Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот S_Milenska » 28 Юни 2016, 15:28

На мен ми харесва идеята, но повече ми се иска да бъдат обозначавани и с ясни надписи да си личат, че са нездравословни,вместо да се продават така свободно с малки надписчета с етикетите им.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот penny » 28 Юни 2016, 16:21

S_Milenska написа:На мен ми харесва идеята, но повече ми се иска да бъдат обозначавани и с ясни надписи да си личат, че са нездравословни,вместо да се продават така свободно с малки надписчета с етикетите им.


Ако изброяват нездравословните съставки на етикетите, сигурно повече ефект ще има. Но някои и това не ги стряска, нали в момента като го изяде нищо не му става.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 13:43

penny написа:
S_Milenska написа:На мен ми харесва идеята, но повече ми се иска да бъдат обозначавани и с ясни надписи да си личат, че са нездравословни,вместо да се продават така свободно с малки надписчета с етикетите им.


Ако изброяват нездравословните съставки на етикетите, сигурно повече ефект ще има. Но някои и това не ги стряска, нали в момента като го изяде нищо не му става.

Лошото е, че в много случаи не знаем какво означават етикетите, нито разбираме какво означава химичния състав на храните. Вчера четохме химичния състав на банана и изглежда страшен чак, ако не знаеш какво означава всичко това.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот balsam » 29 Юни 2016, 15:17

Kremiliya написа:
penny написа:
S_Milenska написа:На мен ми харесва идеята, но повече ми се иска да бъдат обозначавани и с ясни надписи да си личат, че са нездравословни,вместо да се продават така свободно с малки надписчета с етикетите им.


Ако изброяват нездравословните съставки на етикетите, сигурно повече ефект ще има. Но някои и това не ги стряска, нали в момента като го изяде нищо не му става.

Лошото е, че в много случаи не знаем какво означават етикетите, нито разбираме какво означава химичния състав на храните. Вчера четохме химичния състав на банана и изглежда страшен чак, ако не знаеш какво означава всичко това.


Щом един банан ви е уплашил, представям си за другите пакетирани храни какво ще е :lol: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Lisica » 01 Юли 2016, 15:31

Kremiliya написа:Лошото е, че в много случаи не знаем какво означават етикетите, нито разбираме какво означава химичния състав на храните. Вчера четохме химичния състав на банана и изглежда страшен чак, ако не знаеш какво означава всичко това.

Креми, наистина изглеждат много стршано, ти нищо не разбираш "еди каква си киселина, незнам си каква скорбяла" лелеее и ти си като извънземен. :) Скоро на нещо друго слушах, беше плашещо. :) Това е кофти при храните, че като са изписани такива неща, ти не ги разбираш и се плашиш от неизвестното.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Harmony » 01 Юли 2016, 15:59

За мен подобен акзис и още един начин да се пълни държавната хазна, а не мярка, която ще окаже въздействие върху здравето на хората.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот kauda » 01 Юли 2016, 17:01

Harmony написа:За мен подобен акзис и още един начин да се пълни държавната хазна, а не мярка, която ще окаже въздействие върху здравето на хората.

И то е така, един вид да откаже производителите да ги произвеждат, или да ги купуват потребителите. С други думи нито едното друго другото ще се случи.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот fairy » 05 Юли 2016, 15:16

Въпреки че на етикетите пише всякакви съставки, които ни звучат страшно и отровно направо, повечето са съставки, които не вредят пряко на здравето на хората и всъщност са разрешени за употреба в хранителната индустрия. Когато изследваха сирената, киселото мляко и майонезата, изводът беше, че се ползват повече заместители на млякото или яйцата, а не че се използват забранени от закона съставки. Което пак не ни устройва.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Anka » 07 Юли 2016, 13:55

fairy написа:Въпреки че на етикетите пише всякакви съставки, които ни звучат страшно и отровно направо, повечето са съставки, които не вредят пряко на здравето на хората и всъщност са разрешени за употреба в хранителната индустрия. Когато изследваха сирената, киселото мляко и майонезата, изводът беше, че се ползват повече заместители на млякото или яйцата, а не че се използват забранени от закона съставки. Което пак не ни устройва.

нормално да не ни устройва, защото не се знае тези заместители какви са.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Malina » 07 Юли 2016, 14:49

Аз разбрах, че в майонезата има нещо, което наподобява гума, а не нещо, което трябва да е сос. Просто наистина е най-добре да се внимава и да се избира домашното, а не да се правят експерименти постоянно, защото не е необходимо, а и не е правилно, не е честно спрямо здравето ни. Но вече може ли да се намери нещо, което дори и сам да приготвиш, то да е здравословно?! Май не. :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron