Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Mon_ton » 07 Юли 2016, 16:23

Malina написа:Аз разбрах, че в майонезата има нещо, което наподобява гума, а не нещо, което трябва да е сос. Просто наистина е най-добре да се внимава и да се избира домашното, а не да се правят експерименти постоянно, защото не е необходимо, а и не е правилно, не е честно спрямо здравето ни. Но вече може ли да се намери нещо, което дори и сам да приготвиш, то да е здравословно?! Май не. :(

Малинка, много си права, че нещата са такива, че не знаем дали това, което използваме, дали наистина са качествени.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот mamina » 08 Юли 2016, 10:20

Mon_ton написа:
Malina написа:Аз разбрах, че в майонезата има нещо, което наподобява гума, а не нещо, което трябва да е сос. Просто наистина е най-добре да се внимава и да се избира домашното, а не да се правят експерименти постоянно, защото не е необходимо, а и не е правилно, не е честно спрямо здравето ни. Но вече може ли да се намери нещо, което дори и сам да приготвиш, то да е здравословно?! Май не. :(

Малинка, много си права, че нещата са такива, че не знаем дали това, което използваме, дали наистина са качествени.


Така е, но ще знаеш, че ти си си го направил и няма да има толкова много странични съставки, които се използват при промишленото производство. Консумираш го веднага след като си го приготвил и 100% е по-полезно от другото.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот kauda » 25 Юли 2016, 15:24

А ако ядеш запеканка с кашкавал, салам, миск на маги? :lol: :lol: :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот qwerryyy » 25 Юли 2016, 16:39

kauda написа:А ако ядеш запеканка с кашкавал, салам, миск на маги? :lol: :lol: :lol:

Абсолютно домашна храна, то лошото е, че и това си представяме за домашно сготвено.. :(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Pipilota » 25 Юли 2016, 16:45

Не знам, но ние особено напоследък си караме сериозно на плодове и зеленчуци, та нямам опасения. ;)
Когато идиотията срещне кулинарията се получават подобни представи, като това, което казахте.
А за акциза, то като ги има все тая дали ще са с 10-20 стинки по-скъпи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Lollipop » 26 Юли 2016, 09:37

Pipilota написа:Не знам, но ние особено напоследък си караме сериозно на плодове и зеленчуци, та нямам опасения. ;)
Когато идиотията срещне кулинарията се получават подобни представи, като това, което казахте.
А за акциза, то като ги има все тая дали ще са с 10-20 стинки по-скъпи.

няма да е все тая за държавата, кяото ще е намерила още един начин да ни взема пари, малко по малко :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот M.Tasheva » 26 Юли 2016, 10:52

Хубаво, но не знам кой ще категоризира храните като нездравословни. Нали съответните фирми ще почнат да ги съдят за уронване на марката и престижа :mrgreen: . Не мисля, че някой ще се наеме с тази работа.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Rali_hr » 26 Юли 2016, 14:07

M.Tasheva написа:Хубаво, но не знам кой ще категоризира храните като нездравословни. Нали съответните фирми ще почнат да ги съдят за уронване на марката и престижа :mrgreen: . Не мисля, че някой ще се наеме с тази работа.

На определен тип храни може би ще се сложи, ане на определени марки. :) И някакви съдържания вътре, + това никой няма да знае кои храни са нездравословни, защото само ще се промени малко цената и толкова.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот kauda » 29 Сеп 2016, 15:00

Акциза ще е стотинки, които ще с евземат от нашия джоб, за да се пълни хазната. По-скоро разделения в магазините с надпис НЕЗДРАВОСЛОВНА ХРАНА би имал по-добър ефект.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2016, 15:35

kauda написа:Акциза ще е стотинки, които ще с евземат от нашия джоб, за да се пълни хазната. По-скоро разделения в магазините с надпис НЕЗДРАВОСЛОВНА ХРАНА би имал по-добър ефект.

Това със сигурност ще има по-голям ефект върху здравето на хората, отколкото такива поскъпвания със стотинки и незнайни ефекти.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта