Контузия на лакътна кост - болката все още продължава

Контузия на лакътна кост - болката все още продължава

Мнениеот Homelesz » 07 Фев 2015, 17:51

Здравейте, искам да разкажа историята.. Тренирах на лостове 8 месеца ,но на 2рия месец аз паднах на цимент на десния си лакът .. спрях да тренирам за няколко дена като си мисля ,че нищо няма .. продължих да тренирам ,но болката се усилваше ама на мен не ми пука и давай така общо 8 месеца. Стана зима аз не можех да търпя и спрях да тренирам .. Отидох на лекар .. направих снимка и се оказа че ми е натрошен и установи ,че имам някакво заболяване като при тенесистите .. с времето се е изместила малка костица .. ходих на инжекции директно ми ги биеха в лакътя и спрях да тренирам за 7 месеца. След тези 7 месеца направих нова снимка виждаше се ,че костицата се е прибрала ,но все още болеше. Но на мен ми се тренираше прекалено много и започнах пак от Август до Декември.Първите месеци нямаше болка , но с времето и студа пак се върна една малка болка .. Не ми пречеше при тренировки ,но при стискане на самата ръка-бицепса не ми позволява и ме боли здраво в лакътя . И такааа спрях отново вече не съм тренирал 1г и 1-2 месеца .. Имам лека болка в лакътя на същото место ама съвсем лека .. Четох и установих ,че може би не се е закрепила тази костица напълно след като съм почнал да тренирам отново и може би разкъсва връзките около болното место ... И все си мисля ,че няма да може да отмине и единствения начин е операция ...

ПС: изядох 4 здрави инжекции и ми казаха ,че можат да ми спрат растежа на раката и не ходих повече ... много мазила .. хапчета ( болкоуспокояващи ) Мисълта ми е дали с още време ще мине или ще я има тази малка болка ... или трябва хирургична намеса .. Защото ми се тренира много и няма да мога да изтрая още ...
Homelesz
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Фев 2015, 17:24

Re: Контузия на лакътна кост - болката все още продължава

Мнениеот FramarLekari » 09 Фев 2015, 12:12

Здравейте, Homelesz!

Може да направете допитване, свързано с Вашия проблем, до специалиста-консултант във форума Пламен Георгиев в тези теми
Спортни травми и заболявания
Рехабилитация и възстановителни процедури
или потърсете консултация със съответните специалисти - ортопед и физиотерапевт.

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контузия на лакътна кост - болката все още продължава

Мнениеот Мики Маус » 03 Фев 2020, 17:16

И аз имах подобен проблем преди години. Паднах от лоста и си счупих лакътя. В началото мислех, че е само изкълчен и отидох при един познат чакръкчия да ми го намести. Много ме болеше, но той каза, че така трябва... Няколко дни карах така, но болката се усили и отидох на лекар. Оказа се, че лакътят ми е раздробен. Пак ми го наместваха и гипсираха. Зарастна, но от тогава не мога да си свивам ръката напълно и ако се понатоваря повече на тренировките ме боли. Може би трябваше да ме оперират...
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта