съвети тип СЪРВАЙВЪР - или как да оцелеем в природата

Мнениеот maminka » 20 Юли 2015, 11:26

Lollipop написа:А сега ако срещнем змия какво да правим?!? Искат едни познати да ходим на палатки в планината, но не на място, където често има хора на къмппинг, а просто по пътя да сихаресаме местенце. Надявам се, че мечки и вълци няма да срещнем, абе най-малкото ще ги чуем и ще се мушнем в колите, ами ако видим змия какво ще правим? :mrgreen:

аз не бих рискувала точно поради тази причина, че ще се гледаме очи в очи докато не се случи някакво чудо :lol: апък и който го е страх от мечки, не ходи в гората!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Планинари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта