Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Anka » 13 Фев 2015, 16:20

След като са преценили, в крайна сметка всеки има право да избира, но нека да им направят и отделен щанд в магазините и пише "нездравословни храни" :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Blue_91 » 14 Фев 2015, 15:09

След като си вземете пица от ресторант, ще се таксува ли 10 % данък за закупуването на пицата? ;)
Да не говорим, че масово явление е хората в страната ни да отиват да си купуват закуски от мангалката, която работи в помещение, което няма тоалетна...
Спомням си една жена, как казваше колко било вредно затоплянето на храната в микровълновите фурни, а в същото време с цигара в устата.Въпросната е чистачка... Какво да каза повече... Но от къде да знае, че микровълновата енергия не е йонизираща и не предизвиква промени в молекулната структура.
Колкото много такива разбиращи от всичко хора съм виждал, и пък са с голямо самочувствие и големи претенции! :D
Ако знаете, колко много хора с наднормено тегло има, който се хранят със здравословни храни...
Масово се срещат хора, които прекаляват с месото... Хора, който не се хранят с сандвичи, тостери, бургери, дори и хляб не слагат на масата си, но са с наднормено тегло.
Всичко си има мярка,но това зависи от хората.
Предпочитам да си хапна сутрин една баничка с един айрян или една боза, отколкото да стана рано и да почвам с пържолата, свински крачета и разни такива...
Нека кажа нещо и за рибата, сигурно ще кажете, много е полезна, здравословно е да се храни човек с риба.
Аз бих казах, зависи от количеството и честотата на хранене с рибни продукти, както и от вида и произхода на рибата.
На българския пазар масово се среща пангасиуса, която е толкова замърсена, толкова тежки метали има в нея... Както и арсен.
Относно тежките метали /олово, живак и т.н./те се съдържат и в другите видове риби, но зависи и от замърсеността на водата.
Да премина ли към писането за чая, колко много полезен е той. Да полезни са много видове чай, но това зависи и от произхода, вида, замърсеността на околната среда, водите и т.н. Особено чая, които ромите в страната ни събират с чувалите по улиците, и го метат с метла, прахоляка, който попада и голямато количество тежки метали намирайки се навсякъде около нас, но по пътищата са значително много повече.
Какво се оказва, че дори и храни и напитки, считани за изключително полезни от повечето хора и при тях си има особености. Както може да са полезни, така и не чак толкова...
Blue_91
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Фев 2015, 18:09

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Blue_91 » 14 Фев 2015, 15:52

Pipilota написа:Ние падаме от Марс и мислим, че фирмите, които предлагат нездравословни храни не плащат данъци, благодаря за пояснението! :mrgreen: А що се отнася до фалита на фирмите, то такива фирми дори според мен не е редно да съществуват, да си променят политиката на работа и да променят храните, които продават. В крайна сметка не може съзнателно да продаваш отрови и слабо ме вълнува дали такива хора ще имат какво да ядат. Нямам нищо против да платя повече, но да ям качествени неща, а не боклуци.

Много хора не знаят, какви и колко данъци се плащат. Вие знаете ли? Ето за това е пояснението!
Все пак съм човек, който се занимава с наука, икономика и т.н. Често ми се случва да дава обяснявам на хора, които си мислят, че знаят нещо...

В крайна сметка не може съзнателно да продаваш отрови

Да продаваш отрови е твърде пошло изказване, първо защото, ако са отрови хората ще проявяват различни видове интоксикации!
Сега разбрахте ли, защо са поясненията?
Второ, защото много вещества имат токсично действие.
Ако трябва да се спре продажбата на всички неща, които имат токсично действие, може да се окаже, че дори и вие може да останете без работа. В това, число слагам и много хора, който са счетоводители, касиерки, мениджъри, шофьори, и т.н. Не случайно включвам хората, които се занимават с икономика.
Blue_91
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Фев 2015, 18:09

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Pipilota » 14 Фев 2015, 19:28

Blue_91, нима твърдите, че нездравословните храни нямат вредно влияние, защото нямат на секундата никаква интоксикация при хората? :o
Не ме разбирайте погрешно, но ме храща яд, когато някои неща си имат истинско ИМЕ и НЕЩО, а се използват неща, които дори Менделеев не е знаел, че съществуват. Затова нека да си правят истинския избор, а не да продават мляко с боклуци, бисквити с аспартам и какво ли още не! Но нека да се подкрепят отровите за хората, а вие си твърдете каквото поискате! Яжте салам с неща, които не си обяснявайте, пилешки хапки с кръв на прах и кости, избора е ваш! Нека ви е евтино, нека да имаме работа, за да лекуваме нелечимите си болести!!!!!!!!!!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Slavena » 17 Фев 2015, 13:14

Нека да си има нездравословни храни, няма лошо,все пак всеки си решава,аз не виждам какво лошо има в близалките и бонбоните да речем.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот mix_twix » 18 Фев 2015, 16:18

Няма никакво значение дали има или няма акциз, все пак всеки сам решава какво и по колко ще яде и т.н.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Фев 2015, 16:28

mix_twix написа:Няма никакво значение дали има или няма акциз, все пак всеки сам решава какво и по колко ще яде и т.н.

И това е така, но когато имат право на избор и имат съствка, с която да сменят, нека го правят, вместо да продават аспартами и какво ли още не!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Slavena » 18 Фев 2015, 17:27

Неее, така ще стане още по-скъпо да се яде, и без друго има избор, само да искаш да избираш!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот penelopa » 10 Май 2016, 16:01

Не виждам как това ще накара хората да спрат да ги ядат и купуват. Всяка година определени храни поскъпват и то такива, които пазаруваме често и ги има във всеки хладилник. Едва ли ще направи кой знае какво впечатление, който си ги предпочита, пак ще си ги предпочита.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Kaya » 28 Юни 2016, 12:44

penelopa написа:Не виждам как това ще накара хората да спрат да ги ядат и купуват. Всяка година определени храни поскъпват и то такива, които пазаруваме често и ги има във всеки хладилник. Едва ли ще направи кой знае какво впечатление, който си ги предпочита, пак ще си ги предпочита.

Мисля, че си много права. Има ли вече изградени навици, те много трудно се прекършват и променят, без значение каква е цената. :) Същото е като с цигарите, от 1 лев станаха 5 и продължават да се купуват без мярка.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта